Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7224
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze o polityce senioralnej, choć nie tylko

Wtorek, 1 marca 2016, 14:08
Aktualizacja: 14:18
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Jeszcze o polityce senioralnej, choć nie tylko
Fot. Archiwum
Podczas ostatniej debaty na temat „polityki senioralnej”, czyli planowania rozmaitych działań dla najstarszych mieszkańców Jeleniej Góry doszło do pewnych kontrowersji. Jedni uczestnicy twierdzili, że elementy takiej polityki można zauważyć, drudzy – że nie ma jej wcale. Ale i w tej drugiej grupie opinie nie były jednoznaczne, bowiem jedna frakcja uważała, że jest ona potrzebna, a druga – że w ogóle – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Uznawali – nie bez racji – że nie ma co dzielić społeczeństwa, które i tak jest zdezintegrowane przez poglądy polityczne i telewizję i lepiej zająć się mieszkańcami w ogóle, niż poszczególnymi ich grupami środowiskowymi. W konsekwencji trudno było o końcowe wnioski.

Sytuacja była analogiczna, jak podczas jednego z warsztatowych spotkań sołtysów sąsiadującej gminy, którzy wspólnie zastanawiali się, jak ma wyglądać przewodnik po ich gminie, który promowałby sprawiedliwe wszystkie sołectwa. Miał być wydany z funduszu sołeckiego.

Gdy spotkanie dobiegało końca i ustalano wspólne wnioski, przyszedł o godzinę spóźniony sołtys ostatniej wsi i stwierdził, że jego wyborcy nie chcą żadnego przewodnika, tylko dach nad przystankiem PKS, bo go jacyś chuligani zerwali. Zawsze wygodniej jest sięgać po wspólne pieniądze, niż ścigać własnych chuliganów, bo przecież żaden importowany chuligan nie przyjechałby, żeby połamać eternit nad przystankiem w sąsiedniej wsi. Ale… to już inna sprawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group