Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2473
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ju–Jitsu i nie tylko – seminarium w Jeleniej Górze

Niedziela, 26 listopada 2017, 7:40
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Ju–Jitsu i nie tylko – seminarium w Jeleniej Górze
Fot. Paweł Guszała
W hali Parku Sportowego Złotnicza w Jeleniej Górze odbyło się Seminarium Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. Z tej okazji zjechali się mistrzowie Ju–Jitsu, Aikido, Judo, Karate, Brazylijskiego Ju–Jitsu oraz Taekwondo wraz ze swoimi klubami z całej Polski.

Organizatorem seminarium był Klub Ju-Jitsu „Antei” Jelenia Góra. To na jego zaproszenie do naszego miasta zjechali się czołowi mistrzowie różnych sztuk walki wraz ze swoimi uczniami. Wszystko po to, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniem. - Jesteśmy tutaj po to, żeby przeprowadzić jednodniowe szkolenie, aby móc podpatrzeć co kto robi i jak to robi. To bardzo ważne w sztukach walki – mówi Janusz Malczewski, współorganizator.

Zajęcia zostały podzielone na 4 grupy. W każdej z nich szkolenie przeprowadzał inny mistrz sztuk walki. - Tak naprawdę seminaria są ważne dla wszystkich. Czy to młody zawodnik, czy starszy, każdy może coś uszczknąć dla siebie. Techniki będą rozmaite. Podstawą jest tu Ju-Jitsu bo to taki rdzeń sztuk walki w Japonii, ale będzie też Aikido, Judo, Karate, Taekwondo czy Brazylijskie Ju-Jitsu. Zaprezentujemy nawet techniki dla miejscowych służb mundurowych – mówi Mistrz Mirosław Wiśniewski z Klubu Sportowego Ju-Jitsu ze Świebodzina.

- W ramach współpracy na rzecz bezpieczeństwa, chętni policjanci mają dzisiaj możliwość uczestniczenia w tym seminarium. Mamy zajęcia z taktyk i technik interwencji oraz użycia pałki służbowej – mówi st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

Hasłem przewodnim spotkania było „Mamy wspólną pasję” i rzeczywiście z pasją i pełnym zaangażowaniem każdy z uczestników ćwiczył na macie. Wydaje się, że organizatorzy nie zadowolą się jedną edycją seminarium, tak więc można spodziewać się, że niebawem odbędzie się kolejne tego typu spotkanie w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group