Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3904
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Jubileuszowy trening

Wtorek, 19 listopada 2019, 6:13
Aktualizacja: Środa, 20 listopada 2019, 7:32
Autor: WAC
Kowary: Jubileuszowy trening
Fot. Starostwo Powiatowe
W hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach odbył się „Jubileuszowy rodzinny trening” w ramach obchodów 40–lecia istnienia KS Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach. Klub ten propaguje, nie tylko wśród najmłodszych, sztuki walki.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego, burmistrza Kowar Elżbiety Zakrzewskiej, wójta gminy Mysłakowice Michała Ormana oraz Dolnośląskiego Związku Karate. W programie: wręczenia podziękowań zasłużonym dla rozwoju karate w Kowarach, wystąpienia i życzenia trenerów, zaproszonych gości i przyjaciół klubu oraz degustacja ogromnego tortu. Nie zabrakło też wspomnień oraz ekscytujących sportowych wrażeń. Zwieńczeniem było wspólne rodzinne zdjęcie.

Sekcja Karate Shotokan powstała jesienią 1979 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji i MZKS „Olimpia” w Kowarach z inicjatywy działaczy kowarskiego sportu: Czesława Mikickiego, Marka Dudeli, Jana Sładczyka oraz Janusza Piepiory, który został jej pierwszym instruktorem i zawodnikiem.

Sekcja prowadziła najpierw działalność rekreacyjną. Działalność sportową rozpoczęła 10 lutego 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kowarach, dzięki prezesowi MZKS „Olimpia” Stanisławowi Żurowskiemu. Przez klub przewinęło się kilka tysięcy ćwiczących - dzieci, młodzieży i dorosłych. Sekcja Karate Shotokan Kowary dochowała się wielu wybitnych trenerów, zawodników i członków kadry narodowej. W klubie funkcjonowało dziewięć grup szkoleniowych: w Kowarach, Mysłakowicach, Jeleniej Górze, Lubaniu, Lubawce, Karpaczu, Janowicach Wielkich, Wałbrzychu, Podgórzynie.

W 2008 roku członkowie sekcji karate odłączyli się od MZKS „Olimpia” Kowary, tworząc Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate (KS FSK), który kontynuuje tradycje sportowe. Klub prowadzi zajęcia karate shotokan w Kowarach i Jeleniej Górze. Organizuje międzynarodowe seminaria z shihanem Kennethem Funakoshi, Mistrzostwa Polski, Dolnego Śląska i Powiatu Jeleniogórskiego. Ponadto zawodnicy klubu osiągają znaczące wyniki sportowe w kraju i na świecie: Paweł Piepiora, Dorota Skórzecka, Grzegorz Truchanowicz – wielokrotni medaliści mistrzostw świata i Polski karate shotokan oraz Rafał Zieliński – złoty medalista X Mistrzostw Świata Karate Shotokan FSKA w 2008 roku. W 2010 roku klub organizował po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Świata Karate Shotokan FSKA.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group