Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3730
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Jest wykonawca na drogę w Przesiece

Niedziela, 8 lipca 2018, 6:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:31
Autor: WAC
Podgórzyn: Jest wykonawca na drogę w Przesiece
Fot. WAC
Dwie oferty wpłynęły na przetarg ogłoszony przez Gminę Podgórzyn mający wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Słonecznej w Przesiece.

Był to już drugi przetarg na to zadanie. Początkowo Gmina na ten cel otrzymała dotację w wysokości 440 tysięcy złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Oferty wykonawców jakie wpłynęły na pierwsze postępowanie znacznie przekraczały jednak tą kwotę i samorząd wystąpił do MSWiA o zwiększenie wsparcia.

- Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Dostaliśmy dodatkowe 150 tysięcy złotych – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - W tej sytuacji ogłosiliśmy drugi przetarg i propozycja cenowa, która została w nim wybrana mieści się w granicach środków jakie posiadamy. Liczymy, ze w najbliższych dniach dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą, co pozwoli na rychłe rozpoczęcie prac.

W ramach zadania zostanie między innymi naprawiony mur oporowy o długości 160 metrów, wymieniona nawierzchnia drogi oraz odwodnienie. Zakończenie prac jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group