Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5017
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jest akt oskarżenia dla byłego dzielnicowego

Piątek, 21 sierpnia 2020, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2020, 7:06
Autor: WAC
Region: Jest akt oskarżenia dla byłego dzielnicowego
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi policji Marcinowi S.

Mężczyzna pełnił służbę jako dzielnicowy i był odpowiedzialny za kontrolowanie obowiązku kwarantanny na terenie powiatu lwóweckiego. Jak ustalono, mundurowy przyjął łapówkę w wysokości 200 euro w zamian za pośrednictwo w zniesieniu obowiązku kwarantanny dla rodziny mieszkającej w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego przed upływem 14-dniowego terminu od momentu przekroczenia granicy polsko-niemieckiej przez jednego z jej członków. Mariusz S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny.

Ponadto Mariusz S. żądał korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł od innego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który również przebywał na kwarantannie. Podejrzany obiecując „załatwienie” sprawy powoływał się na wpływy w Straży Granicznej oraz Sanepidzie.

W trakcie śledztwa wyszło także na jaw, że oskarżony doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firmy pożyczkowej w związku z wzięciem pożyczki w wysokości 450 zł w 2014 roku i wprowadzeniu w błąd pokrzywdzonego co do zamiaru jej spłaty - informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. - Ujawnił informację uzyskaną w związku z pełnieniem czynności służbowych osobie do tego nieuprawnionej. Informacja ta dotyczyła rozmieszczenia patroli policji na terenie powiatu lwóweckiego w dniach od 31 grudnia 2019 roku do 1 stycznia 2020 roku.

Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. W stosunku do podejrzanego został skierowany wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 13 sierpnia 2020 roku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania stosowany wobec podejrzanego został przedłużony przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim o jeden miesiąc, tj. do 17 września.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
5
31%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
396
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group