Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8377
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Józef Kusiak zastępcą dyrektora Muzeum Karkonoskiego

Wtorek, 22 stycznia 2013, 9:52
Aktualizacja: Środa, 23 stycznia 2013, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Józef Kusiak zastępcą dyrektora Muzeum Karkonoskiego
Fot. Archiwum
Od wczoraj (21.01) Józef Kusiak pracuje w Muzeum Karkonoskim na stanowisku zastępcy dyrektora. – Od 2009 roku sama prowadziłam sprawy rozbudowy i modernizacji muzeum, ale teraz będzie największy sprawdzian dla placówki, dlatego ja muszę zająć się sprawami merytorycznymi, by przyciągnąć jak największą liczbę osób, a mój zastępca zajmie się administrowaniem czterema naszymi obiektami – mówi Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum.

Józef Kusiak został wybrany na wiceszefa Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze bez konkursu.

- Stanowisko zastępcy dyrektora było w strukturze Muzeum Karkonoskiego od zawsze i na to stanowisko nie musieliśmy ogłaszać żadnego konkursu – mówi Gabriela Zawiła. – Przez kilka lat sama zajmowałam się wszystkimi sprawami muzeum, ale teraz muszę skupić swoją uwagę na organizacji imprez i pracy merytorycznej. Mamy natomiast cztery obiekty, którymi trzeba administrować: naszą siedzibę główną przy ul. Matejki, Muzeum Zamku w Bolkowie, Muzeum Historii i Militariów, dla którego szukamy nowego miejsca oraz Carla i Gerharta Hauptmannów. Szukałam osoby kompetentnej z doświadczeniem w tym zakresie i Józef Kusiak wydał mi się najbardziej odpowiedni na to stanowisko. Propozycję tę poparł zarząd – dodaje Gabriela Zawiła.

Nowy wicedyrektor nie traci czasu i już - jak mówi - zajmuje się m.in. przygotowaniem projektu o dofinansowanie instalacji systemu przeciwpożarowego w muzeum Szklarskiej Porębie. - Dopiero się wdrażam, ale mam nadzieję, że szybko uda mi się zapoznać z nowymi obowiązkami, które nie są mi obce, bo przejmowałem m.in. te placówki kultury kiedy byłem prezydentem Jeleniej Góry w czasie likwidacji województwa jeleniogórskiego – mówi Józef Kusiak. – Jest tu sporo do zrobienia. Trzeba uporządkować sprawę Muzeum Historii i Militariów, które być może uda nam się umiejscowić przy obwodnicy południowej, zajmę się również rozbudową Muzeum w Szklarskiej Porębie i Bolkowie oraz bieżącymi remontami i sprawami placówki – dodał.

Józef Kusiak w ostatnich latach był m.in. wicekanclerzem Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Legnicy (2009-2011) oraz prorektorem Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Jeleniej Górze (2009-2012).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (307)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group