Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7204
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Juniorki Finepharm Carlos wicemistrzyniami Polski

Wiadomości: REWAL
Niedziela, 2 marca 2008, 16:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2008, 16:59
Autor: JEN, ROB
Srebrny medal wywalczyły juniorki Finepharm Carlos w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Do obronienia wywalczonego przed rokiem złotego medalu zabrakło niewiele.

W tych zawodach rywalizowało ze sobą osiem drużyn podzielonych na dwie grupy: W pierwszej były: Finepharm Carlos Jelenia Góra, Jutrzenka Płock, Beskid Nowy Sącz i KSS Kielce. W drugiej: Truso Elbląg, AZS AWFiS Gdańsk, Sambor Tczew oraz Pogoń Handball Szczecin.
Nasze dziewczyny poradziły sobie w rozgrywkach grupowych bardzo dobrze. Wygrały zdecydowanie pierwszy mecz, pomęczyły się trochę z KSS Kielce, ale rozgromiły potem w ostatnim, trzecim Jutrzenkę Płock.

Potem rozgromiły w meczu o ścisły finał Sambora Tczew 34:22 i w finale zmierzyły się z drużyną AZS AWFiS Gdańsk, która również wygrała trzy mecze w swojej grupie i walkę o ścisły finał z KSS Kielce 38:21.
W meczu finałowym nasze dziewczyny przegrały z faworytkami, choć walczyły uparcie o zwycięstwa do końcowej syreny kończącej to spotkanie.

Walka o złoto, można powiedzieć, rozstrzygnęła się w pierwszej połowie przegranej przez jeleniogórzanki 13:19. potem trudno im było odrobić tę stratę.
W drugiej połowie jeleniogórzanki dwukrotnie doszły rywalki na jedną bramkę. – Kiedy powinniśmy rzucić gola na remis, to gdańszczanki zdobywały gole i „odjeżdżały” – powiedział nam trener Dariusz Jarosz.

Jednak przyznać należy juniorki Finepharm Carlos odniosły i tak duży sukces, bo przecież z zespołu, który w ubiegłym roku zdobył mistrzostwa kraju odeszło kilka podstawowych zawodniczek, które obecnie są w składzie kadry młodzieżowej: Monika Maliczkiewicz, Marta Dąbrowska, Agnieszka Kocela oraz Anna Stanisławiszyn i Magdalena Łoniewska.

Finał: AZS AWFiS Gdańsk - Finepharm Carlos – 31:27 (19:13)
Finepharm: Szalek, Baranowska, Kozłowska – Kobzar 10, Buklarewicz 7, Konsur 4, Tajerle 2, Muras 2, M. Łoniewska i Rykaczewska po 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Sic ;-) 3-03-2008 11:45
No co wy piszecie??? przeciez sa mistrzyniami kraju, jak sami pozniej podajecie na dole tekstu wygraly: Finepharm Carlos ? AZS AWFiS Gdańsk 31:27 (19:13) ;-)
~subiektywny 3-03-2008 18:34
...i znowu ten Gdańsk :/
~abc 4-03-2008 8:03
Jest kolejny medal Mistrzostw Polski. Zespół Pana Jarosza przegrał jedynie z AZSAWF Gdańsk i to po walce. Przegrał z zespołem lepszym w którym trenerzy nie boją się ogrywać dziewcząt w ekstraklasie. W Jeleniej Górze dziewczyny tylko nominalnie są w Ekstraklasie, ponieważ grania w tym zespole w praktyce nie było.
~ 4-03-2008 8:30
liczyłem że zdąbędą srebro

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group