Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6914
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze o konkursach w oświacie (komunikat)

Środa, 24 lutego 2016, 12:43
Aktualizacja: 12:49
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Jeszcze o konkursach w oświacie (komunikat)
Fot. Archiwum
W związku z opublikowaniem informacji dotyczącej konkursów na dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych, ze względu na kończącą się kadencję obecnie pracujących, zgłoszono pytania, dlaczego władze Jeleniej Góry nie ogłosiły podobnych konkursów w przypadku dwóch gimnazjów, gdzie kadencje dyrektorów też kończą się w tym roku?

- Powód jest oczywisty – odpowiedziano nam w Wydziale Edukacji UM. – Przyszłość gimnazjów jest enigmatyczna. W okresie kampanii wyborczej ich los był – według przedstawicieli obecnego rządu, a wówczas kandydatów – przesądzony. Miały ulec natychmiastowej likwidacji. Potem mówiono już nie o likwidacji, a o wygaszaniu, teraz przyszłość gimnazjów jest w ogóle nieokreślona.

Ogłaszanie konkursów w sytuacji niepewności, co do czasu istnienia takich szkół nie ma więc większego sensu. A konkursy należy ogłosić teraz, bo trzeba je rozstrzygnąć do końca marca. Natomiast minister edukacji ani nie potwierdza, że gimnazja będą utrzymane, ani nie zapowiada, że będą likwidowane, czy „wygaszane”.

- Skorzystaliśmy więc z przepisu, który umożliwia przedłużenie umów o rok dla obecnie pracujących dyrektorów i mamy nadzieję, że sytuacja tymczasowości zostanie przerwana, w jedną. lub drugą stronę - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group