Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7295
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Jesienny kontakt z naturą… ludzką

Wtorek, 18 października 2011, 8:06
Aktualizacja: Środa, 19 października 2011, 7:54
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Jesienny kontakt z naturą… ludzką
Fot. Agrafka
Co miał na myśli właściciel worków pełnych butelek po jednej z popularnych wódek, pozostawiając je przy polnej dróżce nieopodal lasu? Za segregacje odpadów powinien otrzymać dużego plusa…

Jednak jeśli chodzi o miejsce składowania to nie wykazał się zbyt dużą pomysłowością. A może po prostu na jego osiedlu nie ma pojemników do segregacji odpadów?

To tylko jeden z widoczków, które zauważyliśmy podczas godzinnego spaceru w okolicach Podgórzyna. Co można znaleźć na pobliskich łąkach i lasach w sąsiedztwie?

Kurtka, która w oczekiwaniu na właściciela opiera się o przydrożny pieniek, nawet w lesie. Łódka stojąca przy pomoście na dnie wysuszonego stawu nie napawa optymizmem, a jedynie wprowadza melancholijną atmosferę zapomnienia. Tuż obok znajduje się pogorzelisko, z którego można dowiedzieć się „Jak zaoszczędzić na paliwie”, a także poczytać o budżecie państwa w 1965 r. Zmęczony spacerowicz już nie musi siadać na pieńku, gdyż ludzka „natura” zapewniła mu lepszą wygodę w postaci fotela, a nawet materaca.

Podgórzyńskie lasy i łąki stanowią jeden z najpiękniejszych terenów Kotliny Jeleniogórskiej, tym bardziej szokuje widok śmietniska. Posprzątać nie ma komu, ale chętnych do pozostawiania brudów – jak zwykle – nie brakuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group