Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5574
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Jesienne Mikołajki pod Szrenicą

Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Jesienne Mikołajki pod Szrenicą
Fot. Karolina
Pierwszą zorganizowaną imprezą w otwartym sezonie zimowym 2009/2010 był Festyn Mikołajkowy. Udana zabawa – mimo bezśnieżnej aury – odbyła się wczoraj przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Przygotowano konkursy, występy i wizytę Świętego Mikołaja. Wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na leczenie chorego na białaczkę 16–letniego Piotra.

Dzieci i ich opiekunów przywitali burmistrz Arkadiusz Wichniak, dyrektor KPN Andrzej Raj oraz ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz Diecezji Legnickiej. Szef miasta pod Szrenicą przekazał na ręce biskupa podziękowania za bezinteresowny wkład w kreowanie pozytywnego wizerunku Szklarskiej Poręby oraz za przybycie na festyn.

Na scenę zaproszono sierż. szt. Danutę Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz sierż. Justynę Filipczuk, dzielnicową Szklarskiej Poręby. Policjantki wraz z maskotką „Komisarzem Lwem” przepytywały dzieci z wiedzy o zagrożeniach w domu, przedszkolu, szkole i na ulicy. Danuta Razmysłowicz pracuje w prewencji kryminalnej i jest pewna, że tego typu konkursy zaprocentują w przyszłości.

Oprócz sceny ustawiono namioty, gdzie można było spróbować pysznego żurku karkonoskiego albo napić się ciepłej herbaty. Tuż obok pracownicy KPN zorganizowali konkurs ekologiczny. Dzieci odpowiadając na pytania, otrzymywały specjalne naklejki, dzięki którym otrzymywały nagrody. Poziom wiedzy był dosyć wysoki. – Wszystko zależy od tego jak do nauki ekologii podchodzą sami nauczyciele. Większą wiedzę można zauważyć u dzieci, należących do kół przyrodniczych” – mówi jedna z pracownic parku.

Podczas spektaklu „Skarb dobroci” część dzieci brała udział w lepieniu najdłuższego łańcucha choinkowego. Do konkursu zgłosiło się osiem pięcioosobowych grup, które miały pięć minut na stworzenie swojego kawałka łańcucha. Na koniec złożono wszystkie elementy w całość i zawieszono łańcuch na choince. Wyróżnienia dostali także autorzy najpiękniejszych ozdób bożonarodzeniowych. Był to konkurs indywidualny, w którym wzięło udział aż 73 dzieci.

Niespodzianką był przyjazd wozu strażackiego. Strażacy rozwinęli węże i za pomocą wody starali się wyprodukować chociaż trochę śniegu. Cel został osiągnięty, ale efekt był widoczny dopiero po godzinie, gdy woda zamarzła na krzewach i trawie. Widok wozu strażackiego i akcji strażaków wzbudził ogromne zainteresowanie.

Na pytanie: Czy wierzysz w św. Mikołaja? –7-letnia Ania i 10-letnia Emilka odpowiadają, że tak. Kiedy przybył długo wyczekiwany gość, wśród dzieci zapanowała euforia. Święty Biskup Mikołaj przyjechał wraz ze swoimi pomocnikami – Aniołkami i miał ze sobą cały wóz podarunków. W ramach podziękowania za słodkie prezenty dzieci mówiły wierszyki i śpiewały Mikołajowi piosenki.

Organizatorem festynu było Miasto Szklarska Poręba i MOKSiAL we współpracy z MOPS, KPN, Grupą Caritas oraz referatem promocji. Wydarzenie było okazją do spędzenia miłego rodzinnego czasu. Do pełni szczęścia brakowało tylko śniegu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group