Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8918
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowe Zaczarowane Święta z Cugowskim

Poniedziałek, 20 grudnia 2021, 15:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileuszowe Zaczarowane Święta z Cugowskim
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami X edycja Zaczarowanych Świąt z Fundacją Tauron. Impreza organizowana przez TV Dami jest okazją do wysłuchania finalistów festiwalu Zaczarowanej Piosenki u boku gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym roku był to Krzysztof Cugowski i przyjaciele oraz orkiestra symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej.
Od 10 lat udaje nam się organizować wyjątkowe muzyczne wydarzenie z charytatywnym celem. Uważamy to za ogromny sukces, który nie byłby możliwy bez licznego udziału mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Bardzo dziękujemy za zaufanie. W tym roku szczególne podziękowania kierujemy do proboszcza doktora Andrzeja Bokieja, który udostępnił nam przepiękny kościół oraz pomógł w organizacji wydarzenia. Jednak nie chcemy zatrzymać się tylko na dziesięciu edycjach, już rozpoczynamy pracę nad kolejną, dlatego do zobaczenia za rok - powiedział Krzysztof Błażejczyk, prezes TV Dami Jelenia Góra, organizator wydarzenia.

Przed publicznością wystąpili finaliści poprzednich edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz wokaliści z Dolnego Śląska. Oprócz nich tego wyjątkowego wieczoru wystąpili: Krzysztof Cugowski, Tomasz Janczak i Elżbieta Kaczmarzyk–Janczak, zespół wokalny Elementorum z Lublina oraz orkiestra symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, którzy po wykonaniu kolęd z udziałem dzieci i młodzieży, zagrali także koncert "Przebudzenie". Wśród młodych artystów usłyszeliśmy: Agatę Kubiak, Amelię Dubanowską, Darię Barszczyk, Kalinę Kusterską, Karolinę Bochen i Weronikę Rybę.

To szczególny czas na takie spotkanie – mamy jubileusz. Gorące gratulacje dla organizatorów – cieszę się, że z Fundacją Tauron możemy kolejny raz wspierać to przedsięwzięcie, a ponieważ jestem jeleniogórzaninem, jest mi szczególnie bliskie – mówił Przemysław Mandelt, prezes spółki Tauron Ekoenergia.
Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni do tak wspaniałego wydarzenia. To są piękne głosy i jeszcze o nich usłyszymy - powiedział Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Beneficjentem charytatywnego wydarzenia są dzieci z Zespołem Downa.

Środki przeznaczamy na zajęcia teatralne, muzyczne, spotkania integracyjne i wyjazdy rehabilitacyjne członków naszego stowarzyszenia - powiedział Cezary Staroń, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony oficjeli, jak i miłośników muzyki.

Twoja reakcja na artykuł?

14
58%
Cieszy
2
8%
Hahaha
3
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
246
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group