Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6015
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jesienne pieczenie ziemniaków u Hałabały

Sobota, 24 września 2016, 7:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: AP
Jelenia Góra: Jesienne pieczenie ziemniaków u Hałabały
Fot. AP
Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 11 im. „Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze bawiły się na festynie „Jesienne pieczenie ziemniaków". Miłym zaskoczeniem był specjalny gość – Pani Jesień, barwnie przystrojona kolorowymi liśćmi z pięknym jesiennym bukietem.

Festyn uświetnił niekonwencjonalny ekologiczny pokaz mody. Dzieci zaprezentowały kreacje, wykonane z pomocą rodziców z różnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: kartonów, worków, gazet, butelek plastykowych czy folii spożywczych. Małe modelki i modele odważnie i stanowczym krokiem przechadzali się po przedszkolnym wybiegu - czerwonym dywanie w towarzystwie Pani Jesieni. Pokaz został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie przybyłych rodziców i przedszkolaków. Za występ w pokazie mody ekologicznej i zaprezentowanie swojego stroju uczestnicy otrzymali nagrody.

Akcent ekologicznej mody, był jednak tylko jednym z elementów festynu. Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Można było spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez szkolnych kucharzy, owocowych sałatek czy różnorodnych wypieków przygotowanych przez rodziców wszystkich grup. Swoją muzyką czas umilał wszystkim pan Leon.

- Bardzo doceniamy zaangażowanie wielu "domowych krawców" i czas poświęcony na wykonanie tych uroczych, zabawnych, zaskakujących i ekologicznych ubrań. Przyjemność widzów - niemal jak na paryskich pokazach mody - haute couture – mówiła dyrektor przedszkola Monika Sołek. - Małe modelki oraz modele będą miały długo w pamięci "czerwony dywan", po którym w towarzystwie Pani Jesieni musiały przejść, ale najważniejszy i najcenniejszy był czas rozmów, wykonywania i przedstawiania tych kolorowych "cacek".
Bogaci o wiedzę ekologiczną i przyjemności - czekamy już na prawdziwą jesień - dodała pani dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group