Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6226
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JSM odzyska długi

Poniedziałek, 1 października 2012, 7:10
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 7:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: JSM odzyska długi
Fot. Archiwum
Od początku września br. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła współpracę z Centrum Usług Finansowych, którego zadaniem jest odzyskiwanie długów na rzecz JSM. Windykatorzy m.in. rozpoznają stan majątkowy dłużników, ustalają miejsca pobytu dłużników, kontaktują się z nimi czy monitorują spłaty.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma obecnie około 2 tys. dłużników, którzy są jej winni 1,5 mln zł. 1200 z nich zalega z czynszem do pięciu miesięcy. Największym problemem jest 260 osób, które mają zadłużenie wielomiesięczne, a nawet wieloletnie i są winne JSM niemal milion złotych.

- To na tych dłużnikach skupiamy swoje działania. Oni bowiem notorycznie nie płacą, nie chcą też zawierać żadnych porozumień. W ostatnim czasie podpisaliśmy współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej i są oni wpisywani do rejestru dłużników. Na najbliższym walnym zgromadzeniu zaproponujemy członkom podjęcie współpracy z firmą windykacyjną – mówił Mirosław Garbowski, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dlatego 1 września 2012 roku Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła współpracę z Centrum Usług Finansowych z siedzibą w Kielcach, przy ul. Tadeusza Kościuszki 52/45.

- Odwiedzający mieszkania dłużników windykatorzy będą legitymować się upoważnieniem, które oprócz imienia i nazwiska opatrzone także będzie zdjęciem windykatora. Upoważnienia, zgodnie z umową zawartą pomiędzy JSM a firmą widykacyjną, wydawać będzie Centrum Usług Finansowych Sp. z o.o. w Kielcach. Prosimy mieszkańców o umożliwienie windykatorom wejścia do budynków – informują przedstawiciele JSM.

Dłużnicy poza wpisem do rejestru dłużników oraz zajęciem wynagrodzenia przez komorników, muszą się również liczyć z eksmisjami, których w ostatnim czasie JSM przeprowadza coraz więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group