Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6201
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest decyzja – Gimnazjum nr 2 do likwidacji

Wiadomości: JELEINA GÓRA
Wtorek, 28 lutego 2012, 14:00
Aktualizacja: Środa, 29 lutego 2012, 7:56
Autor: bc
Fot. Petr
Trzynastoma głosami za, sześcioma przeciw i przy trzech wstrzymujących się, jeleniogórscy radni na dzisiejszej sesji wyrazili zgodę na rozpoczęcie tzw. wygaszania szkoły. Co to oznacza? Że już nie będzie tu naboru do klas pierwszych. Debata na ten temat wzbudzała wiele emocji. Część radnych zarzucała władzom miasta, że to pomysł nieprzemyślany i nieprzygotowany.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła tłumacząc powód likwidacji Gimnazjum nr 2 powoływał się m.in. na raport o jeleniogórskiej oświacie, z którego wynika, że w związku z niżem demograficznym uczniów w Jeleniej Górze będzie ubywać, a koszty utrzymania szkół z roku na rok będą rosnąć. - Biorąc pod uwagę dane i prognozy stanęliśmy przed dylematem, czy biernie się temu procesowi przyglądać, czy zmienić sieć szkół w mieście przy zapewnieniu nauczycielom miejsc pracy – mówił prezydent Marcin Zawiła. Władze miasta postanowiły działać. Sposób ostro krytykowała część radnych. Projekt wygaszenia Gimnazjum nr 2 negatywnie oceniły związki zawodowe: jeleniogórski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego i Komisja Międzyzakładowa NSZZ Pracowników Oświaty i Wychowania.

Jedyną konsekwencją tego projektu jest... niekonsekwencja – wytykał Miłosz Sajnog i wskazywał na merytoryczne błędy w raporcie o jeleniogórskiej oświacie, na podstawie którego planowana jest reorganizacja. - Dzisiejsza sesja rozpoczyna 3-letni proces zmian w jeleniogórskiej oświacie. Dlatego jest prośba do prezydenta miasta, aby materiały w tej sprawie były przygotowywane rzetelnie – mówił radny. Podkreślał, że należy niezwłocznie uruchomić system elektronicznego naboru w tych szkołach, w których go jeszcze nie ma, bo to może zapobiec takim decyzjom.

Projekt wygaszania Gimnazjum nr 2 i plan przeniesienia Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych z Sobieszowa do Cieplic (ten temat także stanie na radzie miasta – przyp. red.) to nie żadna koncepcja tylko gwałtowne, niepotrzebne ruchy – twierdził Ireneusz Łojek, wiceprzewodniczący rady. - Zaczynamy od rzeczy najłatwiejszej – likwidacji, a nie od analizy jak jeleniogórskie szkoły funkcjonują – mówił. Radni zwracali uwagę, że problem niedoboru uczniów w jednych szkołach i nadmiar w innych rozwiązałaby rejonizacja.

To samo usłyszeliśmy od obecnej na sesji nauczycielki jednej z jeleniogórskich szkół (chciała pozostać anonimowa). - Dla mnie decyzja rady o likwidacji Gimnazjum nr 2 jest żenująca i nieprzemyślana, podjęta na chybcika. Liczył się tylko jeden argument – oszczędności – mówiła nam. - A było rozsądne wyjście. Należałoby ustalić (zależnie od wielkości szkoły) liczbę oddziałów i uczniów w klasach, a wtedy byłaby wystarczająca liczba uczniów także w Gimnazjum nr 2. Tak dzieci trafią do przepełnionych już placówek, a grupa nauczycieli nie znajdzie pracy – dodała.

Nie chcieli komentować decyzji radnych pracownicy likwidowanego gimnazjum. - Dzisiaj ludzie się nie liczą, pieniądze są najważniejsze - usłyszeliśmy tylko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (138) Dodaj komentarz

~mr00 28-02-2012 14:31
Zawiła do dymisji
~smerf maruda 28-02-2012 14:32
Co tu komentować?
~hhh 28-02-2012 14:33
TUSEK KAZAŁ WAM ZAMYKAC SZKOŁY PT.WYGASZANIE TO MY WAS ODWOŁAMY A W WYBORACH WYGASIMY A POTEM ROZLICZYMY !!! A JAK PISIORY DO WŁADZY SIE DORWA TO PÓJDZIECIE SIEDZIEC BO WAM NIE DARUJA I TYLE SIE NAWYGASZACIE
~` 28-02-2012 14:36
"Polska zasługuje na cud gospodarczy." "By żyło się lepiej." "Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce" Czyje to slogany? Należy odwrócić znaczenie słów aby zrozumieć cel partii u władzy. "Polska zasługuje na krach gospodarczy","By żyło się gorzej","Sprawimy że Polacy na emigracji nie będą chcieli wracać do domu ani inwestować w Polsce" - wydaję się że po odwróceniu słów partia spełnia wszystkie swoje obietnice ;)
~julec 28-02-2012 14:46
Zawiła pierw zamknij muzeum gdzie nikt nie chodzi a nie za szkoły się bierzesz. Brak kompetencji- Zawiła do dymisji!
~Wyborca 28-02-2012 14:55
Chcieliscie takiej wladzy to teraz ja konsumujcie.SLD i PO to dawny uklad ktory prawie tymi samymi ludzmi zrobil to co 12 lat temu.Likwidacja to najprostrza forma wysilku.Myslec nie trzeba bo myslenie sprawia bol.Dlatego ta wladza robi wszystko aby jak najmniej sie napracowac a najwiecej zarobic.Niech ludzie sie wreszcie obudza i zaczna robic porzadek , bo rozmowa Prezydent obywatel to pic na wode.Uwazam ze najwyzszy czas aby skonczyc z ta wladza i wybrac nie partyjnych kolesiow a ludzi ktorych znamy ktorych widzimy na codzien , a nie kiedy sa wybory .Bo ta klika juz sie zuzyla.
~daw 28-02-2012 14:59
Budynek po szkole nr 7 do sprzedaży - WAM/dawne wojsko/ ma tam 2 budynki do sprzedania które sąsiadują z budynkiem szkoły nr 7 i nie może ich sprzedać bo zawadzał budynek szkoły - zainteresowani tym terenem teraz już będą mieli drogę otwartą do kupienia całego kompleksu. Jak zwykle są to działania antypolskie skierowane aby tylko zarobiła na tym jakaś garstka ludzi. Dlaczego PO ma za zadanie wyprzedać wszystko co należy do Polaków? Od Szczecina,poprzez Gorzów,Zieloną Górę, Jelenią Górę, Wałbrzych wszystko co należy do państwa polskiego/ziemia,budynki/ jest wyprzedawane. Powie mi ktoś o co z tym chodzi? czy wszyscy się domyślamy
~lol 28-02-2012 15:06
raz w życiu zgadzam się z decyzją, nauczyciele powinni też zaczać sięstarać pracować a nie tylko wygłaszać frazesy. Jak zamyka się fabrykę bo jest nie opłacalna to nauczyciele móią ze to rozsądek i matematyka a jak szkołę to "dobro dzieci " zagrożone a tak naprawde chodzi o ciepłe stołki , mało dzieci w oddziale bo i tak minister da 2 razy do roku podwyżkę i po co się starać?
~ 28-02-2012 15:07
DOLNOŚLĄZAK. Radni PO klepnęli bubla. Godnie zachowali się SLD-owcy, wstrzymując się od głosu. Ich głos odbieram jako: - nie jesteśmy przeciwni oswiatowym reformom ale nie w formie przedstawionej przez PO. Chyba na podjetą przez SLD-owców decyzję miała wpływ opinia ZNP. Tak jak na decyzję PiS opinia NSZZ Ośiaty i Wychowania.Nie dziwi sprzeciw prystromowego dezertera Sajnoga, gdyż to za jego urzędowania u boku PO-Obrębalskiego wtloczono w Sz.P. nr 7 ogrom kasy. Dziwne, na sali obrad nie widziałem Zygmunta Korzeniewskiego. Czyżby w tym czasie mial zleconą jakąś konkretną pracę w terenie.
abcd1 28-02-2012 15:08
Najlepiej oszczędzać na dzieciach likwidując szkoły podstawowe, zespoły szkół oraz gimnazja. Staną się teraz one łatwym kąskiem dla zainteresowanych osób, żeby je kupić za grosze.
~ 28-02-2012 15:13
nie martwcie się niedługo w tym miejscu po dawnej szkole i dwóch sąsiednich budynkach należących do WAM powstanie super piętrowa galeria handlowa - chodziło o to aby sprzedać budynek szkoły nr 7 a nie oto że jest jakiś niż demograficzny - czyżbyście tego nie widzieli że ta działka jest dużo warta
~trew 28-02-2012 15:14
Skoro są jakieś dane pochodzące z poważnych badań to decyzja ta jest jedyną możliwą. Placówki oświatowe to spore koszty dla miasta. Głosy nauczycieli tracących pracę mnie nie wzruszają. Natomiast niecierpliwie czekam na usunięcie placówek oświaty z Pałaców Schaffgotschów. Mam nadzieję że doczekam czasów gdy te pałace będą użytkowane zgodnie z ich hotelowo-mieszklanym przeznaczeniem.Pałac w Sobieszowie na dzień dzisiejszy na ujemną wartość, ciężko będzie pozyskać inwestora.
~ 28-02-2012 15:17
Ad. ~Wyborca. Odnosze wrażenie, że chlapiesz ozorkiem nie zapoznawszy się uprzednio kto i jak głosował. Warto sie z wynikami głosowania zapoznać. Ja zwróciłem szczególna uwagę na radnego Ładzińskiego. Tylko on jeden na głosowanie nie przyszedl. Ma widocznie wielką rozterkę albo jest niezdecydowany, z którym ugrupowaniem mu po drodze. DOLNOŚLAZAK.
~ 28-02-2012 15:18
trew mało wiesz inwestor już jest - wszystko w swoim czasie
~ 28-02-2012 15:20
czy w naszym mieście jest jakaś silna osoba mogąca swoją osobowością charyzmą doprowadzić do referendum w sprawie odwołania tych ludzi łącznie z prezydentem - tak tylko pytam czy są tacy co będą potrafili to zrobić ? jak niema to po co bić pianę. Ilu jeleniogórzan jest dziś w stanie wyjść na ulicę przeciwko władzy, kto to poprowadzi - jest ktoś taki ?
~Jupiter 28-02-2012 15:25
To jest prawda , że dzieci jest coraz mniej i nie można trzymać takiego kosztownego budynku dla utrzymania posad nauczycieli .Dobrze mówią tylko Ci pod publiczkę którzy nie wypracowali do budżetu samodzielnie złotówki jak Sajnog któremu Prystrom uratował egzystencję .Zawsze jest wygodnie szastać cudzymi pieniędzmi i je marnować ,ale metod na ich pozyskanie nie przedstawiąc z wyjątkiem podwyżek dla tych co pracują ,lepiej dzielić dla rozgłosu nieracjonalnie byle naród popierał dającego nawet kiedy tworzy bzdury.
~ja 28-02-2012 15:26
do ~julec : "Pierw" naucz się pisać, a dopiero później dawaj rady. To, że ty nie chodzisz do Muzeum, nie znaczy, że nikt inny nie chodzi ! Ze szkołą też ci chyba było nie po drodze !!! I rzeczywiście - trzeba coś zrobić z Politechniką, która od lat dewastuje pałac Schaffgotschów
~thx1138 28-02-2012 15:27
poLITYKA prorodzinna psiamać, zawiłę i cały gang tuska też najlepiej byłoby wygasić
~olo 28-02-2012 15:31
Zawiła do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, prezydenta tak aroganckiego dla mieszkańców oraz oraganizacji pozarzadowych Jelenia Góra jeszcze nie miała. Jezeli nie teraz to za dwa lata napewno.
~ 28-02-2012 15:31
a jakiś czas przyjdzie kolej na zamknięcie następnych szkół - dobry polak to polak niewykształcony o wyglądzie durnowatym i lichej posturze tak aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego. hehe chyba jakoś tak to było
~ 28-02-2012 15:32
Szkola jest nie rentowna to trzeba ja zlikwidowac,niestety miasto mosi sie liczyc z oszczednosciami,koszty utrzymywania szkoly sa ogromne,czy nie lepiej dac te pieniadze szkole ktorej dyrektor bedzie madze zarzadzal,i dzieci oraz ich rodzice beda mieli satysfakcje.Wiecej opieki,kolek zainteresowan.Uwazam ze w Jeleniej Gorze lepiej gdy beda dobre szkoly niz duzo i bylejak zarzadzanych.
~qul 28-02-2012 15:32
czy w naszym mieście jest jakaś silna osoba mogąca swoją osobowością charyzmą doprowadzić do referendum w sprawie odwołania tych ludzi łącznie z prezydentem - tak tylko pytam czy są tacy co będą potrafili to zrobić ? jak niema to po co bić pianę. Ilu jeleniogórzan jest dziś w stanie wyjść na ulicę przeciwko władzy, kto to poprowadzi - jest ktoś taki ?
~dzieje się 28-02-2012 15:33
Dzięki internautom zaczyna sie wygaszanie komuszka wydmuszka korzonka.
~ja 28-02-2012 15:34
nasz prezydent zlikwidował papiernie a teraz zabiera się za szkoły BRAWO
~Sektor 28-02-2012 15:35
Przecież jest jeszcze inne wyjscie - szkoła może istnieć nawet dla 120 uczniów tylko niech nauczyciele wykupią budynek od miasta , i prowadzą edukacje prywatnie na własny rachunek i wtedy będzie \"Gito\"- nie będzie sporów ,koncertu zyczeń ,wyciągania łapek po publiczne pieniądze .Przecież socjalizm już minął. Na dyr. powołać bezrobotnego Miłosza on doświadczony bizesman wypracuje i dostarczy potrzebnych funduszy na pokrycie tej elitarnej bastylii. -Gimn. nr 2.
~Komuszek 28-02-2012 15:39
Nie widać Lorda Ładzińskiego - jak on głosował ?czy tradycyjne wypłukał sie rakiem , i pospolicie stchurzył , bo nie wypada podjąć męskiej decycji. Tak można radzić wiele kadencji.
~ 28-02-2012 15:40
http://www.youtube.com/watch?v=la35JnhIulg o to co kiedyś szef gangu mówił zanim postanowił kontynuować czwarty rozbiór
~pero 28-02-2012 15:42
brawo. Zlikwidujecie wszystkie szkoły a jak kto się uprze to i we Wrocławiu można się uczyć. Zamist rozlokować uczniów aby było mniej w klasach to likwidujecie szkoły a mówicie,że klasy są przeludnione. Komuna budowała szkoły a wy teraz wszystko co pokomunistyczne niszczycie. Brawo ?????
~ 28-02-2012 15:42
jestem uczniem tej szkoły i mi to już wisi to czy zamkną bo i takl odchodze ale tak źle nie, fajna szkoła ale to nasza wina podobno że zamykaja szkołe
~xyzI 28-02-2012 15:50
Panie Prezydencie jaki niż demograficzny skoro wmawiacie ludziom, że klasy są przepełnione? Dobra taktyka, ale takim podejściem daleko nie zajedziecie. Szkoda, że teraz nie ma referendum nad Pana odwołaniem. Ludzie na takim referendum, by pokazali jak Panu dziękują za te decyzje. Szkoda słów...
~ 28-02-2012 15:53
czy wiadomo już co powstanie w budynku po szkole nr 7 ?
~RYNIU 28-02-2012 15:53
NIECH p. ZAWIŁA ZAMKNIE MUZEUM A NIE SZKOLE, ODWOŁAĆ GO TO JEST CZŁOWIEK NIEUDACZNIK ZNISZCZY CALA JELENIA GORE A MUZEUM ZOSTAWI BO TAM PRACUJE JEGO ZONA,ZARAZ ZAMKNIE MPGK,I TAK KOLEJNE ZAKŁADY. ODWOŁAĆ GO JAK NAJSZYBCIEJ
~Anty-kryzyso 28-02-2012 15:57
Relatywnie do oszczędności i likwidacji szkół dla których nie ma uczniów - to należy jednocześnie redukować i likwidować w ramach oszczędności fikcyjne posady w urzędzie - pierwszy to dobrze płatny komuch kapciowy Zawiły czyli Zyga Korzeniowski ,drugie absolutnie zbyteczne posady to fuchy od praw konsumentów , kolejne to napływowi z polecenia partii politycznych upchanych w różnych wydziałach A miasto przecież się wyludnia pod kazdym względem i tyle samo winno być zredukowanych urzędasów.
~ 28-02-2012 15:58
PYTAM PO RAZ ENTY - czy w naszym mieście jest jakaś silna osoba mogąca swoją osobowością,charyzmą doprowadzić do referendum w sprawie odwołania tych ludzi łącznie z prezydentem - tak tylko pytam czy są tacy co będą potrafili to zrobić ? jak niema to po co bić pianę. Ilu jeleniogórzan jest dziś w stanie wyjść na ulicę przeciwko władzy, kto to poprowadzi - jest ktoś taki ?
~ 28-02-2012 15:59
zamknac muzeum
~radyjo 28-02-2012 16:03
I co mohery plujecie??Spada liczba mieszkańców w tym małolatów to i szkoły trzeba zamykać bo dla kilku dzieciaków nikt klas nie będzie utrzymywał.Chcecie zmienić sytuację demograficzną w Polsce to jazda do roboty zróbcie sobie każdy drużynę piłkarską to będą na nowo szkoły otwierać;)
~trrr 28-02-2012 16:08
i zaprawde powiadam wam ..."nie będzie niczego"
~at 28-02-2012 16:14
Za likwidacją Gimnazjum najgłośniej wypowiadają się osoby, które najwyraźniej nie mają pojęcia o poziomie nauczania w jeleniogórskich placówkach oświatowych, a już na pewno nie zetknęły się z porównaniem osiągnięć poszczególnych gimnazjów. Tymczasem obok bardzo dobrych wyników na testach kompetencji czy wysokich lokat w ogólnopolskich konkursach językowych to właśnie "Dwójka" jako pierwsze gimnazjum w mieście pochwalić się mogła programem wymiany międzynarodowej. To nie tylko sukcesy uczniów, ale i dowód na skuteczność i zaangażowanie kadry pedagogicznej. Pomijając już sam (bez)sens likwidacji szkoły jako takiej, należałoby zadać władzom pytanie, dlaczego ofiarą ich decyzji pada akurat ta placówka. O wartości szkoły nie stanowi wyłącznie rachunek ekonomiczny.
~Pat 28-02-2012 16:15
Zakladam że trzeba likwidować .Do tego musi być silny ,poparciem społecznym prezydent.Tu dramat bo narobil bigosu.Np.Jak może prowadzić dialog spoleczny były komuch,z takimi strasznymi wadami charakteru jak donosicielstwo,lizusostwo bmw?Boję sie że mleko się rozlało.
~ 28-02-2012 16:18
PO RAZ ENTY ODPOWIADAM ŻE CHODZI O BUDYNEK SZKOŁY NR 7 KTÓRY MA JUŻ "INWESTORA" - NIŻ DEMOGRAFICZNY I JAKIEŚ OSZCZĘDNOŚCI TO TYLKO PIC, CHODZI O SPRZEDAŻ TEGO BUDYNKU BO SĄSIADUJE Z BUDYNKAMI KTÓRE NALEZĄ DO WAM - A UKŁAD JEST TAKI ŻE TRZEBA KUPIĆ CAŁY TEN TEREN BO INACZEJ TO LIPA
~ 28-02-2012 16:18
28-02-2012 16:03 | ~radyjo: Czy Ty siebie słyszysz? Najpierw gadanie, że szkoły są przepełnione, a teraz, że nie ma tylu uczniów? Widać, że POpierasz cały ten teatrzyk.
~Smoczygest 28-02-2012 16:18
Faktycznie powinno być referendum - nad likwidacją straży miejskiej chociaż o połowę bo bardzo dużo kosztuje ta kompania mundurowa nie dająca nic dla mieszkańców pozytecznego a to co potrzeba to też wykona dobrze płatna policja . Referendum powinno być nad wyszczególnionymi tworami które utrzymuje sie z budżetu jak zarząd dróg i mostów , pozbycie sie kosztownych nieruchomości jak Dom Handlowy na długiej - którego nikt nie chce,wydziałów oświaty ,itd. redukcji poborów dla Prezydenta i jego v-icków , redukcji diet radnym , zaprzestania płacenia firmie za partactwo w lepieniu placków i klajstrów na naszych drogach które wypadaja za kilka dni itd. Wtedy referendum jest uzasadnione.
~ 28-02-2012 16:22
KTO POPROWADZI LUDZI DO REFERENDUM - JEST KTOŚ TAKI? PYTAM JEST ?
~filemanna 28-02-2012 16:24
dajcie zarobic to beda sie rodzic dzieci a nie brak dzieci brak kasy na utrzymanie
~nauczyciel.. 28-02-2012 16:26
Ale Wy nielogiczni jesteście... Po co tyle szkół - by nauczyciele ciepłych posadek nie stracili...?
~ 28-02-2012 16:29
WIEC JAK NIEMA NIKOGO KTO BYŁBY W STANIE POPROWADZIĆ JELENIĄ GÓRĘ DO REFERENDUM LUB MAŁEJ REWOLUCJI PRZECIW WŁODARZOM TO JEST KONIEC - WŁODARZE ZDAJĄ SOBIE Z TEGO SPRAWĘ ŻE NIKOGO NIEMA TU TAKIEGO KTO BY PORWAŁ SIĘ NA REFERENDUM I DZIĘKI TEMU JUŻ OD DZIŚ BĘDĄ ROBIĆ CO CHCĄ I TO JESZCZE WASZYMI RĘKAMI - ZOBACZYCIE
~KTOŚ 28-02-2012 16:29
Przypomnę że Rada Miejska obciążyła rodziców przedszkolaków kolejnymi kosztami. Liczba dzieci będzie spadać ze względu na brak pomocy rodzicom ze strony miasta. Później spadnie liczba dzieci w szkołach ... prezydent zamknie ostatnią podstawówkę i KONIEC ZAWIŁOWA!!!
~nauczyciel.. 28-02-2012 16:30
Ale Wy nielogiczni jesteście... Po co tyle szkół - by nauczyciele ciepłych posadek nie stracili...?
~rejonizacja? 28-02-2012 16:33
Rejonizacja? Co za głupota!!! A dlaczego moje dziecko ma chodzić do słabej szkoły? Bo w "złym" miejscu zamieszkałem...?
~Wyborca 28-02-2012 16:39
Dolnoslazak skoro Radnych jest 23 i ladzinskiego nie bylo zostalo 22. Mowisz ze SLD wstrzymalo sie od glosu to 4 Radnych . A przeglosowano 13 toma glosami to kim ? .Zostalo 4 a PiSu i 3 od Sajnoga, i 11z PO. Z tego wychodzi ze 2 glosy dostali albo od PiSu lub od Sajnoga.Wiec nie pitol skoro wiesz to trzeba ludziom powiedziec kto jak glosowal bo to jest wiarygodnosc Radnego.Ztego widac ze ktos mial w tym jakis cel.
~ 28-02-2012 16:39
Dzisiejsza decyzja była tylko sprawdzianem waszych nastrojów i czy czasem nie powstaniecie przeciwko władzy. Widać już po komentarzach że tylko od strony monitorka jesteście mocni, a jak trzeba coś zrobić to niema nikogo. Widać w Jeleniej Górze tez tylko GOJE mieszkają tak jak w innych miastach Polski - włażą wam na łeb a wy nic
~ 28-02-2012 16:42
CHODZI O SPRZEDAŻ BUDYNKU I PRZYLEGŁEGO DO NIEGO TERENU
~aaaaddddd 28-02-2012 16:44
bardzo dobra decyzja!
~pracownikG-2 28-02-2012 16:47
Na sesji obecne były 2 przedstawicielki G-2. Nie rozmawiałyśmy z redaktorami Jelonki, " Dzisiaj ludzie się nie licza, pieniądze sa najważniejsze" nie wypowiedziła zadna z nas. PROSZĘ, aby Jelonka umieszczala RZETELNE informacje! NIEPRAWDĄ jest,iż dzisiejsza decyzja radnych wstrzymuje nabór, wiec rownież Państwa wpis we wstepie jest NIEZGODNY Z PRAWEM!!! ( po raz drugi zamieszczaciei Państwo taka informacje!!!)Dzisiejsza uchwala jest uchwałą intencyjną tzn o zamiarze likwidowania, nie wstrzymuje ona naboru. Niech wolne (?) media są uczciwe!!!!!!!
~at 28-02-2012 16:47
Za likwidacją Gimnazjum najgłośniej wypowiadają się osoby, które najwyraźniej nie mają pojęcia o poziomie nauczania w jeleniogórskich placówkach oświatowych, a już na pewno nie zetknęły się z porównaniem osiągnięć poszczególnych gimnazjów. Tymczasem obok bardzo dobrych wyników na testach kompetencji czy wysokich lokat w ogólnopolskich konkursach językowych to właśnie "Dwójka" jako pierwsze gimnazjum w mieście pochwalić się mogła programem wymiany międzynarodowej. To nie tylko sukcesy uczniów, ale i dowód na skuteczność i zaangażowanie kadry pedagogicznej. Pomijając już sam (bez)sens likwidacji szkoły jako takiej, należałoby zadać władzom pytanie, dlaczego ofiarą ich decyzji pada akurat ta placówka. O wartości szkoły nie stanowi wyłącznie rachunek ekonomiczny.
~pytajnik 28-02-2012 16:49
Kiedy wybory do rady Miejskiej po referendum???
~bumcyk 28-02-2012 17:40
Do trew , masz rację po co szkoły czy placówki kulturalne, lepiej biedronkę postawić.
~Bolo 28-02-2012 17:45
To "wygaszanie" ...powinno iść w parze z wygaszaniem mandatów radnych....i pozostałych....SKANDAL !!!!!.....
~xxx 28-02-2012 17:54
Jeleniogórzanie głosowaliście na PO to czego chcecie.
~ 28-02-2012 18:27
O tak ja też jestem za odwołaniem "czerwonego pulowerka",oj dziś na zdjęciu ma granatowy.Czas na zmiany tak jak zmiana pulowerka Panie Zawiła!!!!
~Nowa w JG 28-02-2012 18:34
Pani Naczelna Jelonki - czy nie jest pani obowiązkiem według nas, czytelników,publikować listę nazwisk radnych "za". "przeciw" i "wstrzymujących się"? Nie znam jeszcze na pamięć kto przynależy do jakiej partii. Może DAMI zacznie nagrywać sesje w ramach oświaty obywatelskiej?
~do Nowa w JG 28-02-2012 18:38
Dami nagrywa - wystarczy obejrzeć, a wyniki głosowania sa na stronie rady miasta - trzeba wszystko na tacy podać...?
~xzy 28-02-2012 18:46
A ja jestem za zamknięciem dwójki. Osobiście konczyłam tą szkołę 8 lat temu i wtedy poziom zaczął powoli tam spadać..to co sie teraz tam dzieje to istna patologia. Nauczaniem bym tego nie nazwała a i znajoma z tamtąd nauczycielka mówiła ze chodzi tam tylko po to zeby na życie zarobić. Bo chęc przekazania wiedzy bandzie nieuków już dawno sie w niej wypaliła. Więc po co dalej trzymać szkołę?? Dla ciepłych stołków nauczycieli? Won na kase do biedronki.
~xxl 28-02-2012 18:52
no i jest kolejne miejsce na biedronke:)) codziennie niskie ceny :))
~całonocny 28-02-2012 18:52
zlikwidować muzeum!!!
~ 28-02-2012 19:15
W Wałbrzychu zamykają 4 szkoły - tutaj tylko wygaszają gimnazjum - czytajcie ze zrozumieniem!!!
~mieszkaniecJ 28-02-2012 19:18
Szanowni Radni opozycyjni zanim wyjadą stąd wszyscy młodzi ludzie i jedyną placówką publiczną będzie szpital geriatryczny zróbcie referendum w sprawie odwołania prezydenta. Mieszkańcy Was poprą.
~kiro 28-02-2012 19:18
to jedno z założeń ż...owskich:likwidować szkoły.Wyrobnik pracujący na "naród wybrany" ma być zdrowy i bez wykształcenia,ponieważ wykształcony goj nie daje sobą tak łatwo manipulować.Polecam stronę póki jeszcze nie jest zablokowana:prawdziwe nazwiska polskiej elity.
~ 28-02-2012 19:25
MAM JEDNO DZIECKO I BARDZO BYŚMY Z MĘŻEM CHCIELI MIEĆ DRUGIE ALE NIESTETY NIE STAĆ NAS PONIEWAŻ WODA ŚCIEKI,PRĄD,PRZEDSZKOLE WSZYSTKO POSZŁO W GÓRĘ I NIKT NAS NIE SPYTAŁ MACIE CZY NIE TRZEBA PŁACIĆ WIĘC PANIE MARCINIE JAK MA BYĆ WYŻ DEMOGRAFICZNY SKORO PAN NAM FUNDNĄŁ TAKĄ BOMBĘ SZKOŁY KONIEC I CO DALEJ CO PAN ZAMKNIE NASTĘPNYM RAZEM STRACH PANIE PREZYDENCIE
~Och... 28-02-2012 19:36
A ja z innej beczki. Rodzice z szkoły podstawowej nr 15 już od 3 lat proszą i piszą petycje, aby gimnazjum przenieść do 15-stki. Mam nadzieję, że tak się stanie !!!
~lysy 28-02-2012 19:43
nie głosowałem na PO tylko na PIS a teraz SIEDZĘ NA KONIU i się z was śmieję hehehe.....macie co wybraliście ...........
~Iza 28-02-2012 19:44
A mnie ciekawi, ilu uczniów będzie w klasach gimnazjalnych po zamknięciu dwójki - teraz, za 3 lata i za 6 lat. Bo jeśli ponad 30, to proponuję od razu zagospodarować ten budynek na poprawczak - przyda się wkrótce. Całkiem niezły artykuł: http://edula.pl/articles/show/145
~agatka 28-02-2012 19:44
wygaszanie trzeba zacząć od góry, bo stołeczki parzą w dupkę, a nie od biednych szarych ludziiii
~Ted 28-02-2012 19:52
Tak ta osoba to jestem ja,nie mam żadnego powiązania,z obecna szelmą rządzaca ani inną.Jestem zupełnie sam.Pozdrawiam
~dzidek 28-02-2012 20:13
Ten czarny kleks na mapie Jeleniej Góry w końcu zniknie !!! Gimnazjum nr 2 od zawsze było i jest wstydem tego miasta. Najgorsze wyniki, wiecznie niezadowolona i gotowa do strajku kadra nauczycielska, zbieranina patologii z obszaru całej Jeleniej Góry... ta szkoła od zawsze (odkąd stała się gimnazjum) przyciągała szumowiny, młodocianych bandytów, narkomanów, początkujących alkoholików i przede wszystkim niereformowalnych matołów z sieczką zamiast mózgu. W dodatku to fatalne zaplecze edukacyjne. Dopiero niedawno zainwestowano jakieś pieniądze dzięki czemu już nie da się kręcić tu filmów o realiach Trzeciego Świata. Do at: Jesteś niedoinformaną osobą.
~ 28-02-2012 20:14
Ad~Wyborca z 16:39. Jak głosowano. WSTRZYMALI SIĘ: - 3 radnych Chadży /SLD/, Pleskot /SLD/, Sarzyński /SLD/. PRZECIW: 6 radnych Kubicki, Łojek, Mróz, Sajnog, Szymański, Wachowicz. NIEOBECNY: 1 radny Ładziński. ZA: 13 radnych - w tym wszyscy z PO oraz wyjątkowy radny Gajewski /zwany Bóg nie wie z kim on trzyma i kogo reprezentuje/. DOLNOŚLAZAK.
~Iza 28-02-2012 20:18
Poszperałam, są tendencje demograficzne do obejrzenia tutaj: http://tinyurl.com/78hcuwo To, że roczniki aktualnie "podstawówkowe" są mniej liczne od aktualnie gimnazjalnych, to fakt. Ale najmłodszych dzieci wcale nie tak mało. I mam pytanie - jeśli faktycznie pójdą do szkoły w pewnym momencie dwa roczniki naraz (6-latki), to gdzie też ten podwójny rocznik będzie się uczyć? Bo on będzie musiał przejść cały cykl 12-letniej edukacji. A szkoły nadmuchiwane nie są, więcej oddziałów się nie wciśnie. Czyżby w ratuszu...???
~czekam 28-02-2012 20:19
Czekam na refendum w sprawie odwołania Prezydenta czekamy !!!!!!
~dzidek 28-02-2012 20:21
Kontynuacja. Do wszelkiego rodzaju konkursów czy wymian międzynarodowych osoby sa specjalnie dobierane według klucza ''czyj tatuś i mamusia więcej zarabia'' aby się pokazać jaki to Zachód u nas i jakie to orły i sokoły u nas się chowają. A prawda jest taka, że młodzież z biedniejszych rodzin nie miała szans na pokazanie swoich ponadprogramowych zdolności. To jest cała tragedia tej szkoły. Ze względu na gorszy status materialny, biedni lecz zdolni są wrzucani do jednego wora z matołami którzy niczego nie wnoszą i są nieprzystosowani do życia w społeczeństwie lecz w małych patologicznych kastach tworzących się w spelunach i melinach jeleniogórskich. Szkoła mogła sie pokazać od lepszej strony ale niezrozumiała polityka dyrekcji skutecznie to uniemożliwia.
~kocham marcina zawile 28-02-2012 20:24
Gdzie jest SKM ?!
~dzidek 28-02-2012 20:27
Jaka wartość ? Jakie dobre wyniki ? Od lata Gim2 okupuje dno tabel na polu jeleniogórskim. Ta szkoła od lat marnuje potencjał grupy zdolniejszych uczniów poprzez tumiwsizm znudzonej życiem kadry nauczycielskiej i niezrozumiałej polityce uwidaczniającej się poprzez dyskryminację klasową ! Aż dziw bierze, że dopiero teraz ktoś zdecydował się teraz przegonić ten cyrk ! Brawo PO ! Róbcie porządek.
~ 28-02-2012 20:30
Prywatne przedszkola,to i pewnie powstanie piękna prywatna szkoła. Pewnikiem jest domniemany jej właściciel.
~ 28-02-2012 20:44
Zamienić wszystkie szkoły na biedronki. Po co szkoły jak i tak po szkołach pracy nie ma, a na kontynuację nauki na studiach też kasy nie ma, bo szkolnictwo wyższe dawno już nie jest darmowe, chociaż konstytucja niby to gwarantuje. Gdybym obecnie miał 18 ,20 lat nie siedziałbym w tym kraju ani minuty. Cóż to za kraj w którym po powiedzmy 40 latach pracy nie mam pewności,że będę miał emeryturę. Cóż to za kraj w którym płaciłem przez 20 lat składkę zdrowotną nie byłem ani razu na chorobowym a teraz do specjalisty nie mogę się dostać chyba ,że prywatnie to prawie od ręki. Ostatnio chyba minister finansów powiedział,że za 20 lat będzie nas o 5 milionów mniej i jakoś nie widzę aby rząd czy opozycja coś chciały w tej sprawie zrobić i nic nie robienie to zbrodnia przeciw narodowi. Stachu
~ 28-02-2012 20:46
dzidek! Ty faktycznie jesteś takim d...lem,czy masz w tym jakiś interes?!Może profity od sprzedaży nieruchomości?!
~no comment 28-02-2012 20:49
http://www.jelonka.com/news,single,photos,article,38863,p,8#photos popatrzcie tylko na to zdjęcie, bez komentarza, ten pęd do władzy...
~Uczeń 28-02-2012 20:53
Drodzy nauczyciele, tak bardzo powtarzacie, że lepiej zmienić pracę niż wydzierać się na nas uczniów. Głowa do góry w końcu przekonacie się, czy lepiej było się męczyć z uczniami za jedną z lepszych stawek i mieć w miarę dużo wolnego, czy lepiej zapierdzielać na budowie w -20 za marne grosze.
~dzidek 28-02-2012 21:04
Nie jestem w jakikolwiek sposób powiązany z grupami nacisku typu politycy, właściciele nieruchomości, nauczyciele itd. Jestem przede wszystkim jeleniogórzaninem któremu na sercu leży dobro naszego pięknego miasta i serce mi sie raduję gdy widzę jak z patologiami w końcu robi się porządek.
~Leni 28-02-2012 21:31
Co to w ogóle znaczy "jeleniogórska oświata"? Może w ogóle stworzyć "jeleniogórskie państwo" ? -_-'
~ 28-02-2012 21:43
Wrotniewski jak głosował.Mam nadzieję że poparł propozycję pana Prezydenta.
~do dzidek 28-02-2012 21:56
Dyć ta patologia nie zostanie zlikwidowana, ino trafi gdzie indziej.
~pręgierz 28-02-2012 22:00
Dzidek-jednak jesteś d...lEM!! W tym GRAJDOLE największą patologią jest władza w Ratuszu!Wszystko inne jeśli nią jest,jest patologią wtórną! Patrząc na fotki z obrad,już sobie wyobrażam te "biedne,zatroskane" twarze,jak jęczą pod PRĘGIERZEM "dla dobra naszego pięknego miasta"!! A wszystkim "serca się radują"...A wszystko to-KU PRZESTRODZE POTOMNYM!!
~mieszkaniec2 28-02-2012 22:00
widac nasz zawila idzie jak tusk,a potem ruszy sie naród
~uradowana 28-02-2012 22:02
no to suuuperrrrr!!!!!! jak określacie dzieciaki - gdzieś ta patologia musi trafić !!!!! narzucić rejonizacje żeromowi i jazda .....he he ..... może tamtejsi nauczyciele w końcu zaczną pracować wychowawczo !!!! jak bym chciała to zobaczyć !!!!!
~NNN 28-02-2012 22:12
A który kumpel ma ochotę kupić obiekt pewnie za groszę ???????
goscniedzielny 28-02-2012 22:16
dopóki naczelnikiem wydziału oświaty był R. Wach, to jak myślę, wspierał swoje byłe miejsce pracy, którym była dla niego dawna SP14... gdy został sekretarzem w gminie, szkoła straciła poparcie, więc... do kasacji... Zostaną tylko te szkoły, których dyrektorzy są znajomymi królika... cóż takie życie. A budynek wraz z nie małym przyległym terenem w atrakcyjnym w sumie miejscu... w zawiły sposób i pokrętnie, pewnie znajdą nowego właściciela...
~NNN 28-02-2012 22:18
Jakie oszczędności ??? pensje niech sobie obniży i małżonce będzie miał spore oszczędności !!!!!!!!!!
~do dzidek 28-02-2012 22:20
Jesteś żałosny. "Do wszelkiego rodzaju konkursów czy wymian międzynarodowych osoby sa specjalnie dobierane według klucza ''czyj tatuś i mamusia więcej zarabia'" Skąd ty żeś takie głupoty wymyślił ? Na wymianę w tej szkole mógł pojechać KAŻDY ! Co ważne większość z tej młodzieży jest BIEDNA, ale ZDOLNA ! Tyle w temacie życiowy nieudaczniku. Sam chodziłem do tej szkoły, jeśli ktoś nie miał pieniędzy, to SZKOŁA DAWAŁA, BY MÓGŁ uczestniczyć w wymianie. Tak było i tak jest dalej. A szkoła, to nauczyciele, którzy są tam na bardzo wysokim poziomie. P. Studniarek, p. Ogrodnik, p. Polachowska, p. Janik, p. Kryńska, p. Gołubińska, p. Dwojak, p. Czeremska, p. Czekała, p. Szpak. Jeśli kogoś pominąłem, przepraszam. DZIĘKI NIM świetnie radziłem sobie w LICEUM, a teraz na PWR !
~NNN 28-02-2012 22:24
AAAAAAA O DORADCACH Z BOŻEJ ŁASKI I WIELKIMI PIENIĘDZMI NIE WSPOMNĄ !!! MOŻE TUTAJ TRZEBA POSZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI ???!!!
~DO KIRO 28-02-2012 22:41
dlaczego obrażasz żydów??Przecierz jako wzorowy moherowy wolak katolik modlisz się do żyda i jego matki.
~dzidek 28-02-2012 22:41
Najwyraźniej należałeś do grona ''zasłużonych'' czyt. dzięki zasobnemu portfelowi rodziców czy ich układów z władzami szkoły czy miasta. Jakie pieniądze ?! Nigdy nie dało się dowiedzieć o dofinansowaniu czy szczegółach takich wymian bo wszystko było już ustawione. Każde takie zapytanie było powiązane ze sprawdzeniem nazwiska w dzienniku czyli nie dla psa kiełbasa Krzywdy obcej nie widziałeś bo własne korytko najważniejsze. A inni ciepieli i cierpią przez te patologiczne układy które przez lata wytworzyły się w tej pseudoszkole. Widzę że wymieniłeś ''kwiat'' grona pedagogicznego z tej placówki. Ciekawe czy dalej mówią o swoich uczniach per durnie, słaby materiał, d...le, leserzy, idioci itd Na szczęście skończy się folwark grupy modlitewnej pod znakiem Karta Nauczyciela. Likwidować ten syf
~dzidek 28-02-2012 22:50
Codziennie przechodzę obok tej szkoły i widzę tą postępującą degrengoladę. Dni tej oazy wstydu i przykładu jaka szkoła nie powinna być już są policzone proszę Państwa. Według ocen i wyników testów absolwenci pójdą odpowiednich szkół ponadgimnazjalnych. A ciężar nowego narybku przejmą inne jeleniogórskie gimnazja i dzięki temu ten patologiczny motłoch wyjdzie na ludzi bo w takim środowisku gdzie wszyscy są równani w dół oprócz wąskiej grupki z plecami ''na górze'' to jest jak jest. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Nauczyciele niech się wezmą za siebie bo tandeta i brak profesjonalizmu powala bynajmniej nie na kolana. Szkoła to nie podrzędny spend towarzyski czy inny folwark. Trzeba umieć się zachować i reprezentować kulturę osobistę ale jak widać nauczyciele o tym zapomnieli i to dawno.
~ 28-02-2012 23:07
Popieram.
~do dzidek 28-02-2012 23:19
Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Niestety nie trafiłeś. Aktualnie żeby studiować muszę pracować, oczywiście znajduje czas na naukę, więc dodatkowo dostaję stypendium. To pozwala mi jakoś żyć. Niestety rodzice ledwo ciągną koniec z końcem. Tak było też za czasów gimnazjum. Gdyby nie ta szkoła, to nawet nie zobaczyłbym do tej pory, co jest "za granicą". Smutne to jak łatwo kogoś posądzać, nie znając go :( Nie chodziłeś do "dwójki", więc nie wiesz jak tam było. I nie kłam.
~jos 28-02-2012 23:20
Brawo, brawo jeleniogórskie jołopy!Macie takich POlityków jakich sami wybraliście!!!
~aaaaaaaaaaaa 28-02-2012 23:45
JEST DECYZJA - PREZYDENT DO ODWOŁANIA !
~ne 28-02-2012 23:56
Dzidek, aleś Ty życzliwy.... Ciekawe jaki z Ciebie nie- motłoch, skoro tak obrażasz młodzież i nauczycieli. A jak się tak dużo wypowiadasz, to popracuj nad stylem i ortografią- pokaż poziom, którego tak Ci brak.
~ne 28-02-2012 23:58
Dzidek, aleś Ty życzliwy.... Ciekawe jaki z Ciebie nie- motłoch, skoro tak obrażasz młodzież i nauczycieli. A jak się tak dużo wypowiadasz, to popracuj nad stylem i ortografią- pokaż poziom, którego tak Ci brak.
~Grzesiek 29-02-2012 0:06
Można zawsze w drodze referendum odwołać Radę Miasta. Nie Prezydenta. Spokojny chłopina.
~ 29-02-2012 6:43
reakcje są potrzebne ponieważ zachodzą zmiany, wiadomo ta decyzja nie przysporzy mu poparcia jednak On wie że brak reakcji w dłuższej perspektywie wyczyni więcej złego niż korzyści. mimo że generalnie nie trawię PO to gościu robi to co już dawno powinno być zrobione. Panie Zawiła nie pękaj Pan wafla.
~xyzI 29-02-2012 6:47
28-02-2012 22:50 | ~dzidek: Sam jesteś postępującą degrengoladą i zastanów się, co i jak piszesz, bo widać, że brakuje Ci kultury osobistej. Piszesz, że nauczyciele to tandeta i brak profesjonalizmu? A co Ty może jesteś lepszy, bo jedziesz po uczniach oraz nauczycielach dawnej SP nr 14? Chłopie sam masz w swoim móżdżku spend towarzyski oraz inny folwark. Szkoda, że teraz nie ma tego referendum nad odwołaniem Zawiły, bo wtedy chętnie pójdę zagłosować za odwołaniem naszego Prezydenta. Dodam od siebie jeszcze to, że Prezydent powinien szukać oszczędności u siebie oraz muzeum, a nie w placówkach oświaty pisząc, że one nie zostają likwidowane. Dziwne, że one są tylko wygaszane, a tak naprawdę są likwidowane!!! Panu Zawile podziękujmy.
~jeżozwierz1 29-02-2012 7:42
do KTOSIA z 28.02 - 16.29: Nieee! To będzie początek ery niedouków.
~jk 29-02-2012 8:55
Brawo Zawiła, masz jednak jaja. Smutna prawda, że bachorów coraz mniej i szkoły trzeba zamykać. A gawiedź jak to gawiedź - ekonomiczne realia ma w d..., chciałaby sponsoringu na wszystko i tylko nie wiadomo, kto miałby na to bulić. Więc gawiedź buczy, co widać też na tym forum.
~janko72 29-02-2012 8:57
Bardzo dobrze, że w końcu ktoś się nie bał zrobić porządek w oświacie. Utrzymywanie szkoły do której chodzi 180 uczniów to lekka przesada... Brawo Panie Prezydencie
~Michi 29-02-2012 9:32
Zaorać wszystkie szkoły! Zostawić tylko jedną dla dzieci prominentów! Reszta hołoty przyuczy się samodzielnie do dźwigania towaru w "biedronce", a ci lepsi opanują kasy fiskalne! Po co wywalać pieniądze na szkoły, skoro absolwenci są skazani na starcie na bezrobocie? W/g dzisiejszych doniesień poziom matury jest niższy, niż program nauczania matematyki w szkołach podstawowych 20 lat temu!
~ren 29-02-2012 9:35
A co zrobia jak zacznie przybywac dzieci ? Beda budowali nowe szkoly???
~jeżozwierz1 29-02-2012 9:52
do jk z 8.55: A Ty - masz sponsora za takie teksty?
~xyzII 29-02-2012 10:18
8,55 * skont wiesz macałeś. Coraz więcej lokali do sprzedaży ,lud wymiera i ucieka ,będzie jak w miastach byłej NRD,jedyny ratunek to import z Kazachstanu.
~ja 29-02-2012 10:51
A gdzie ja teraz mam pójśc. Kończę szóstą klasę , mam srednią3,3. G2 to mój rejon. Czy ja teraz pójdę do G1?
~tramwaj 29-02-2012 10:51
Gdzie jest SKM ???!!! No to ja się pytam , no gdzie,ja się pytam ???!!! Pan Prezydencie prosimy o odpowiedz !!!!!!!!
~socjalista 29-02-2012 11:03
My -Wy dopiero się obudzimy jak zaczną nami zarządzać Chińczycy .10,51 ucz się chińskiego .Mam nadzieję że się zmieni po abdykacji B XVI.
~Michi 29-02-2012 11:11
@10:51 | ~ja | Olej szkołę tak, jak ona Ciebie olewa! Weź się za dilerkę, albo za samochody. Idź na "siłkę" to może kiedyś zostaniesz policjantem? Albo zostań członkiem jakiejś młodzieżówki partyjnej. Tam nie potrzebne jest wykształcenie.
~edi 29-02-2012 12:17
Tyle pieniędzy włożyli w remont , nowe boisko ale oni wiedzą dobrze jak wyrzucać pieniądze w błoto . Jedna wielka banda!!!
~minona 29-02-2012 13:45
Ot i kolejny reformator się znalazł. Idąc śladami niedorobionego reformatora Donka Marcinek także chce zabłysnąć. "Wygaszanie"-likwidacja szkoły w oparciu o sfałszowane i tendencyjne dane nic nie ma wspólnego z reorganizacją jeleniogórskiej oświaty. Nie będę doszukiwał się tutaj 2 dna bo są lepsi ode mnie ale nie dam sobie zamydlić oczu kreatywną "gospodarnością". Gdzie jest bilans kosztów jakie ta niby reforma przyniesie bo wiadomo, że oprócz oszczędności będą też i koszty zarówno policzalne jak i takie, których w złotówkach wyrazić się nie da. Jako wyborca umieram z chronicznego braku autorytetów z czego wynika, że następne wybory trzeba będzie zbojkotować albo porzucić rozsądek i głosować na pomioty Palikota. Może głupi wybór przyniesie lepszy rezultat niż ten podyktowany rozsądkiem.
~kameleon,kam 29-02-2012 14:56
to, która szkoła nastepna, może sp3 :)
~hoho 29-02-2012 15:20
Mieć zasłuzaonego tatę zasłużonego dla win.Kiepiełę też do myślenia.
~ 29-02-2012 15:33
Oszczędności z każdej reorganizacji są super, przeniesienie Elektronika do Gimnazjum nr 3 remont około 500 tysięcy , przeniesienie któreś z kolei do innego budynku CKU około 200 tysięcy i po co to wszystko, same rozumy w tym RATUSZU rządzą. Przeniesienie SP07 do budynku Gimnazjum nr 2 to następne koszty przystosowanie toalet dla maluchów i może inne rzeczy następne oszczędności - ktoś nad tym panuje , przelicza i gdzie są oszczędności
~absolwentka 29-02-2012 18:44
Z przykrością czytam niektóre komentarze. Zdolna nie byłam ale dzięki pracy pedagogów tej placówki jestem bezrobotną z tytułem mgr. inz. Miasto upada to dlaczego szkoły maja stać. Polityka jaką prowadzą władze jest nie do zaakceptowania w dzisiejszym świecie . Dyrektor z prawem do emerytury nigdy nie zadba o klasę szkoły. A młodszy ambitniejszy albo z niemocy sie uchla (SP8) albo zrobi przekręt (SP 11). Co wybrać ? EMIGRACJĘ , a komentować z wysp i pluć i pluć . Wybory pozostawić miejscowym jak to powiedział jeden z polityków nieudacznikom
~my 29-02-2012 19:32
Zawiła do odwołania już zrobił swoje czas panu podziękować
~ 29-02-2012 20:23
Do dzidek! Lepiej zamilcz, wszyscy domyślaliśmy się, że jesteś idiotą, ale jak się odezwałeś, to nie pozostawiłeś żadnych wątpliwości! Tobie to miasto może zawdzięczać rychły upadek, bo taki przedstawiciel to totalny wstyd!!!!Może zabierzesz się z Zawiła i jego ekipą na taczkach!? Gnój już czeka!
~ 29-02-2012 20:38
Niby historyk a nic się z historii nie nauczył. Ale tak to jest z byłymi kusztoszami. Zamiast likwidować Gimnazjum nr 2 to wziąłby się za LO II w Cieplicach. Tam znacząca liczba nauczycieli osiąga wyniki w nauczaniu tylko dzięki korepetytorom. A jak już miał coś zlikwidować to można było faktycznie zlikwidować muzeum w którym zatrudniona jest żoneczka pana prezydenta (ona też jest marnym historykiem i jeszcze marniejszym była nauczycielem)
~ 29-02-2012 20:47
No niestety miejmy tylko nadzieję, że nasz kochany pp. Zawiła nie zdąży zrobić jeszcze większych szkód przez pozostałe mu 2,5 roku. A tak swoja droga ciekawe kto chce kupić budynek po gimnazjum nr 2.
~perszink 1-03-2012 2:47
biadolicie szukacie kto wyjdzie na ulice a boicie się wyjść , PANI SAWICKA ostrzegała przed PO co oni mają w planach , nikt tego nie brał pod uwagę , lekwidacja szpitali , nieleczenie ludzi chorych , bo się nie opłaca , zakładów pracy ,bo są nie opłacalne , JELFE się niszczy do reszty a takie zakłady to podstawa , naszego miasta , ale się boją że ludzie się zjednoczą , dlatego trzeba zniszczyć wszystko , bo i tak im nikt nic nie zrobi . Proponuje trzeba się zebrać nawet teraz z załogą jelfy i im dać sparcie , a wszystko wtedy ruszy i referendum i rozliczenie tych co decydują ,CZAS ICH ROZLICZYĆ JAK NAJ SZYBCIEJ
~ja 1-03-2012 19:10
A ja jeszcze raz chciałam zapytać, co mam zrobić? Miałam iść do G2, mieszkam w tym rejonie. Mam miską średnią. Gdzie mam złożyć papiery? Do G1 a jak nie przyjmą? W szkole pani nic nie mówi. Do G4 i 3 mam daleko.
~ 1-03-2012 19:21
Składaj do G-2 tam nikt oficjalnie (tj. miasto) nie zamknął naboru, same ploty. Wiem, bo złożyłam i mi przyjęli ogłaszaj wszystkim chętnym, to fajna szkoła!
~ja 1-03-2012 22:31
dzieki, tak zrobię
~yyy 2-03-2012 15:27
no tak, po co nam szkoła... więcej im podobnych tumanów po świecie chodzić będzie. może żeby wyrównać rachunek podniesiemy radnym pensje?
~roGim2 4-03-2012 11:54
pan Domagała kłamie że powiadomił wszystkich rodziców uczniów Gim 2 o likwidacji, ja nie zostałam powiadomiona i z tego co wiem jest jeszcze kilku rodziców ktrórzy nie zostali poinformowani, wiecie co robić? można zaskarżyć ten fakt gdzieś?
~uczeń 29-03-2012 17:38
Pnie prezydencie ! to jest naprawde żalosne ; / nie ma innych szkół ? tylko pan wlasnie wybral 2 .? niech sie pan zastanowi ; pp

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group