Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7074
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Julian Gozdowski Wielki – odznaczony!

Poniedziałek, 6 marca 2017, 8:04
Aktualizacja: Środa, 8 marca 2017, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Julian Gozdowski Wielki – odznaczony!
Fot. Przemek Kaczałko
Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony Julian Gozdowski – honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. W sobotę (4.03) po biegu na 50 km z udziałem Justyny Kowalczyk, zanim doszło do dekoracji najlepszych zawodników, uhonorowano legendę biegów narciarskich w Polsce.

O odznaczenie dla Juliana Gozdowskiego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wnioskował burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. W imieniu głowy państwa honorów dokonała posłanka RP Marzena Machałek w asyście burmistrza miasta pod Szrenicą.

Posłanka odczytała postanowienie Prezydenta RP z 15 czerwca 2016 r.: - Na podstawie Konstytucji RP oraz ustawy o orderach i odznaczeniach – odznaczony zostaje za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu – Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Julian Gozdowski – usłyszały tłumy biegaczy, które wiwatowały na cześć „odkrywcy” Polany Jakuszyckiej.

Nagrody, kwiaty i gratulacje przekazywali również przedstawiciele samorządów: Starostwa Powiatu Jeleniogórskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, burmistrz Szklarskiej Poręby, a także władze Stowarzyszenia Bieg Piastów z Zygmuntem Bobowskim i Kają Sznajdrowicz na czele oraz senator RP Krzysztof Mróz i posłanka Zofia Czernow.

Julian Gozdowski podkreślał, że jest to odznaczenie dla wszystkich, którzy kochają „biegówki”. - Każdy z was ma kawałeczek swojej pracy w tym Krzyżu – mówił nie kryjąc wzruszenia honorowy prezes BP. - Ja w waszym imieniu to odznaczenie przyjąłem – dodał.

Na podium 41. Biegu Piastów stanęli razem najwięksi popularyzatorzy biegów narciarskich w Polsce – Julian Gozdowski i Justyna Kowalczyk – dwukrotna mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, która swoje zwycięstwo w debiucie na największej zimowej imprezie w kraju dedykowała odznaczonemu Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. - Tyle co zrobił pan Julian Gozdowski dla rozwoju biegów narciarskich w Polsce, nikt nie zrobił. Bardzo się cieszę, że praca pana Juliana jest doceniania – skomentowała Justyna Kowalczyk, królowa polskich nart, która wygrała bieg na 50 km (relacje ze wszystkich biegów w dziale sportowym).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group