Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7372
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jubileuszowy Kabaret Olbrzymów rozbawił do łez

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 września 2012, 12:56
Aktualizacja: 13:00
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
Półmetek Festiwalu Muzyki Teatralnej przyciągnął tłumy wielbicieli groteski i absurdalnego humoru, który w znakomitym wydaniu zaprezentował Kabaret Olbrzymów Teatru Cinema. Jubileuszowe skarlenie” to nazwa przewrotna, tak jak i styl Cinemy. – O jubileuszu zawsze myśli się w kategoriach „duży”, „wielki”, a my dla odmiany mamy skarlenie – śmieje się Katarzyna Szumska, współzałożycielka Teatru Cinema.

Wczorajszy (10 września) występ w sali widowiskowej MDK „Muflon” stał się dla aktorów i twórców okazją do przypomnienia rzeczy, które dawno już nie były grane. – Chcąc świętować nasz jubileusz, sięgnęliśmy do naszych korzeni kabaretowych, które są dla nas taką dobrą odskocznią – dodaje Katarzyna Szumska.

Nie zabrakło więc rozmowy trzech Eskimosów z Sudetów (w skrócie zwanych Sudkami), rozmowy dwóch mumii egipskich na temat dobrych i złych plag, „Piosenki cudzoziemskiej” czy „Kołysanki”. Pełne inteligentnego i absurdalnego humoru skecze, oparte na tekstach i reżyserii Zbyszka Szumskiego, co chwilę wywoływały salwy śmiechu publiczności.
Przy okazji „Jubileuszowego skarlenia” padły również pierwsze życzenia ze strony twórców teatru.

– Chcemy życzyć sobie, abyśmy dożyli do późnej starości i mogli grać te same przedstawienia jako dziarscy staruszkowie. Na kolejne 20 lat planujemy też przede wszystkim trwać razem. Często mówi się, że żywot niezależnych grup teatralnych, takich jak nasza, trwa bardzo krótko. A my jesteśmy już 20 lat. Dużo rzeczy zmieniło się w tym czasie, wiele się wydarzyło, ale najważniejsze jest to, że ciągle stanowimy tę pierwotną grupę. Bo wciąż jest w nas ta siła, która nas zjednoczyła – dodaje Katarzyna Szumska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Elizka 4-10-2012 11:32
Brawa dla Teatru Cinema !!! Kolejnych 20 LAT - owocnej pracy i wciąż tej samej niezwykłej energii Wam życzę :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group