Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5174
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: – Jestem niewinny – mówi Dawid K.

Wtorek, 20 października 2009, 9:18
Aktualizacja: 12:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: – Jestem niewinny – mówi Dawid K.
Fot. .....
Dwadzieścia pięć lat więzienia lub dożywocie – taka kara grozi 18–letniemu Dawidowi K., którego oskarża się o zabójstwo 40–letniego piekarza. Do tragedii doszło w maju. Rozpoczął się proces domniemanego mordercy. Nie przyznaje się do winy.

Przed sądem Dawid K. odmówił składania wyjaśnień. Odczytano jego zeznania, które złożył podczas czynności śledczych. Oskarżony obciążył winą swojego kolegę Krzysztofa N. Wiadomo, że to właśnie ten mężczyzna wydał policjantom Dawida K., zachęcony nagrodą wyznaczoną przez komendanta wojewódzkiego policji. Mundurowi bowiem bezskutecznie szukali sprawcy zabójstwa przez kilka tygodni.

Prokuratura przedstawiła prawdopodobny przebieg zdarzeń, z którego wynika, że to K. jest sprawcą morderstwa dokonanego z pobudek zasługujących na szczególne potępienie. Sprawca feralnego dnia, 5 maja, pokłócił się z dziewczyną. Swoje troski utopił w alkoholu. Wziął także narkotyki. Swojemu koledze wyznał, że zamierza kogoś zabić. Jak powiedział, tak zrobił. Kiedy wracali w większym gronie z imprezy, Dawid i Krzysztof mieli odłączyć się od grupy i pójść w kierunku ulicy Moniuszki na Zabobrzu. Przy ul. Kolberga natknęli się na idącego do pracy piekarza, którego nie znali. Dawid zadał mu śmiertelny cios nożem, a potem – wraz z kolegą – uciekł z miejsca zdarzenia.

Oskarżony jest także o składanie gróźb karalnych wobec Krzysztofa N. Miał mu grozić śmiercią, jeśli opowie śledczym o zdarzeniach z maja. N. nie ugiął się i opowiedział o wszystkim organom wymiaru sprawiedliwości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group