Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Jest już ruch na nowym rondzie

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Podgórzyn: Jest już ruch na nowym rondzie
Fot. WAC
Od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 366 z drogą powiatową nr 2650D w Podgórzynie.

Mimo że przebudowany fragment drogi znajdujący się w pobliżu obiektu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie nie nie został jeszcze oficjalnie oddany do użytku, to został już udostępniony do ruchu pojazdów.

Wokół ronda pozostało do wykonania jeszcze trochę prac – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Potrwają one do końca sierpnia. Pozostało jeszcze m.in. połączenia nowej nawierzchni ze starą przy trzech wjazdach na rondo. Drogowcy muszą też rozebrać drogę techniczną, z której korzystali kierowcy podczas trwania inwestycji oraz uporządkować teren wokół ronda. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na połowę września.

Budowa ronda w Podgórzynie ruszyła w listopadzie 2020 roku. Jej wykonawcą jest firma Plast – Term z Podgórzyna. Koszt inwestycji to 2 454 000 zł, a środki pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz gminy Podgórzyn. Oprócz ronda, z elementami odwodnienia i oświetleniem ulicznym wybudowano ścieżkę rowerowo – pieszą biegnącą od szkoły do zabudowań Podgórzyna.

Twoja reakcja na artykuł?

57
74%
Cieszy
3
4%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
14
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group