Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10079
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ju–Jitsu i nie tylko – seminarium w Jeleniej Górze

Niedziela, 26 listopada 2017, 7:40
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Ju–Jitsu i nie tylko – seminarium w Jeleniej Górze
Fot. Paweł Guszała
W hali Parku Sportowego Złotnicza w Jeleniej Górze odbyło się Seminarium Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. Z tej okazji zjechali się mistrzowie Ju–Jitsu, Aikido, Judo, Karate, Brazylijskiego Ju–Jitsu oraz Taekwondo wraz ze swoimi klubami z całej Polski.

Organizatorem seminarium był Klub Ju-Jitsu „Antei” Jelenia Góra. To na jego zaproszenie do naszego miasta zjechali się czołowi mistrzowie różnych sztuk walki wraz ze swoimi uczniami. Wszystko po to, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniem. - Jesteśmy tutaj po to, żeby przeprowadzić jednodniowe szkolenie, aby móc podpatrzeć co kto robi i jak to robi. To bardzo ważne w sztukach walki – mówi Janusz Malczewski, współorganizator.

Zajęcia zostały podzielone na 4 grupy. W każdej z nich szkolenie przeprowadzał inny mistrz sztuk walki. - Tak naprawdę seminaria są ważne dla wszystkich. Czy to młody zawodnik, czy starszy, każdy może coś uszczknąć dla siebie. Techniki będą rozmaite. Podstawą jest tu Ju-Jitsu bo to taki rdzeń sztuk walki w Japonii, ale będzie też Aikido, Judo, Karate, Taekwondo czy Brazylijskie Ju-Jitsu. Zaprezentujemy nawet techniki dla miejscowych służb mundurowych – mówi Mistrz Mirosław Wiśniewski z Klubu Sportowego Ju-Jitsu ze Świebodzina.

- W ramach współpracy na rzecz bezpieczeństwa, chętni policjanci mają dzisiaj możliwość uczestniczenia w tym seminarium. Mamy zajęcia z taktyk i technik interwencji oraz użycia pałki służbowej – mówi st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

Hasłem przewodnim spotkania było „Mamy wspólną pasję” i rzeczywiście z pasją i pełnym zaangażowaniem każdy z uczestników ćwiczył na macie. Wydaje się, że organizatorzy nie zadowolą się jedną edycją seminarium, tak więc można spodziewać się, że niebawem odbędzie się kolejne tego typu spotkanie w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
392
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group