Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 28 grudnia
Imieniny: Antoniego, Cezarego
Czytających: 10611
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest karma dla dzikich kotów

Wtorek, 28 listopada 2017, 9:26
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
Prawie 200 kotek i 38 kocurów wolno żyjących zostało wysterylizowanych za środki budżetu miasta. Utrzymanie w ryzach liczby wolno żyjących w mieście zwierząt leży w interesie wszystkich mieszkańców. Jednocześnie trwa dokarmianie kotów wolno żyjących – ich opiekunowie mogą otrzymać suchą karmę dla swoich podopiecznych.

- Ponad 30 opiekunów tych zwierząt może liczyć na to, że około 215 kotów nie będzie głodować zimą. Według norm, miesięcznie na jednego kota przypadają 4 kg suchej karmy, w okresach wiosny i lata – 1 kg.
Celowość wydawania karmy jest sprawdzana. Osoby wnioskujące o przydział muszą wskazywać miejsce i porę karmienia zwierząt, co okresowo jest kontrolowane - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze..

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
459
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co stracisz gdy rzucisz picie alkoholu?
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
Karkonosze
Tysiące zwierząt giną od fajerwerków
 
Aktualności
W regionie przybędzie fotoradarów
 
Pogoda
Najbliższe dni pod kątem opadów i silnego wiatru
 
Tragedie i dramaty
Fatalny początek świąt. 5 osób spłonęło w Passacie!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group