Czytających: 11566

Jelenia Góra: Jesteśmy w finale!!!

Sobota, 24 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2007, 0:37
Juniorki MKS PR Finepharm Jelenia Góra zagrają jutro w meczu o złoto Mistrzostw Polski. W spotkaniu dającym im prawo gry o złoto krajowego championatu jeleniogórzanki wygrały z AZS AWFiS Gdańsk 38:30.

Mecz MKS z AZS AWFiS Gdańsk miał dwie bohaterki. Były nimi zdobywczyni 15 goli Marta Dąbrowska oraz nasza bramkarka Monika Maliczkiewicz. Pojedynek był typowym meczem walki, który śmiało można określić mianem zmagania siły i tężyzny fizycznej reprezentowanej przez gdańszczanki oraz sprytu i szybkości, będącymi atutami gospodyń. Przez większą część I połowy stroną przeważająca był AZS AWFiS, który w prowadził w 16 min. nawet 12:8. Gdańszczanki bramki zdobywały w tym okresie przede wszystkim z rzutów z dystansu. W końcówce pierwszej odsłony gospodynie opanowały jednak sytuacje na boisku i po 30 minutach wyszły na jednobramkowe prowadzenie 17:16.

Druga połowa była prawdziwym koncertem gry jeleniogórzanek. MKS imponował zwłaszcza skutecznością w obronie, mając prawdziwą ostoję w postaci bramkarki M. Maliczkiewicz. Jej interwencje momentami odbierały gdańszczankom ochotę do gry i pozwoliły gospodyniom konsekwentnie budować bezpieczną przewagę. Znakomicie funkcjonował także tak ulubiony przez nasz zespół kontratak, z którym nie radziły sobie mocno zbudowane ale nieco przyciężkawe zawodniczki znad morza. W 56 minucie po serii pięciu bramek z rzędu dla MKS wynik brzmiał 35:26 na korzyść gospodyń i nic już nie było im stanie odebrać końcowego zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 38:30.
W drugim spotkaniu grupy w której występował MKS Sośnica Gliwice pokonała Zagłębie Lubin 28:25.

W pojedynku o złoty medal Mistrzostw Polski jeleniogórzanki zmierzą się jutro o godz. 15.00, ze zwycięzcą grypy B MTS Żory. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą podczas turnieju półfinałowego MP w Żorach i wtedy górą był MKS 36:26.
<b>MKS PR – AZS AWFiS Gdańsk 38:30 (17:16)</b>
<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Dąbrowska 15, Kobzar 7, Stanisławiszyn 6, Tajerle 4, Kocela 3, Buklarewicz 2, Rykaczewska 1.