Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6160
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JSM odzyska długi

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 października 2012, 7:10
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 7:38
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Od początku września br. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła współpracę z Centrum Usług Finansowych, którego zadaniem jest odzyskiwanie długów na rzecz JSM. Windykatorzy m.in. rozpoznają stan majątkowy dłużników, ustalają miejsca pobytu dłużników, kontaktują się z nimi czy monitorują spłaty.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma obecnie około 2 tys. dłużników, którzy są jej winni 1,5 mln zł. 1200 z nich zalega z czynszem do pięciu miesięcy. Największym problemem jest 260 osób, które mają zadłużenie wielomiesięczne, a nawet wieloletnie i są winne JSM niemal milion złotych.

- To na tych dłużnikach skupiamy swoje działania. Oni bowiem notorycznie nie płacą, nie chcą też zawierać żadnych porozumień. W ostatnim czasie podpisaliśmy współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej i są oni wpisywani do rejestru dłużników. Na najbliższym walnym zgromadzeniu zaproponujemy członkom podjęcie współpracy z firmą windykacyjną – mówił Mirosław Garbowski, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dlatego 1 września 2012 roku Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła współpracę z Centrum Usług Finansowych z siedzibą w Kielcach, przy ul. Tadeusza Kościuszki 52/45.

- Odwiedzający mieszkania dłużników windykatorzy będą legitymować się upoważnieniem, które oprócz imienia i nazwiska opatrzone także będzie zdjęciem windykatora. Upoważnienia, zgodnie z umową zawartą pomiędzy JSM a firmą widykacyjną, wydawać będzie Centrum Usług Finansowych Sp. z o.o. w Kielcach. Prosimy mieszkańców o umożliwienie windykatorom wejścia do budynków – informują przedstawiciele JSM.

Dłużnicy poza wpisem do rejestru dłużników oraz zajęciem wynagrodzenia przez komorników, muszą się również liczyć z eksmisjami, których w ostatnim czasie JSM przeprowadza coraz więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~ZORRO1 1-10-2012 7:50
na bruk zadłużonych a dać mieszkania uczciwym i potrzebującym
~alla 1-10-2012 7:59
Tak jest wyrzucać nierobow co nawet długu nie chcą odpracowac .
~zabobrzankaa 1-10-2012 8:06
Jestem za ściganiem dłużników a także ujawnianiem ich danych. Ale tylko tych którzy olewają płacanie a mają możliwości albo tych co nie reagują na próby zawarcia porozumienia. Bo jeśli ktoś odpracowuje swój dług czy go spłaca, nawet w małej kwocie ale coś robi to ok. Jak ktoś ma chęci to tym samym trzeba mu odpłacić. Dzisiaj czasy są trudne, nigdy nic niewiadomo i noga każdemu może się powinąć ale jeśli ktoś wykazuje jakieś zainteresowanie w stronę spłaty, czy wyjaśnia dlaczego ma chwilowe kłopoty to dla mnie jest to pozytywne. Jak ktoś olewa to nie ma co się z takim cackać.
~mad 1-10-2012 8:07
A może by tak jeleniogórzanie zaożyli jakąś firmę windykacyjną, stworzyli miejsca pracy i jeszcze na tym zarobili. Dobry pomysł na biznes, bo w okolicy nie ma takiej firmy.
~ 1-10-2012 8:14
a ma już JSM pocztę elektroniczną i zaczął odpowiadać nowy prezes ludziom na pisma? Kidyś windykatorzy zapukaja i do niego...
~Mam obawy 1-10-2012 8:17
Dłużnicy są winni 1,5 mln zł. Pytanie ile uda się ściągnąć a ile wezmą windykatorzy za swoje usługi? Żeby tylko nie okazało się ,że zarobią windykatorzy , a JSM dołoży do interesu, i koszty przerzuci na tych co uczciwie płacą.
~xxx- 1-10-2012 8:33
A może ktoś napisze artykuł o fantastycznych podwyżkach, jakie JSM zafundowała swoim lokatorom od stycznia 2013 roku??? Złodzieje cholerne, za mieszkanie 55m prawie 500 zł sam czynsz, a gdzie woda, gaz, prąd? Skąd brać ciągle na te podwyżki? Od 7 lat nie było podwyżki w mojej firmie - teraz to już mieszkanie samo w sobie bedzie extra lukxusem - kto nie zapłaci - wynocha pod most....
~karol30 1-10-2012 8:40
Ścigać tych co to mercedesy, wczasy na kanarach a płacić nie płacą i nie reaują na ponaglenia. A ci co w tych ciężkich czasach utracili płynnośc finansową ale spłacają, są kontaktowi to spoko, szacun, że mają chęci a nie, że mają to w d...
~17sqandal 1-10-2012 8:52
jezeli się mieszka to należy placić , proste.
~do 08:33 1-10-2012 9:10
jezeli nie stac cie na drogie mieszkanie JSM zamien je na tansze proste chyba co??????????????????
~~Monika 1-10-2012 9:15
Może Jelonkę to zainteresuje: wczoraj o 22:00 miał jechać ostatni PKS trasa Jelenia Góra-Kraków, przez Wrocław. Autobus został odwołany, o czym można było się dowiedzieć dopiero na rozkładzie jazdy, do którego została przyczepiona marna karteczka. Żadnej informacji na stronie i żadnego autobusu zastępczego. Zmiany miały nastąpić od 1 października, a tu takie coś. To był ostatni autobus jadący do Wrocławia!
~ona 1-10-2012 9:46
Wiadomo ze trzeba płacić, ale to lekka przesada żeby za 54 m , własnościowe płacić 450 zł. Trzeba założyć wspólnoty mieszkaniowe wtedy ludzie płacą dużo mniejszy czynsz. Takie wysokie czynsze płacimy a żadnego placu zabaw nasze dzieci nie mają place pamiętają komunę bo sama się na nich będąc dzieckiem bawiłam. Może zwolnić paru pracowników spółdzielni bo chyba trochę za dużo ich pracuje a my ich utrzymujemy . Następny parking zrobiony a śmietnika na placu nie ma.
~agata 1-10-2012 9:58
troche przegiecie z tymi podwyzkami ja za mieszkanie socjalne 38m mam placic od stycznia 505zl z czego 360zl licza sobie za wode zimna przeciez to paranoja niech zgl najpierw zrobi porzadek a puzniej liczy czynsz ja place 200 zl i wiecej placic nie mam zamiaru i wkoncu niech siewezma za tych co naprawde nie placa albo wprowadzaja sie do pustostanow
~qaz 1-10-2012 10:23
do ona płaczesz że dużo,ale wygodnie ludzie za 30m płacą po 300 i zimna woda i piece jak za drogo to do tańszego
~ 1-10-2012 10:32
Moje mieszkanie 50 m2 tyle na przydziale. Po wykupie w ostatnim okresie wzrost powierzchni do 55m2. Pewnie spółdzielnia administruje też pomieszczeniemniem przynależnym jakim jest piwnica. Tereaz jakieś ocieplenia budynku i płatności od m2 powierzchni mieszkania a nie od faktycznej powierzchni obłożenia styropianem ścian fontowych. Pewnie piwnice też będą ocieplać. Ciekawy szwindel w tej spółdzielni i komunistyczne podejście tej tam zasiadającej próżniacji. Oni dalej są przekonani że to mieszkańcy są dla nich a nie odwrotnie. Ciekawe czy są członkami spółdzielni.
~ 1-10-2012 10:57
do agata ,proponuje założyć liczniki na wodę i płacić za wodę tyle ile zużyjecie ,
~nie mam zale 1-10-2012 11:00
Powołać Wspólnoty Mieszkaniowe. Zlikwidować Spółdzielnie Mieszkaniową.Windykatorów nie wpus...ć na klatkę schodową i do mieszkań. Gonić to towarzystwo.Odwołać na początek Zarząd Spółdzielni Jeleniogórskiej.
~gos 1-10-2012 11:22
Ludzie tylko placzecie, że duże czynsze, ale w tym macie CO - ktorego wysokośc zalezy od zużycia oraz docieplenie budynku. Ja spłaciłam od razu docieplenie budynku , oszczedzam na CO i place 245 zł .Za CO zawsze mam nadpłate i 2 miesiace nie place w ogole , trzeba oszczedzac a nie tylko miauczeć. Kiedys chcialam sie zamienic z babką na jej wieksze mieszkanie za jej zadlużenie ok.8 tys.zl( bardzo zaniedbane na Kiepury) to zażyczyła sobie 30 tys.doplaty. wiec zrezygnowalam bo moje mieszkanie jest mniejsze ale wyremontowane.Teraz ją wyeksmitowali i co , takich żałować.Nie stac kogoś na duże to trzeba sie zamienić i już a nie jeszcze żądać duzo kasy za zdewastowane chałupy.
~~! 1-10-2012 11:29
~????????????????????????????
~ 1-10-2012 11:29
JSM przystępuje do przyłączenia sieci ciepłej wody z masta i likwidacji junkersów. Taka "filantropia" ma kosztować właściciela mieszkania ca. 1500 zł ((200 zł odliczą (pewnie z wcześniejszych wpłat) członkom JSM)) + koszty zmarnowania junkersu. O kosztach wody i czynszu jeszcze nie wimy;-) Ile dopłacą (czy zarobią) na tym prezesi JSM?
~ 1-10-2012 11:34
Oj ludzie ludzie...nie wszystko się wydaje takie proste ja wiem i rozumiem to że trzeba płacić ale postawcie się w sytuacji gdzie nagle dwoje ludzi zostaje bez pracy i co wtedy ???? co jesli mają na utrzymaniu dzieci ??? teraz ludzie wybierają albo opłaty albo jedzie...no cóz takich czasów się doczekaliśmy...Wszystkim dłużnikom życzę znalezienia pracy w tej dziurze i powodzenia
~komuna 1-10-2012 12:13
N1.ludzie mieszkajacych w pomieszczeniach podobnym cos do mieszkania nie posiadaja wc i lazienki okna drzwi tragiczny stan do wymiany nadaje sie wszystko potem brak pradu na klatce klatka oczywiscie tez w stanie tragicznym N2 chcesz zrobic lazienke w tym czyms to administracja daje wolna reke ale inwestycje zamyka sie w granicach 7 moze 8tys pamientajmy ze mieszkanie nie jest twoje to jak by dac komus 8tys.N3 oplaty 320 za 38metrow wykupic po co mieszanie potem brygada urzedasow bedzie kazala remontowac caly budynek bo szpeci okolice a wiec nic innego nie zostaje jak uciekac do niemiec na miotle i zyc godnie
~socjalista 1-10-2012 12:17
Tak ,tak dożyliśmy czasów że musimy zamieszkać w pieczarach ,czyli ewolucja sie odnowiła . A nasz pleban ma do dyspozycji 400 m/2 wszystko za friko,+ gosposia . Pamiętacie ci starsi że po wsiach i miasteczkach byly tzw. kochłoźniki nadawali tylkojedyną PRAWDĘ, dziś chcą TV Trwam itp.czy Gegels nie miał racji.
~ff 1-10-2012 12:24
Firma windykacyjna? to już odzyskiwanie pieniędzy w sądowym postępowaniu nakazowym nie wystarcza spółdzielni i późniejsza egzekucja komornicza, jeśli wnioski są zasadne?? w przypadku sądów, spółdzielnia musi wykazać się rzetelnymi rozliczeniami z dłużnikiem, a z tym bywa już gorzej, więc sprawy się przedłużają. w przypadku firmy windykacyjnej, co sobie prezes JSM wraz z działem czynszów wymyślą od dłużnika, tego będą żądać nie ważne, czy ma to oparcie w faktach, czy tylko kreatywnej księgowości JSM. Jeśli spółdzielnia jest tak skrupulatna, co do naliczania odsetek za zwłokę od płatności czynszu, to ja będąc członkiem spółdzielni tak samo mogę żądać korekt tychże odsetek od nadpłat za ogrzewanie. Prawo nie tylko dotyczy spółdzielców, prawo obowiązuje tez JSM!
~komuna 1-10-2012 12:24
N1.ludzie mieszkajacych w pomieszczeniach podobnym cos do mieszkania nie posiadaja wc i lazienki okna drzwi tragiczny stan do wymiany nadaje sie wszystko potem brak pradu na klatce klatka oczywiscie tez w stanie tragicznym N2 chcesz zrobic lazienke w tym czyms to administracja daje wolna reke ale inwestycje zamyka sie w granicach 7 moze 8tys pamientajmy ze mieszkanie nie jest twoje to jak by dac komus 8tys.N3 oplaty 320 za 38metrow wykupic po co mieszanie potem brygada urzedasow bedzie kazala remontowac caly budynek bo szpeci okolice a wiec nic innego nie zostaje jak uciekac do niemiec na miotle i zyc godnie
~ 1-10-2012 12:44
Jeżeli będą posiadali nakazej sądowy to ich wpuszczę, bo inaczej to fora ze dwora.
~@ 1-10-2012 13:26
Windykatorów nie wpus...ć na klatkę schodową i do mieszkań. Gonić to towarzystwo.Odwołać na początek Zarząd Spółdzielni Jeleniogórskiej. Zgłosić do prokuratury...
~socjalista 1-10-2012 13:53
Polecam : Kancelarie Sprawiedliwości Spolecznej .Prowadzonej przez Piotra Ikonowicza .Blokujemy eksmisję na bruk samotnej matki z trójką nieletnich dzieci! Nie dać sie to MY budowaliśmy ten kraj ,tę Polskę Nie KASOWAĆ .Jam nie z PISu jeno z roli ,co się nazywa POLSKA!.
~xxx 1-10-2012 14:00
złodziejami są lokatorzy, którzy nie płacą za czynsz, wodę i to przez lata ! i żadna Wspólnota nie pomoże, płacić należy co miesiąc ! Najwyżej będzie rzetelnie monitorowała wpływy na konto Wspólnoty i szybko reagowała maximum po 3 miesiącach !
~ 1-10-2012 14:06
pytam co mam zrobic jak nie mam na zycie nie ma pracy jesc trzeba a nie na rachunki to druga kategoria z bloku pogonia mnie do barakow ale chyba nawet tam nie ma miejsca
~!!!! 1-10-2012 14:59
ninka > wont z tond
~ZODI 1-10-2012 15:00
ciekawe że JSM nie boi się o siebie , a może nie wiedzą że mają konflikt interesu będąc zarządcą i współwłaścicielem .O piwnice się boice a co Balkonem ?????????
~Przemek 1-10-2012 15:26
JSM jest tanie jak barszcz właśnie wyczytałem z gazetki "Za Bobrem" że po podwyżce za 60m sam czynsz będę płacił 90.60zł podwyżka jest średnio o 6 gr za metr reszta to ciepło, śmieci, winda, domofon, więc jakie drogo. Moja teściowa w Cieplicach płaci za 40m 300zł, ma piec kaflowy, zimną wodę i do łazienki przez korytarz. A pro po wspólnot to największa kicha jaka może być korzystają z usług firm zewnętrznych, przy awarii albo przyjadą albo nie i człowiek siedzi bez prądu tydzień. JSM rządzi !!!
~BEZDOMNY 1-10-2012 15:37
Co wy kurna możecie wiedzieć o eksmisji ???
~pero 1-10-2012 16:44
rozgońcie ten zarząd przecież spółdzielnia to wy, wszyscy lokatorzy za swoją kasę stworzyliście spółdzielnię. Po cvo Wam ta czpa adminiswytacyjna.
~ 1-10-2012 18:23
Firma windykacyjna nie ma prawa nachodzić ludzi w mieszkaniach, ani ustalać ich majątku. Ostatnio za takie działania zapłacili klientowi grube odszkodowanie za nękanie. Nie ma prawa z żadną legitymacją wchodzić do domu, bo kopa może zarobić przypadkiem.
~DUCH GÓR 1-10-2012 18:45
skąd bierze się problem bo jak by każdy zarabiał tak jak w europie po 1000 euro min,to by nie było problemu a ludzie zarabiają 1000zł jedną piątą tego co w europie.
~wspolnotajg 1-10-2012 20:11
Ludzie zakladajcie wspólnoty. Ja za mieszkanie 51m2 płace z ogrzewaniem miejskim 270zl. Winda u nas kosztuje niecałe 10 zł od osoby. Na naszym zebraniu wspólnoty frekwencja wynosi co najmniej 50 %. A w JSM czytałem że na zebrania chodzi max 5% osób. Więc te 5% podejmuje za was decyzję !!! Tylko narzekacie zamiast chodzić na zebrania i decydować o podwyżkach itp. Czy wiecie wogóle ile zarabiają pracownicy JSM ? Ilu jest kierowników ? Stanowisk itp? Przecież wy ich utrzymujecie !!! Tylko narzekacie a nic Nie robicie @!!!
~won 1-10-2012 20:12
Pamiętajcie gonić to tałatajstwo windykacyjne Wrony, Kruki im nic nie jesteście winni nie odpowiadać na listy tel. ...
~@ 1-10-2012 20:27
www.komornikstop.pl Polecam wszystkim serwsi www.komornikstop.pl. Pomożemy każdemu pozbyć się komornika. nadużycie link skomentuj www.komornikstop.pl
~@ 1-10-2012 20:29
art. 118 Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata. Do roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej należą również długi z tytułu kredytów bankowych i pożyczek, a do świadczeń okresowych – raty tych kredytów. Czyli tego typu roszczenia przedawniają się po trzech latach od momentu, kiedy stały się wymagalne, czyli od momentu, kiedy upłynał ich termin spłaty. Każda kolejna rata pożyczki czy kredytu przedawnia się po upływie trzech lat licząc od terminu jej spłaty, a jeżeli kredyt był postawiony przez bank w stan wymagalności – liczy się to od dnia, kiedy dłużnik miał wyznaczony termin spłaty długu. Nal
~@ 1-10-2012 20:32
Jak postępować w przypadku, gdy wierzyciel windykuje przedawniony dług? 1. Napisz pismo informując wierzyciela, że dług jest przedawniony na mocy art. 118 k.c. i że na mocy art. 117 k.c. uchylasz się się od jego spłacania. Należy też poinformować wierzyciela, że windykacja długu na drodze sądowej spowoduje podniesienie przez Ciebie zarzutu przedawnienia długu z art. 118 k.c. Ostrzeż też wierzyciela, że może on ponieść koszty postępowania sądowego i zastępstwa procesowego (czyli koszty wynajętych przez Ciebie pełnomocników, np. adwokata). To może zniechęcić wierzyciela do dochodzenia roszczeń. 2. Nie reaguj na pisma i telefony od firm windykacyjnych, bo niechcący możesz uznać dług. 3. Sprzedaż długu do firmy windykacyjnej nie przerywa biegu przedawnienia. Czyli jeż
~@ 1-10-2012 20:34
Czyli jeżeli dług jest przedawniony możesz zagrać na nosie zarówno wierzycielowi pierwotnemu, jak i firmie windykacyjnej, która kupił ten dług. 4. Czekaj na sądowy nakaz zapłaty. Od dnia otrzymania nakazu masz 14 dni na wniesienie do sądu sprzeciwu od nakazu zapłaty. W sprzeciwie podnieś zarzut przedawnienia z art. 118 k.c. Sąd wtedy ustali termin rozprawy i na rozprawie podnieś ponownie ten zarzut – sąd zbada sprawę i jeżeli dług jest faktycznie przedawniony - oddali powództwo wierzyciela. Jeżeli oprócz przedawnienia wystąpiły inne prawne przesłanki do niespłacenia tego długu, np. w przypadku długów spadkowych nastąpiło przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co ogranicza odpowiedzialność za długi do
~@ 1-10-2012 20:41
§ 1. Bieg przedawnienia przerywa się: 1) przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia; 2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje. 3) przez wszczęcie mediacji. Co to oznacza? Że poprzez jakikolwiek kontakt z wierzycielem albo firmą windykacyjną (FW), nawet ustny czy telefoniczny można, nawet niechcący, uznać dług. Dlatego odradzam prowadzenia jakichkolwiek rozmów z wierzycielami czy FW, a w szczególności: · zobowiązania się do spłaty długu, nawet w późniejszym nieokreślonym terminie, ·
~zabobrzanin 1-10-2012 20:52
Poczekajcie to nie koniec jak zmonopolizuja ciepła wodę to rury będziecie pocierać szmatami aby była ciepła bo za 1m3 to kapciuszki pospadaja i zatęsknicie za starymi poczciwymi strasznie niebezpiecznymi gazowymi ogrzewaczami wody. No ale monopol to monopol i jak się wzieło coś pod stołem to trzeba teraz płakać i płacić !
~zabobrzanin 1-10-2012 20:59
Poczekajcie to nie koniec jak zmonopolizuja ciepła wodę to rury będziecie pocierać szmatami aby była ciepła bo za 1m3 to kapciuszki pospadaja i zatęsknicie za starymi poczciwymi strasznie niebezpiecznymi gazowymi ogrzewaczami wody. No ale monopol to monopol i jak się wzieło coś pod stołem to trzeba teraz płakać i płacić !
~ 1-10-2012 21:27
a ma krótki?
~Rico 2-10-2012 0:36
Takich wielkich spółdzielni molochów to nie ma nigdzie w krajach demokratycznych .Spółdzielnia lub dokładniej wspólnota to 1 , 2 , 3 domy.Jest to ewenement na skalę całej unii europejskiej.Tylko małe firmy ,wspólnoty są w stanie kontrolować koszty
~ 2-10-2012 1:27
Moja rodzina utrzymująca dom pod Warszawą ponosi koszty ok 600 zł/ miesięcznie , tymczasem tzw. gów... niane mieszkanie w miejskiej sypialni kosztuje również 600zł miesięcznie i to mieszkanie wykupione na własność pytam gdzie tu jest własność i co ma spółdzielnia do tej własności . Windykacje to powinni poczynić im mieszkańcy i odzyskać skradzione pieniądze przez bandę biurokratów i nierobów nazywających się szumnie spółdzielnia. Znane mi są osoby , które rozchorowały się z powodu nieznośnych i wygórowanych opłat tejże "spółdzielni" i niestety zmarły !!! Niechaj zastanowią się owi krwiożercy ile osób maja na sumieniu bo i oni wiecznie żyć nie będą
~do Rico 2-10-2012 7:44
To tam jest wyborca PEŁO

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group