Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5049
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Jest mapa z atrakcjami turystycznymi powiatu

Sobota, 15 lutego 2014, 8:23
Aktualizacja: Niedziela, 16 lutego 2014, 7:56
Autor: Mea
Powiat: Jest mapa z atrakcjami turystycznymi  powiatu
Fot. Starostwo Powiatowe
100 tys. map powiatu jeleniogórskiego w językach polskim i angielskim za ok. 40 tys. zł wydało Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze wraz z gminami i hotelarzami z regionu. – Ogólna mapa odsyła do szczegółowych map sześciu części naszego regionu – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Wspólnie z jeleniogórskimi gminami oraz ok. 20. hotelami Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze wydało mapę regionu z opisem atrakcji, która odsyła do precyzyjnych map różnych jego części: Doliny Bobru, Gór Izerskich, Doliny Pałaców i Ogrodów, Karkonoszy, Gór Kaczawskich i Rudaw Janowickich.

- Poszczególne mapy są już dostępne w różnych punktach informacji turystycznej oraz hotelach, które uczestniczą w przedsięwzięciu i znalazły się na głównej mapie regionu. Ta bowiem jest darmowa, z kolei już szczegółowe mapy np. Doliny Bobru, kosztują każda ok. 8 zł.

Wydawnictwo jest efektem współpracy i spotkań gmin i gestorów związanych z turystyką. Podczas ostatniego spotkania rozmawiano o współpracy. – Ustaliliśmy plan targów turystycznych, na których będziemy się promować. 20 lutego jedziemy do Pragi, 5. marca będziemy w Berlinie, 13. marca w Aachen w ramach projektu GreKo, 21. marca w Jabloncu, a 6. czerwca w Chorzowie – wymienił Wiesław Dzierzba.

Omawiany był również plan jeleniogórskich Targów Turystycznych TourTec, które będą trwać od 9 do 10 maja. – Podczas targów będziemy realizować międzynarodowy projekt GreKo i nasi zagraniczni partnerzy z Holandii, Belgii, Niemiec i Czech również będą mieli swoje stoiska promocyjne. Swój udział zapowiedziało również nasze partnerskie miasto z Rosji. Gminy powiatu zaprosiły zagraniczne gminy, z którymi współpracują, więc spodziewamy się bardzo wielu wystawców w tym roku – wylicza Wiesław Dzierzba.

Ważnym tematem było powstanie Karkonoskiego Punktu Informacji Turystycznej na Placu Ratuszowym 6/7 w Jeleniej Górze, finansowanego przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze oraz Starostwo Powiatowe, który zostanie otwarty dzisiaj (14.02.) w południe. W tej inicjatywie uczestniczy również Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

- Niestety nie będzie tam można kupić map szczegółowych regionu, które wydaliśmy w ramach porozumienia gmin, bo punkt nie prowadzi działalności gospodarczej. Jednak przekazaliśmy mapę główną i szereg innych materiałów promocyjnych gmin naszego powiatu – powiedział Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group