Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7193
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest wykonawca nowego przejścia dla pieszych

Środa, 8 października 2014, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 9 października 2014, 8:28
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jest wykonawca nowego przejścia dla pieszych
Fot. Angela
Kółko Rolnicze Siedlęcin wykona nowe przejście dla pieszych na Al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze przy zjeździe do sklepu Netto. Inwestycję na dwa miesiące wstrzymał Wojewódzki Konserwator Przyrody, ale lada dzień prace mają się tam rozpocząć. Koszt tej inwestycji to po przetargu niemal 64 tys. zł. Niebawem Miasto podpisze umowę z wykonawcą.

O stworzenie w tym miejscu przejścia dla pieszych wnioskowało Stowarzyszenie Miłośników Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze oraz mieszkańcy. Młodzież dojeżdżająca z Zabobrza do „Żeroma” codziennie skraca sobie bowiem drogę przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ale nie tylko ona. Takie praktyki stosują też dorośli, często starsi ludzie. Od czasu powstania sklepu Netto problem się jeszcze nasilił.

W projekcie budowy nowego przejścia jest przesunięcie zatok autobusowych i powiększenie ich, obniżenie krawężników, namalowanie pasów i doświetlenie „zebry”. Szacowany koszt zadania przed przetargiem to 60 tys. zł. Te niecałe cztery tysiące złotych miasto postanowiło wykonawcy dołożyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group