Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3076
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 1 lipca 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 10:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Apele o nieudzielenie absolutorium wójtowi gminy Mirosławowi Kalacie oraz złożenie mandatów przez radnych padły z ust mieszkańców gminy Podgórzyn podczas wczorajszej (30.06) sesji absolutoryjnej. Mimo licznych zarzutów kierowanych pod jego adresem, większość radnych udzieliła jednak wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium. Czy w tej sytuacji dojdzie do referendum o jego odwołanie?

Wczorajsza wielogodzinna sesja absolutoryjna w Podgórzynie pełna była emocji. Podczas dyskusji na temat raportu o stanie gminy obecni na sali mieszkańcy, goszczący na sesji poseł Robert Obaz jak i część radnych mieli wiele cierpkich uwag na temat treści samego dokumentu. Wiele żółci wylało się też co do zarządzania gminą oraz stylu, w jaki sposób władza samorządowa prowadzi dialog z mieszkańcami. Zarzuty dotyczyły między innymi prób zamknięcia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, wielomilionowego zadłużenia gminy, likwidacji dopłat do opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków, zapowiedzi rozwiązania umowy na organizację transportu zbiorowego z MZK Jelenia Góra.

Występująca w imieniu grupy mieszkańców Sylwia Jarmakowicz złożyła na ręce przewodniczącego Rady Gminy Bartosza Polaczka pisemne apele do radnych o nieudzielenie absolutorium wójtowi gminy oraz o złożenie przez nich mandatów.

Jesteśmy już zmęczeni działaniami jakie prowadzi Rada Gminy wraz z wójtem Mirosławem Kalatą - mówi S. Jarmakowicz. - Nie zgadzamy się, że odbierane są nam nasze dobra. Od zawsze były w gminie dopłaty do wody, od zawsze też korzystaliśmy z autobusów MZK. Przeraża nas 25 milionowy dług jaki ma gmina oraz wyemitowane przez nią obligacje na 28 milionów złotych. Nasza gmina jest za mała, aby mieć takie zobowiązania. Przeraża nas brak przemyślanych decyzji i uchwały, które są dyktowane przez wójta. Radni są po to, aby nam się żyło lepiej i żeby pilnowali naszych warunków życia. Nie zgadzamy się, że pan wójt nie dotrzymuje obietnic, które składał przed wyborami, między innymi obiecywał zostawienie wszystkich czterech szkół. Obecnie nie ma dialogu władzy z mieszkańcami. Na spotkaniach z wójtem nie otrzymaliśmy żadnych informacji albo są one sprzeczne. Jeżeli wójt i radni pozostawią swoje mandaty, to ruszamy z przygotowaniami do referendum. Bo musimy coś zmienić, póki mamy jeszcze co ratować.

Krytycznie na temat obecnej polityki władz Podgórzyna wypowiadali się też niektórzy radni.

Wójt na spotkaniach z mieszkańcami nie odpowiada na pytania lub odpowiada w sposób budzący emocje – mówi radny Robert Balcerek. - Te wszystkie obietnice, które składał okazały się nieprawdziwe. Głosując jako radny za wybudowaniem szkoły w Podgórzynie, było jasno powiedziane, że nie będą przy okazji zamykane żadne inne szkoły. Później te wszystkie działania: dwukrotne próby zlikwidowania szkoły w Sosnówce, a teraz niepodpisanie jej arkusza organizacyjnego powodują, że ci wszyscy ludzie są już zdesperowani i mówi się, że będzie referendum o odwołanie wójta.

Mimo słów krytyki, głosowania za udzieleniem wotum zaufania (9 głosów za, 4 – przeciw, 1 wstrzymujący się) oraz absolutorium za 2019 rok (12 za, 1 przeciw, 1 wstrzymujący się) przebiegły po myśli wójta. Pytany, czy zgodnie z sugestią mieszkańców rozważa podanie się do dymisji - Mirosław Kalata zdecydowanie zaprzeczył. Nie obawia się również groźby odwołania w drodze referendum.

Złożenie mandatów by było najprostszym rozwiązaniem, a ja muszę dbać o interes gminy, a nie poszczególnych grup – mówi M. Kalata. - Przed nami jest dużo zadań, dużo rzeczy, które są niezależne od nas. To nie jest nasza wola, że wymyśliliśmy sobie, że będziemy szkoły zamykać. Nikt, kto jest przy zdrowych zmysłach nie podejmuje takich decyzji jeśli nie musi. Ja nie widzę przeszkód, aby było referendum, ale jednocześnie pytam co dalej? Czy to sprawi, że cud się stanie? W kasie gminy kasy nie przybędzie - dodaje wójt.

Twoja reakcja na artykuł?

2
4%
Cieszy
20
37%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
9%
Złości
26
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (85) Dodaj komentarz

~ 1-07-2020 6:07
W kasie gminy nie przybędzie, ale nie będzie niekompetentnego wójta trwoniącego reszty "majątku"...
~ 1-07-2020 7:07
do: ~ (6:07)
A wiecie że wójt sam się nie wybrał... Ktoś na niego głosował... Niestety nie mamy kompetentnych wyborców, co widać po elektoracie Dudy, który na siłę chce z nas zrobić Palestynę...
~Radny 1-07-2020 10:38
do: ~ (7:07)
Od Pana dudy się odwal on bynajmniej dotrzymuje obietnic i daje A nie zabiera A kalata jest taki jak trzaskowski potrafią tylko gadać zabierać kłamać mydlić oczy i zadluzac,
~We 1-07-2020 15:11
do: ~Radny (10:38)
Zeby cokolwiek dac to innym trzeba zabrac i to wiecej, bo musi wystarczyn na otoczke czyli administracje i darmozjady, a zeby jasniej panu radnemu wytlumaczyc: nie moze pan rozporzdzac ciastkami, ktore ja mam w torebce, zeby je rozdawac musi mi je pan zabrac, zeby rozdac 4 zabierze mi pan 5, bo jedno bedzie do brzucha. Teraz pan radny zrozumial?
~Andziej 1-07-2020 15:16
do: ~Radny (10:38)
Dotrzymuje obietnic? Gdzie zwiększona kwota wolna od podatku? No i jakoś dziwnie miał nie dopuścić do wyższych podatków, A podpisywał wszystko jak leci...
~ 1-07-2020 16:34
do: ~Andziej (15:16)
Był w historii III RP Prezydent, który dotrzymał wszystkich obietnic? Nie. A Komorowski to co, obiecywał, że nie podpisze podniesienia wieku emerytalnego i wyższych podatków, a podpisywał jak leci co mu Tusk i Kopacz podsyłali z "rozkradzeniem" połowy OFE na czele. A Trzaskowski dotrzymuje obietnic w Warszawie? Też nie.
~Radny 1-07-2020 18:29
do: ~Andziej (15:16)
Dotrzymał obietnic wyborczych A nie wszystko według ludzkich oczekiwań da się przeskoczyć? Nigdy Po żadnej obietnicy nie dotrzymało i Niemcom Polskę sprzedawali, no merkelowa łapki zaciera z nadzieją że trzaskowski przejdzie taka prawda, nie jestem za żadnym Ani Po ani pod ani sld ale lepiej wybierać mniejsze zło i rozrozniajcie wybory to nie wyboru do rządu tylko na prezydenta A polska lepszego nigdy nie miała, za jakiś czas będzie Cię wybierać czy po czy pis ale to jeszcze nie teraz A pan Duda dogadać się z każdym
~K.K. 2-07-2020 7:32
do: ~Radny (18:29)
Czemu jesteś głupi???
~Gość 1-07-2020 18:52
do: ~Radny (10:38)
Haha Duda on to dopiero kłamie, ważne że klęka i od razu wszyscy we wszystko wierzą
~Liliana M. 3-07-2020 13:42
do: ~Gość (18:52)
Jak jesteś komuchem i obniżono ci emeryturę to nie moja wina. Myślisz, że PO KO zwróci ci pieniądze ?
~ 1-07-2020 19:35
do: ~Radny (10:38)
To poczekaj bo panstwo nie ma pieniedzy, Pan Duda zeby dac musi zabrac i to Co zabiera to jest podatek.A inna rzecz kazda kasa ma dno.
~Nmb 1-07-2020 15:06
do: ~ (7:07)
Myślisz, że Palestyna gorsza od Niemiec Trzaskowskiego?
~Hose 2-07-2020 18:15
do: ~Nmb (15:06)
Gorsza, historia pokazała, że niemców można pokonać, żydzi zewsząd przeganiani, bo wszędzie szkodzą, nauczyli się żyć w tym s...e, który robią.
~ 1-07-2020 6:10
Według mnie, to natychmiast do gminy powinien wkroczyć obcy prokurator, tam takie przekręty odchodzą że szkoda gadać, najprawdopodobniej to już można liczyć straty w milionach przez ich urzędowanie. A wiecie w jaki sposób wójt okrada mieszkańców z naszych podatków? to podpowiem. Oczywiście wójt kompletnie nie dba o dobro mieszkańców tylko o siebie i swoich kolegów. Dam pierwszy przykład, przyjechał pewien gość naobiecywał złote góry z wyciągami w Sosnówce a ten wójt posprzedawał mu ziemię, działki, grunty po zaniżonych cenach Uwaga! za 4/10 aktualnej ceny, oczywiście stratni jesteśmy my, ale wójta który ma smykałkę do okradania nie przekonacie. Takich kolegów co kupili bardzo tanio działki w naszej gminie było baaardzo dużo. Kolejne przekręty to zakup działek przez gminę od prywatnych właścicieli. Dam jeden przykład to działka gdzie stoi szkoła w Podgórzynie została zakupiona za bardzo grube pieniądze, o wiele większe niż była warta ta działka, ale co się nie robi dla kolegów sąsiadów i rodzin. Inna sprawa to wynajem pobliskich firm by coś zrobili dla gminy, tutaj sam osobiście widziałem papier który kosztował gminę kilkanaście tysięcy, można było to wyrzucić do kosza bo się okazał ten papier kompletnym bublem, no ale co się nie robi dla kolegów, żadnego zwrotu pieniędzy od firmy nie wzięli, w końcu to nie ich pieniądze, nasze, więc bardzo łatwo im się je rozdaje. Z iloma już kolegami wójt porobił za nasze pieniądze interesy tego nie wiem, ale było na pewno tego nie mało i w ten sposób są rozdawane na prawo i lewo nasze pieniądze.
~ 1-07-2020 6:11
Niby kombinują by na koniec fakturach się zgadzało ale to co miedzy czasie porozdają to już jest ich, a my niestety stratni. Ja nie wiem na co jeszcze ludzie czekacie? Obecny wójt Podgórzyna ma was w czterech literach, przekonały się o tym nauczycielki z Sosnówki i nie tylko, że zamiast wójt pójść porozmawiać z nauczycielami to pierwsze co robi wrzuca do regionalnej telewizji że likwiduje szkoły w gminie. Chodzą ploty po gminie że polityk ze Ścięgien co ma ranczo chce dzieci ze szkoły wyrzucić i tą szkołę kupić. Dlaczego nie jest likwidowana szkoła w Ścięgnach? tylko ta w Miłkowie co ma zaplecze, halę sportową, kuchnię itd. Tutaj też jest kolejny wójta przekręt. Długo by o tym pisać ale to wicewójt z wójtem są tacy sami, więc wicewójta też by należało prześwietlić.
~DarioX 1-07-2020 6:18
Mam paru znajomych, którzy są za Kalatą. Nigdy nie sądziłem, że można mieć aż takie klapki na oczach i zabetonowany umysł. On chciał dobrze, on miał swoje powody, wcześniej nie było lepiej, bardzo ładna ta szkoła itd. itp. Teksty o tym, że zadłużył gminę po uszy i teraz będą to spłacać mieszkańcy, kwitowano albo pustym milczeniem, albo banalną konstatacją, że tak już musi być. Nic nie dociera, wójt to bohater, bo postawił szkołę. Pewnie jak utoną w śmieciach, to też nie będzie jego wina. Najgorsze, że jeśli uda się doprowadzić do referendum, to takie owieczki z uśmiechem na ustach ocalą mu stołek, dziękując mu za dymanko i prosząc o więcej.
~Pipiland 1-07-2020 6:47
Przewodniczący Pan Polaczek to chyba pełne portki ze strachu ma
~WoW 1-07-2020 6:56
Sami sobie wybraliście tych asów więc macie Teraz jeszcze wybierzście sobie dlugopisa na nową kadencję to wam da na wszystko i będzie piknie
~Onufry Z. 3-07-2020 13:51
do: ~WoW (6:56)
Głupota ludzka nie zna granic. Jest dobrze, a nawet bardzo, to niektórzy chcą, żeby było jeszcze lepiej i zagłosują tego, który sam nie wie czego chce.
~zaraz,zaraz 1-07-2020 7:29
a ja troszke odbije od tematu...po co nosic maseczki skoro wiekszosc tego nie potrafi?Wiekszosc (na zdjeciu) z nosem na wierzchu...:D
~canon49 1-07-2020 7:48
Ten polityk ze Sciegien to dobry cwaniak. Możliwe że chce kupić za psie pieniądze budynek szkolny.
~ziomek 1-07-2020 11:39
do: ~canon49 (7:48)
w końcu ta sama partia co trzaskowski
~ 1-07-2020 19:37
do: ~ziomek (11:39)
No to PiS i wszystko jasne......
użytkownik facebook 1-07-2020 8:13
Ten typ zniszczy naszą gminę nie potrzebujemy wójta który rujnuje a nie buduje
~Radny 1-07-2020 18:30
do: użytkownik facebook (8:13)
A trzaskowski z PO zrujnuja polske
~katolik 1-07-2020 8:27
po pierwszej kadencji mieszkańcy nie wyciągneli wniosków i wybrali wójta po raz drugi . Pytanie czy wójt obiecywał wam kopalnie złota w gminie że wiekszośc z was głosowała .Teraz zbliża się II tura wyborów prezydenckich jestem ciekaw czy wszyscy wyciągną wnioski i wybiorą mądrze . Nie ma nic gorszego niż rozdawnictwo pieniędzy pracujących Polaków na nierobów. Mieszkańcy gminy Podgórzyn działajcie ,życzę powodzenia
~Nie głosowalem 1-07-2020 16:55
do: ~katolik (8:27)
Ja właśnie nie głosowałem, bo już dawno zauważyłem że coś nie tak ma z umysłem i rozumowaniem ten pan. Jest anty społeczny, tylko cyferki w głowie nie dobro mieszkańców....Tak odebrałem tego pana już parę lat temu i miałem rację że nie głosowałem na niego. Widać, że jego stan się pogarsza......czy powinien nadal żądzić gminą?
~Człowiek Koń 1-07-2020 9:12
Każdego kandydata na wójta i burmistrza trzeba przepytac czy umie modlić się koronką i rożańcem świętym.
~J23 1-07-2020 11:20
do: ~Człowiek Koń (9:12)
Jak umie się modlić to znaczy że złodziej bo każdy wójt czy burmistrz jest katolikiem
~ 1-07-2020 9:43
Sorki ale Pani Sylwunia nie jest glosem wszystkich. Ja sobie nie życzę aby taka niezadowolona i nie zrealizowana zyciowo reprezentowala to co według niej mysli cała gmina. Bronienie stołka na którym zasiada ktos z rodziny nie daje prawa mowic za innych. I te pożal boże wywracanie oczami.
~Gość 1-07-2020 18:50
do: ~ (9:43)
Popieram, niech każdy mówi za siebie a P. Sylwia mówi za każdego,a widać że tej Pani to wszystko przeszkadza,helikopter i nie tylko.
~ 1-07-2020 9:48
Jak mozna mowic o glosie calej gminy skoro caly czas piszczą te same osoby.
~Iks 1-07-2020 10:22
do: ~ (9:48)
Skoro nie macie jaj, by powiedzieć, że praca wójta budzi zastrzeżenia, to ktoś to musi za was zrobić.
~bezradny 2-07-2020 21:04
do: ~ (9:48)
i tak bede gosowac na kalate
~ 1-07-2020 9:50
Skoro gmina ma takie dlugi i szkola w Podgórzynie generuje wysokie koszty utrzymania to jak ma poprawic sytuację utrzymywanie czterech szkół przynajmniej ze dwie należy zamknąć.
~Iks 1-07-2020 10:16
do: ~ (9:50)
Skoro są takie koszty, po co było wydawać tyle forsy na budowę kolejnej szkoły?
~Kotek 1-07-2020 10:25
do: ~ (9:50)
Nie odwracaj kota ogonem. A kto tych dlugów narobił? Nie wiesz? A wiesz, że będą następne? Wiesz jakie? Ogromne
~Andziej 1-07-2020 15:23
do: ~ (9:50)
Trzeba było nie budować szkoły za taką kasę na kredyt. Dodatkowo utrzymanie tej szkoły przewyższa kosztami możliwości gminy. Mądra inwestycja...nie ma co. W Jeżowie, który ma więcej mieszkańców wybudowano szkołę za 10 mln, A dofinansowanie też mieli większe.
~Radny 1-07-2020 18:33
do: ~ (9:50)
Człowieku na 12 wiosek są 4 szkoły i co tu zamykać...... niech zamkną w podgorzynie i przeniosą dzieci do innej dużo lepszej szkoły z lepszym poziomem nauczania skoro nie stać na utrzymanie i niech Pan wójt odda dopłaty do wody którą i tak jest za darmo z górskich potoków to bedzje to stać na wszystko
~Albatrosek 1-07-2020 10:05
Mam pytanie, czy obecny wójt zPodgórzyna poniesie jakieś konsekwencje? karne i finansowe. Nie wyobrażam jednego, ten człowiek narobił tyle przekrętów z działkami, w papierach, porozdawał publiczne pieniądze na wielkie straty i jak? Powiedzmy zostanie wyrzucony ze stołka i potem nic? Jego długi i przekręty będą spłacać mieszkańcy, a on będzie bezkarnie dalej żył? Ja wiem że polityka to jedno wielkie bagno, wszędzie kradną ale w tej gminie ten wójt tak się zachłysnął tymi pieniędzmi że zamiast brać małymi łyżkami, to on chochlą, mało mu i mało. Jeszcze przed tv udaje wariata że nic się nie dzieje i że on taki dobry jest. Inna sprawa to dlaczego w tej gminie pracuje armia niepotrzebnych ludzi? Dlaczego w gminie nie ma informacji turystycznej? Dlaczego nie działa turystyka, dlaczego wójtowi kompletnie nie zależy na podniesieniu budżetu gminy z turystyki? odpowiedź jest tylko jedna, bo wójt robi swoje interesy, cała reszta w gminie się nie liczy. Natomiast odpowiem co napisali tutaj wyżej. Ja całkiem przypadkowo dowiedziałem się od dwóch niezależnych ze sobą osób że budynek szkolny w Sosnówce chce kupić Pokój, ile w tym prawdy? Po całości ktoś rozprowadza taką informację, ale coś w tym musi być skoro wójt lubi się bawić w partyzantkę z mieszkańcami. Zero dialogu pomiędzy wójtem a mieszkańcami, zero dokumentów przedstawiających prawdziwą sytuację likwidowania szkół MZK itd. Wszystko się do tej pory odbywa na zasadzie co on nam ust powie, to nic innego jak okradanie drugiego w biały dzień. Tym bardziej że wójt manipuluje kosztami, co innego mówi dzisiaj a co innego powie jutro.
~Ana 1-07-2020 10:25
Pani Sylwia niech mówi za siebie a nie wypowiada się za mieszkańców , mąci ludziom w głowach razem z tą swą koleżaneczką z Miłkowa . Cyry jakieś .
~Dominika M 2-07-2020 10:50
do: ~Ana (10:25)
Miło mi, że jest i o mnie mowa. To dla mnie zaszczyt. Mąci Ludzią w głowach to wójt, oraz jego świta. A mieszkańcy głupi nie są i z kim bym nie rozmawiała mówi, że ma dosyć i trzeba w końcu coś z tym zrobić. Chętnie się z Panią spotkam i poznam Pani ale do mojej osoby.
~Lema 1-07-2020 11:01
N.A.T.Y.C.H.M.I.A.S.T.!!!!!!!!!!!!!!!!
~Katriiii 1-07-2020 11:22
Drodzy mieszkańcy gminy Podgórzyna, musicie pójść za ciosem by jak najszybciej odwołać wójta i wicewójta, to ten człowiek dyryguje wójtem jak chce a wójt jak marionetka, brak słów. Po przeczytaniu artykułu widać że wójt łatwo skóry nie odda, jest konsekwentny w tym co robi, po trupach do celu byle jak najdłużej siedzieć przy stołku. Zapewne w ruch pójdą pieniądze, pod stołem co by go prokurator nie tykał. Wójt broni się tym że przed nami jest dużo zadań, to tak jakby nowy wójt z tymi zadaniami by sobie nie poradził,on w tej gminie jest najważniejszy. Cud się stanie jeśli jak najszybciej wymienimy wójta a kolejny rozliczy obecnego co do grosza, aż ze stołków spadniecie jak usłyszycie kwotę które poszły na jego przekręty do tej pory. Najgorsze w tym wszystkim jest to że szykują się gigantyczne podwyżki za media, tylko dlatego że wójt będzie na Was chciał sobie odbić z tym co dla niego szykujecie. Jak dla mnie to jest bardzo niedobry człowiek, liczą się tylko jego interesy i nic więcej.
~Albatross 1-07-2020 12:04
Pamiętaj wójcie, karma wraca z dwojoną siłą!. Obsadziłeś gminę swoją rodziną i wspólnych najbliższych znajomych, po to tylko byś tam mógł działać na własną rękę, by nikt się nie dowiedział jakie odwalacie przekręty. Niestety ściany mają uszy. Już od samego początku było wiadomo że coś z tobą jest nie tak. Tutaj jest przykład. https://www.jelonka.com/zastepczyni-wojta-podgorzyna-odwolana-ze-stanowiska-57378
użytkownik facebook 1-07-2020 12:27
Czas najwyższy. Ale to już dawno mówił o tym jeden z kandydatów na wójta. Pan Mirosław K.
~abc 1-07-2020 13:57
Brawo p.Sylwia!!! Oby więcej takich ludzi w gminie.Po pierwsze "nie szata zdobi człowieka"ale jak widzę radnych na sesji w krótkich spodenkach i t-shirtach - to jest brak szacunku do pełnionej funkcji.Pogonić to "towarzystwo wzajemnej adoracji" jak najszybciej bo słoma z butów im wystaje.
~ 1-07-2020 14:10
Sami sobie wybrali takiego wójta i radnych. Zresztą, w większości podupadającej i wyludniającej się "czerwonej kotliny" włodarze to... szkoda słów, a mimo tego wyborcy z jakimś dziwnym, niemal maniakalnym uporem, wciąż i wciąż od lat wybierają niemal tak samo. Jak tu ma się poprawiać, skoro włodarze są jacy są, a wybierający ich nie wyciągają żadnych wniosków?!
~ 1-07-2020 16:19
Przewodniczący rady istna porażka zastepca nie lepszy....ludzie coscie wybrali....macie teraz za swoje
~Ja obywatel 4-07-2020 10:33
do: ~ (16:19)
Pan przewodniczący Polaczek to skąd jest ? PO Bezpartyjni czy PSL ? Ktoś mi powie co to za gość?
~awystarczyloniekrasc 1-07-2020 16:36
A kto to jest ten ulizany PICUŚ??? który wygląda jakby miał zadaz zejść... Dotarło, że mogą być problemy i że prokurator może dobrać sie do du@y?... No...ja bym się zaczął martwić...
~Sosnowka 1-07-2020 16:37
Panu Sylwio, brawo za odwagę bo tej innym zabrakło,trzeba przerwać to zło dla dobra całej gminy
~mieszkaniec 1-07-2020 17:29
A Panu Przewodniczącemu z tą przyłbicą to tylko dać piłę spalinową w ręce i do lasu wygonić,a nie dawać Gminą rządzić.
~miekka f@j@ 1-07-2020 18:25
do: ~mieszkaniec (17:29)
Tak wygląda członek grupy trzymającej władzę tuż przed rozdarciem i sypaniem pozostałych.... najsłabsze ogniwo...
~ 1-07-2020 18:46
Pani Sylwiu proszę nie wypowiadać się za wszystkich. Nie jest pani na swoim podwórku.
~Mieszkaniec 1-07-2020 21:27
do: ~ (18:46)
Pani Sylwia jest na swoim podwórku i, co więcej, ma odwagę mówić głośno i jawnie o tym co nas wszystkich boli!!! Brawo Pani Sylwio i wielkie dzięki. Idziemy na referendum !
~J. G 1-07-2020 19:05
Sądzę że ci super nauczyciele, boją się zmienić pracę, bo trzeba będzie się dostosować do zasad których tu w tej szkole nie ma.
~mieszkaniec 1-07-2020 19:36
Już wylewa się uszami, czytając, słuchając,oglądając jak to się dzieje źle w gminie Podgórzyn,zebrała się grupka zdesperowanych mieszkańców i pluje jadem,wiem,że mnie zaraz będziecie hejtować, ale mam to gdzieś, tak samo mam prawo napisać to co myślę tak jak Wy desperaci,wszystko Wam się należy, MZK, szkoła,dopłaty,drogi,kosze, worki,i co jeszcze?Budżet gminy nie jest z gumy,wójt pozyskał wielu inwestorów,którzy przenieśli podatki do naszej gminy,wzrósł w ten sposób dochód gminy,10 lat temu,dochód na mieszkańca był o wiele niższy,jeżeli ktoś się tym interesuje,to może porównać sobie chociażby fundusze sołeckie,ile było 10 lat temu a ile jest teraz,i ile zostało zrobione z funduszu za poprzedników,może 10% ,a ile jest teraz 100% wykorzystane.Poprzednicy tylko obiecywali,obecny wójt zrobił,nie obiecywał, nowe remizy,nową szkołę,tego nikt mieszkańcom nie zabierze,a kredyty,pokarzcie mi przedsiębiorców co nie korzystają z kredytów,te po paru latach zostaną spłacone,a remizy zostaną.Mieszkańcy Sosnówki walczą o szkołę,MZK,w gminie jest 10 miejscowości i wszyscy płacą podatki,a 4 miejscowości nie korzysta z MZK,zrobione macie centrum ,ORLIK,wyremontowaną remizę,coś się innym miejscowościom też należy.A tak na koniec,Pani pożal się Boże radca,niech nie podburza mieszkańców jaki Pani ma w tym cel?.Pani czas w tej gminie minął 5 lat temu,niech Pani pilnuje Jeżowa.Pan skarbnik z Mysłakowic niech pilnuje swoich tabelek, a nie podburza mieszkańców gminy Podgórzyn,Pan poseł powinien trochę spuścić powietrze.
~Mieszkanka 1-07-2020 21:34
do: ~mieszkaniec (19:36)
Popieram Pana 100% .i tak sobie myślę.że Ci co tak kopią dołki po wójtem wzięli by się do porządnej pracy a nie nastawiaja się tylko mna branie za friko.Wszystko kosztuje tylko że trzeba mieć dom rodzinę i wowczas się wie jak to jest
~Mieszkaniec 1-07-2020 21:34
do: ~mieszkaniec (19:36)
A ja myślę, że warto posłuchać ludzi, którzy znają się na tym, co mówią, jak Pan Skarbnik z Myslakowic, jak Pani Radca, jak Pan Poseł. A nie tylko puste hasła typu "żeby komuś dać trzeba komus zabrać" albo "2+2 =4"..... nasi wójtowie nie potrafia nawet odpowiedzieć na pytanie jakie gmina ma wplywy z tytułu podatków ...!!!!!!
~mieszkaniec 1-07-2020 21:53
do: ~Mieszkaniec (21:34)
może i się znają,niech swoją wiedzę przekazują swoim mieszkańcom,wspomni Pan mój wpis, za jakiś czas jak w Mysłakowicach nie będzie takiego eldorado.Ciekawe jak Pan by się zachował na miejscu wójtów jak byłby Pan ciągle atakowany i krytykowany ,wół by tego nie wytrzymał,jedni są od tego, żeby ładnie się wypowiadać, inni są od tego żeby pracować
~-o-o-o- 2-07-2020 12:38
do: ~mieszkaniec (19:36)
A ty co tak bronisz tego wójta, owszem coś tam w gminie porobił, nie powiem że źle, bardzo dobrze. Tylko pamiętaj że kij ma dwa końce, w tym wszystkim są dwie strony medalu, niestety pan Wójt wcale tagi dobry niej jest. Coś robiłem dla gminy i wiem że przez niewiedzę wójta gmina straciła kilka tysięcy złotych, o zwrot pieniędzy nawet się nie postarali. Wątpię by to była jednorazowa sytuacja, w tej gminie istnieje rozdawnictwo publicznych pieniędzy na nic pieniędzy nie mają ale do swoich wypłat na premię mają. Jednym nauczycielkom część pensji zabrali by się tym drugim nauczycielom z szkoły Podgórzyna podlizać i dać im więcej. Niestety taka jest uczciwość pana wójta i się trzeba do tego przyznać a nie go bronić. W tej gminie, urzędzie pracują takie nieuki że ciągle wynajmują prywatną firmę by dla gminy coś zrobiła na BIP-ie wszystko jest. Wycofanie się z MZK będzie to najgorszą głupotą a najbardziej ucierpią na tym mieszkańcy, dlatego że ten prywaciarz od busów z gminy będzie woził ludzi nie za 3 zł ale za 6-8 zł, oszczędności po zbóju. Chyba dla urzędników z urzędu gminy a z mieszkańców gminy jak widać będą już wkrótce doić jeszcze więcej. Nie ma co tak bronić wójta skoro widać że pracuje on na dwa fronty, z kolegami inwestorami się dogaduje a z mieszkańcami obgaduje i z nimi kompletnie nie rozmawia.
~mieszkaniec 2-07-2020 20:52
do: ~-o-o-o- (12:38)
Na tyczki z tobą nie chodzę, więc hamulec, nauczycielki niech się za pracę wezmą, pracują,albo inie w tym czasie pandemii, po 16 godzin tygodniowo,mając półtora etatu, a pensyjki i niemałe.Miejscowości w gminie jest 10,z MZK korzysta 6, myślisz,że płacąc 3 zł za bilet, to resztę kto dopłaca?Mieszkańcy z wszystkich miejscowości,pozostali mieszkańcy z Miłkowa,Ścięgien,Marczyc,Głębocka płacą po 7 zł za bilet,z tego co wiem mieszkańcy Ścięgien w ogóle nie mają połączenia z gminą i nie płaczą tak jak Wy
~Czemu tak piszesz? 2-07-2020 23:01
do: ~mieszkaniec (20:52)
Panie mieszkaniec, daj sobie pan na luz. Pisanie takich pi...ół nic panu nie da, wystarczy popatrzeć co się w gminie dzieje i fakty wychodzą na wierzch , pańska pisanina jest kompletnie bez sensu. Dam przykład, niech pan zobaczy jak funkcjonują gminne miejscowości pod Karkonoszami jak Podgórzyn ale w Czechach, pomimo że gminy ludnościowo o połowę mniejsze. Tam w gminach pracuje 1/3 ludzi mniej niż w naszej gminie. Tam w każdej gminie funkcjonuje informacja turystyczna, tam gmina dba o swoje tereny i każda atrakcja turystyczna jest zadbana i w informacji turystycznej reklamowana a u nas nie dość że nie ma informacji to jeszcze większość atrakcji jest pozarastana i zaniedbana. Dzięki temu że w naszej gminie działają stowarzyszenia to jedynie oni coś dla gminy robią a sam wójt czasami coś do nich z wielką łaską parę groszy dorzuci, takie są niestety fakty. Ja mogę tak długo wymieniać. Niestety taka jest prawda, w gminie co chwilę fundują premie wyższe od wypłat bo ich za nasze na to stać a niestety olewają wszystko dookoła i niestety takie są fakty, inaczej by tak wójt i wy pracownicy od ludzi nie uciekał. To co tam odstawiacie widać na prawo i lewo i nawet do gminy zachodzić nie trzeba, zmieńcie swoją mentalność inaczej będziecie wrogiem swojego sąsiada na wiosce, no chyba że on taki sam jak wy, potrafi tylko kraść i oczerniać inne osoby..
~mieszkaniec 3-07-2020 13:08
do: ~Czemu tak piszesz? (23:01)
droga wolna wyprowadź się do Czech jak Ci tu tak źle, nie jestem pracownikiem gminy tylko mieszkańcem i też dużo widzę
~Nie głosowalem 2-07-2020 15:36
do: ~mieszkaniec (19:36)
Tylko że nam ta szkoła nie potrzebna do niczego, korzystają z niej dzieci z Jeleniej Góry, a płacą za nią mieszkańcy gminy, których dzieci i tak tam nie chodzą! Sale są tam za małe, droga niebezpieczna.....
~ 1-07-2020 19:53
Oni w du... Wejdą diablu byle stoleczki w szkole zachować.
~upadekczłowieczeństwa 1-07-2020 19:58
...tak wchodzisz w tą owrzodzałą du@e, że aż żal na to patrzeć...Przestać lizać ten od&yt i wstań z kolan...Masz swój rozum? to zacznij myśleć samodzielnie klakierze jeden...Nie upadlaj sie dla paru srebrników...Weź rodzinę i idź na spacer...i wyluzuj...bo życie jest zbyt krótkie na takie rzeczy...Nie widzisz że ta m..d@ skłóca ze sobą wszystkich ze sobą i wszyscy rzucają się na siebie do gardeł a on się śmieje...Weź rodzinę na wycieczkę, zmień otoczenie i daj na luz! a nie trudne czasy wymagają trudnych decyzji...
~Mieszkanka 1-07-2020 21:37
Szkola stara śmierdząca wilgocią.Nie poslalabym swojego dziecka do tej szkoly
~wolnywybór 1-07-2020 23:00
To nie posyłaj!!! Właśnie dlatego masz (jeszcze) wybór... Chcesz to poślesz, nie chcesz nie poślesz! A tamten zrobi tak, że zadecyduje za ciebie/innych, ze ma byc tak jak on chce!!! Taki "ludzki pan" żoliborski... zaorze wszysko!!!
~Podgórzanin 2-07-2020 13:07
Drodzy Państwo proponuję aby z dniem zakończenia umowy na wywóz nieczystości wszelkie domowe odpady przewozić do Szanownego Pana Wójta pod dom (skoro gmina nie potrzebuje firmy wywożącej śmieci to zrozumiałe jest to iż Wójt sam się tym zajmie co wpłynie korzystnie na oszczędności w gminie) BRAWO Panie Wójcie już zbieram worki dla Pana
~Mieszkaniec 2-07-2020 22:25
do: ~Podgórzanin (13:07)
Gabaryty też można podrzucić? :)
~BHP 2-07-2020 18:16
pan wojt to nawet nie potrafi zająć się swoim uzębieniem a co dopiero mówić o gospodarce nieczystości... Nieczystosci to on ma w twarzy!!! Weź pan coś zrób z tym chlewem, bo nie idzie patrzeć jak mielisz swoim ozorem w tej czarnej czeluści!!! Elementarny brak higieny!!! Zaraz sie spawiuje... To jest reprezentant gminy??? same zgliszcza... (Stara musi mieć ciągle zapalenie centrali...-biedaczka...) Pierwsze zadanie jakie cie czeka:PROTETYK!!! Warto zacząć od siebie...
~mieszkaniec 2-07-2020 20:53
do: ~BHP (18:16)
Ty buraku, pamiętaj karma wraca,
~BHP 2-07-2020 22:52
do: ~mieszkaniec (20:53)
Ja chodze do dentysty aby mi nie waliło jak z dołu z fekaliami... nie mowiąc o seplenieniu, pluciu i czarnej czeluści... brrrr..!!! A gdzie maseczka ochronna??? - co? jego ból wiekszy niż mój???
~Czemu tak piszesz? 2-07-2020 23:05
do: ~BHP (22:52)
Wrzuć sobie na luz, wójt jest chory i dlatego potracił swoje zęby, ale to nie oznacza by go oczerniać. Inna sprawa że te ich urzędowanie wójta i całej spółki radnych to tylko do prokuratora się nadaje. Żeby wójtem być, nie oznacza to że trzeba tylko pod siebie brać a innym zabierać i nic nie dawać..
~BHP 3-07-2020 5:39
do: ~Czemu tak piszesz? (23:05)
Dlatego, zeby sie ogarnął i albo za siebie sie wziął, albo żeby sie juz nie pokazywał - a już na pewno nie pchał tego łba przed kamery. Jezeli jest krytyka o jego wygladzie albo, ze jego składnia w wypowiedziach nie jest normalna (jakby wziąć pierwszego leprzego menela i ubrać w garnitur to by lepiej bełkotał....), to zaraz wojt jest chory! To niech idzie na rentę, na L4, do kliniki -cokolwiek!!! On (ten chory czlowiek jak mniemam z Twojej wypowiedzi) podejmuje ważne decyzje, które to mają wpływ i przełożenie na los 8000 ludzi!!!!! -pomyśl o tym!!!! Ani krzty nie jest mi go żal -niech sie leczy!!! Na biednego nie trafilo. A moze w takim stanie on nie moze pistowac takiej funkcji... -hmmm??? moze o tym porozmawiajmy...
~-=-=- 3-07-2020 8:47
do: ~BHP (5:39)
Masz rację, choroba, chorobą. Ale jak można zauważyć tam cała rodzina Kalatów jest cięta na pieniądze. Już nie wspomnę o radnym Kalacie, jego priorytet to brać z gminy kasę za nic. Jego podstawową funkcją w pracy podczas podejmowaniem uchwał jest zabawa z telefonem. Ta rodzina ma wyrąbane na to co się w gminie dzieje, liczy się dla nich tu i teraz i żeby jak najwięcej się nachapać. Sory, chore to jest, ale co najgorsza ludzie z gminy nie zdają sobie sprawy, jaka dramatyczna jest sytuacja w gmiknie.
~xXx 3-07-2020 12:37
do: ~-=-=- (8:47)
już wiadomo dlaczego Piciś zakłada przyłbice!
~mieszkaniec 2-07-2020 21:21
Karkonoski System itd.łoi z nas kase dlaczego?Inni nie mają dopłat za wodę i ścieki i płacą mało ,nawet z ciepła wodą.Napiszę do Jaworowicz niech ich ocenia i dobiorą do d..y.Najpierw wydoili forse z gminy a jak skarbiec pusty to niech na nich ludzie robią.To jest czyste zdzierstwo i ukrócą wam to zbójeckie prawo.
~mieszkaniec 2-07-2020 21:33
do: ~mieszkaniec (21:21)
Ale Za to kochaś
~Dorsz 3-07-2020 15:11
Aniu, wracaj !
~ja 3-07-2020 16:12
z cala moja rodzina pojde na referendum by pogonic tych nieudacznikow i cwaniakow
~Nowy 3-07-2020 21:41
A dla pani Sylwii wielki szacun mało kto by się odważył publicznie zabrać głos. Wielkie brawa, stoimy za Panią murem, czekamy na rozwój wydarzeń, pora wymienić wojta oraz radnych, radni zamiast trzymać stronę mieszkańców trzymają stronę wojta, a to my ich wybraliśmy z myślą że będą działać w słusznej sprawie, niestety zawiedli nas i pora wybrać odpowiednich. Pani Sylwio jest pani wielka.
~Niezależny 3-07-2020 21:43
Myślę że spora rzesza ludzi jest za referendum, czas najwyzszy na zmiany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group