Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6940
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pilchowice: Jest decyzja – most zabytkiem!

Wtorek, 18 sierpnia 2020, 12:24
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 14:49
Autor: Przemek Kaczałko
Pilchowice: Jest decyzja – most zabytkiem!
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
W marcu br. Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków rozpoczął procedurę wpisania mostu kolejowego nad Jeziorem Pilchowickim do rejestru zabytków. Pochodzący z 1906 roku zabytek techniki miał być wysadzony na potrzeby filmu Mission Impossible 7 z Tomem Cruisem w roli głównej, ale dzięki interwencji wielu miłośników kolei, techniki i działaniom konserwatora - najprawdopodobniej uda się tego uniknąć!
Ze względu na ogromne zainteresowanie tematem i ogólnokrajową rangę sprawy, dla rozwiania wątpliwości do do stanu zaawansowania procedury administracyjnej mającej na celu wpis do rejestru zabytków mostu kolejowego nad Jeziorem Pilchowickim, zdecydowaliśmy się na opublikowanie decyzji kończącej postępowanie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w tej sprawie. Decyzja wprowadzona została do obiegu prawnego; nie jest prawomocna - poinformował na Facebooku Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Za wsparcie dziękuję pani dr hab. prof. Magdalenie Gawin, Generalnej Konserwator Zabytków, oraz pani dr hab. Katarzynie Zalasińskiej, Dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak też mieszkańcom Dolnego Ślaska oraz wszystkim, którzy stanęli w obronie zabytku i wykazali się tym samym ogromną, bezprecedensową świadomością wartości dziedzictwa narodowego - dodał Daniel Gibski, zastępca Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Stronom przysługuje odwołanie, a przy jego braku - decyzja konserwatora uprawomocni się w ciągu 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

Twoja reakcja na artykuł?

42
79%
Cieszy
6
11%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group