• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 2:48
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4470
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jeszcze o konkursach w oświacie (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 lutego 2016, 12:43
Aktualizacja: 12:49
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
W związku z opublikowaniem informacji dotyczącej konkursów na dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych, ze względu na kończącą się kadencję obecnie pracujących, zgłoszono pytania, dlaczego władze Jeleniej Góry nie ogłosiły podobnych konkursów w przypadku dwóch gimnazjów, gdzie kadencje dyrektorów też kończą się w tym roku?

- Powód jest oczywisty – odpowiedziano nam w Wydziale Edukacji UM. – Przyszłość gimnazjów jest enigmatyczna. W okresie kampanii wyborczej ich los był – według przedstawicieli obecnego rządu, a wówczas kandydatów – przesądzony. Miały ulec natychmiastowej likwidacji. Potem mówiono już nie o likwidacji, a o wygaszaniu, teraz przyszłość gimnazjów jest w ogóle nieokreślona.

Ogłaszanie konkursów w sytuacji niepewności, co do czasu istnienia takich szkół nie ma więc większego sensu. A konkursy należy ogłosić teraz, bo trzeba je rozstrzygnąć do końca marca. Natomiast minister edukacji ani nie potwierdza, że gimnazja będą utrzymane, ani nie zapowiada, że będą likwidowane, czy „wygaszane”.

- Skorzystaliśmy więc z przepisu, który umożliwia przedłużenie umów o rok dla obecnie pracujących dyrektorów i mamy nadzieję, że sytuacja tymczasowości zostanie przerwana, w jedną. lub drugą stronę - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ach ta niewiedza 24-02-2016 15:22
nie wiedzą biedaczki ?....buahahah dobrze wiedzą! nikt nie zamknie gimnazjów bo jest w Polsce kilkaset gimnazjów KATOLICKICH ! i pisiory z Tadziem.R. na czele nie pozwolą ich zamknąć ponieważ w tych katolickich wpajają dzieciom pislam do głowy a czym skorupka za młodu nasiąknie ...
~oświatnik 24-02-2016 19:48
Ale bajer!!! Wiadomo, że gimnazja zostają, tylko istnieje obawa, że dotychczasowi dyrektorzy nie przejdą na nową kadencję, a więc dorobiono ideologię...
~Ostatni sprawiedliwy 24-02-2016 20:56
Czyżby wielkich przegranych znów bolała porażka ? Dajcie sobie spokój, bo już jesteście wszędzie pośmiewiskiem !!!
~PiS=PRLbis 24-02-2016 22:14
come back to the past? he he he
~ 24-02-2016 23:39
Bez żadnych konkursów , wybieramy radio ma RYJA
~Jaś 25-02-2016 13:24
To w ogóle szczególne, że dotychczasowym dyrektorom gimnazjów chce się w ogóle pełnić te "zaszczytne" funkcje za tak marne pieniądze. Miasto powinno być im wdzięczne, że jeszcze to jakoś pchają. Jeżeli ktoś to robi, powinien się spotkać z wdzięcznością a nie jeszcze walczyć w konkursie...O co?
~:-( 25-02-2016 20:27
Czy ktoś ( może, któryś radny z komisji oświaty ) może podjąć trud rozpoczęcia publicznej debaty na temat dramatycznie pogarszającej się formy jeleniogórskiej oświaty ? Czy ktoś może na łamach ogólnodostępnych portali, czy gazet, przekazać społeczeństwu naszego miasta - rodzicom dzieci uczących się w placówkach prowadzonych przez UM - jak spada jakość nauczania. Czy ktoś może przekazać informacje jak miasto, pan prezydent i spółka, w wyniku wcześniejszej niegospodarności w prowadzeniu gospodarką finansową miasta, szuka oszczędności w oświacie i kulturze (MDK ). Czy ktoś może poinformować rodziców, że ich dzieci będą uczone w licznych klasach, że utrudnia się dzielenie klas na grupy językowe (dopiero od 26 osób), że nie dzieli się klas na grupy dziewcząt i chłopców podczas zajęć wf i td ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group