Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7385
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileusz naszej małej ojczyzny w Ekonomie

Niedziela, 2 czerwca 2019, 9:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 19:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileusz naszej małej ojczyzny w Ekonomie
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (31.05) w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość z okazji 10–lecia projektu "Moja mała ojczyzna", który pozwolił tysiącom uczniów szkół ponadgimnazjalnych poznać uroki naszego regionu.
W każdej edycji brało udział ponad tysiąc osób - opowiadała Kazimiera Pitera, inicjatorka przedsięwzięcia.

Podczas jubileuszowej edycji główny puchar powędrował do Zespołu Szkół Elektronicznych.

Wszystkie szkoły się starają, ale postanowiliśmy, aby w każdej edycji doceniać inne działania i tym razem "Elektronik" został wyróżniony - oznajmiła organizatorka "Mojej Małej Ojczyzny".

W trakcie spotkania podkreślano, że wiele osób podróżuje w różne strony Europy i świata, a często nie wiedzą do końca, co może zaproponować ich region.

Przyjechałam tutaj na chwilę z Małopolski - zakochałam się i zostałam. Skoro jestem nauczycielką, to chciałam, żeby też uczniowie zobaczyli w jakim pięknym miejscu mieszkają - przybliżyła powstanie projektu K. Pitera, która na co dzień uczy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. - Nawet nauczyciele nie zawsze mają pojęcie, jakie cuda są tu w okolicy - zauważyła inicjatorka cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych.
Jelenia Góra jest pięknie położona. Mamy możliwość korzystania z gór, a z drugiej strony lasy, które również są bardzo przyjazne - mówił pochodzący z Wielkopolski Jerzy Łużniak, prezydent miasta. - Lepiej jest skorzystać z atrakcji wokół nas, niż jechać za granicę. Wiele dzieci nie było jeszcze na Śnieżce, która jest symbolem - dlatego takie programy są bardzo pożyteczne - dodał włodarz Jeleniej Góry, dziękując nauczycielom i dyrektorom za zaangażowanie w projekt.

Prezydent liczy, że poza szkołami ponadpodstawowymi, do kolejnej edycji projektu dołączą również starsze klasy szkół podstawowych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1286
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group