Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4940
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Jest mieszkanie chronione

Środa, 15 kwietnia 2020, 7:00
Aktualizacja: Piątek, 17 kwietnia 2020, 11:00
Autor: KED
Kowary: Jest mieszkanie chronione
Fot. UM Kowary
W Kowarach powstało pierwsze w mieście mieszkanie chronione, mające umożliwić osobom niewydolnym przygotowanie do prowadzenia samodzielnego życia w społeczeństwie lub zastąpić pobyt w placówce zapewniającej im całodobową opiekę.

Mieszkanie chronione samorząd przygotował w części dawnych pomieszczeń socjalnych kotłowni przy ul. Leśnej. Zakres prac, których koszt wynosił około 150 tysięcy złotych obejmował wykonanie mieszkania dwupokojowego wraz z kuchnią, przedpokojem i łazienką. W ramach modernizacji została w pełni wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, wykonano prace elewacyjne z termoizolacją oraz prace dekarskie z termoizolacją. Mieszkanie jest bez barier architektonicznych, w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Mieszkanie chronione po oficjalnym odbiorze zostanie przekazane do dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - On też będzie decydował o jego przydziale. W pozostałych pomieszczeniach budynku chcemy urządzić lokal do czasowego pobytu m.in. dla osób będących ofiarami przemocy domowej.

Twoja reakcja na artykuł?

34
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
16%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group