Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Juniorki Finepharm Carlos chcą powtórzyć sukces lub „stanąć na pudle”

Wtorek, 5 lutego 2008, 20:07
Aktualizacja: Środa, 6 lutego 2008, 11:24
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Juniorki Finepharm Carlos chcą powtórzyć sukces lub „stanąć na pudle”
Fot. Marek Tkacz
W ubiegłym roku nasze juniorki zdobyły po raz pierwszy mistrzostwo Polski w piłce ręcznej. W tym roku chcą powtórzyć ten sukces. Jeśli i m to nie wyjdzie, jak to w sporcie, to chcą przynajmniej zdobyć srebro lub brąz.

Pierwszy krok w tym kierunku już zrobiły. Po zdobyciu mistrzostwa Dolnego Śląska wygrały zdecydowanie ćwierćfinałowy turniej w Jeleniej Górze, gromiąc wszystkie rywalki. Teraz czeka nasze dziewczyny następna próba. Rozegrają w Chorzowie od 15 do 17 lutego br. półfinałowy turniej, gdzie zmierzą się z miejscowym Ruchem oraz Samborem Tczew i MKS Leszno.

Jak powiedział trener juniorek Finepharm Carlos – Dariusz Jarosz, liczy na to, że jego podopieczne dostaną się do finałów, do których awansują dwie pierwsze drużyny. – Na pewno będą kłopoty z pokonaniem Ruchu, który przecież będzie występował u siebie, ale pozostałe drużyny są do ogrania – powiedział D. Jarosz.
Ubiegłoroczne mistrzynie kraju grają w tym sezonie w zmienionym nieco składzie. Odeszły zawodniczki z rocznika 1988, które skończyły wiek juniorek: Monika Maliczkiewicz, Marta Dąbrowska, Agnieszka Kocela, Anna Stanisławiszyn i Magdalena Łoniewska. Z dawnego więc podstawowego skladu zespołu pozostały: Agnieszka Szalek (kpt. drużyny), Magdalena Tajerle, Małgorzata Buklarewicz i Sabina Kobzar. Do ścisłej kadry doszły: Aleksandra Baranowska, Krystyna Kozłowska i Daria Krajewska (bramkarki) oraz zawodniczki z pola: Estera Rykaczewska, Karolina Konsur, Marta Łoniewska, Marta Romanów, Karolina Muras, Katarzyna Kubicka, Lidia Marceluk i Katarzyna Michalska.
Podstawowy skład drużyny wygląda następująco: Agnieszka Szalek – Estera Rykaczewska, Marta Łoniewska, Magdalena Tajerle, Sabina Kobzar, Małgorzata Buklarewicz i Karolina Konsur. - Mamy pewien kłopot: poza bramką, gdzie mamy komplet zawodniczek na tej pozycji, brak nam mocnych zmienniczek na pozostałych pozycjach, a szczególnie na skrzydłach – mówi D. Jarosz.
Jednak szkoleniowiec podkreśla, że jego podopieczne są i tak w lepszej sytuacji od wielu drużyn, bo nasze juniorki grają w I lidze seniorek, a niektóre trenują i ogrywają się w ekstraklasie. To daje bardzo dobre efekty i dlatego liczy na to, że Finepharm Carlos będzie grał w finale.

Awansowały do półfinału

Prócz turnieju w Jeleniej Górze rozegrano jeszcze zawody w siedmiu innych miastach i tam do półfinałów Pucharu Polski juniorek dostały się następujące drużyny, zajmując dwa pierwsze miejsca: KPR Ruch Chorzów i Beskid II Nowy Sącz (gr. 2), Pogoń Szczecin i MKS Leszno (gr. 3), Jutrzenka Płock i Sambor Tczew (gr 4), Truso Elbląg i Zagłębie Lubin (gr. 5), MTS Żory i UKS Dwójka Lublin (gr. 6), KSS Kielce i Beskid Nowy Sącz (gr. 7) oraz AZS AWFiS Gdańsk i Zgoda Ruda Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group