Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6212
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Joanna Peczenenko laureatką Konkursu Jednego Wiersza

Środa, 3 lipca 2013, 7:52
Aktualizacja: 11:19
Autor: Manu
Jelenia Góra: Joanna Peczenenko laureatką Konkursu Jednego Wiersza
Fot. Archiwum Jelonki
Joanna Peczenenko, nauczycielka języka polskiego i autorka bajek dla dzieci, zdobyła jedną z trzech równorzędnych nagród czternastej edycji ogólnopolskiego Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza w Łomży.

Konkurs, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, adresowany został zarówno do młodzieży jak i osób dorosłych, a jego głównym celem jest popularyzacja twórczości poetyckiej w różnych środowiskach. Laureatów wybierała komisja obradująca pod przewodnictwem ks. Jerzego Sikory.

W tym roku, na konkurs wpłynęło 47 utworów poetyckich, twórców z całej niemal Polski, w wieku od 14 aż do 85 lat. Jury do finału zakwalifikowało 15 utworów. Wysoki poziom tegorocznego konkursu sprawił, że przyznano trzy równorzędne nagrody w wysokości 500 zł.

Joanna Peczenenko jest autorką bajek z przewodnika dla dzieci „Bajkowa Jelenia Góra”, w ramach projektu edukacyjnego wydawnictwa AD REM, oraz opowiadania „Basia i wielkanocny zajączek”, zamieszczonego w książce „Zapomniane pisanki”, opisującej zwyczaje wielkanocne, bożonarodzeniowe i karnawałowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group