Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7306
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze tynk się sypie

Czwartek, 1 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Jeszcze tynk się sypie
Fot. Krzysztof Knitter
Zaniedbane kamienice przy ulicy Konopnickiej odzyskają blask.

Wiele wskazuje na to, że niebawem zaczną się prace modernizacyjne przy zniszczonych kamienicach położonych na staromiejskim trakcie. Chodzi o dwie budowle blisko wlotu ulicy Solnej. To jedne z nielicznych niemodernizowanych od lat budynków na starym mieście.

Kamieniczki na razie wyglądają fatalnie. Zabezpieczono chodnik przed sypiącym się tynkiem. Ten odlatuje także w pobliżu dziurawych rynien. Widoku dopełniają zasłonięte deskami okna.
– Obiekty zostały kupione przez inwestorów z Warszawy. W planach mają oni połączenie obydwu kamienic. Zgoda na to wymaga żmudnych procedur, nawet w Ministerstwie Budownictwa – usłyszeliśmy w wydziale architektury Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Urzędnicy są jednak przekonani, że inwestorzy nie kupili kamienic jako tzw. lokatę kapitału lub z zamiarem ich odsprzedaży na rynku wtórnym. – Przystąpią do remontu kapitalnego zaraz po załatwieniu formalności.
Możliwe, że stan techniczny budynków będzie wymagał postawienia na nowo ich konstrukcji. Pozostaną jedynie zabytkowe i odnowione elewacje.

Nie wiadomo jeszcze, co konkretnie w kamieniczkach powstanie. Ich przeznaczenie w planie zagospodarowania to obiekty mieszkalno-usługowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group