Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5894
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jesienna zima

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 19 października 2007, 0:00
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Ujemne temperatury i zamiecie w górach. Niżej niewiele cieplej.

Jeszcze w środę prawie 20 stopni powyżej zera i babie lato, a w piątek – arktyczne powietrze z opadami śniegu, śniegu z deszczem, a nawet gradu. Takiego psikusa sprawiła październikowa aura. Nie zanosi się na poprawę. Warto przypomnieć sobie o zimowych strojach.

W górnych partiach Karkonoszy pada od czasu do czasu śnieg. Szczyty są już pokryte warstwą białego puchu. Ochłodzenie, jak na razie, nie zaskoczyło turystów. – Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń o wypadkach – powiedział nam ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Napomina jednak wszystkich żądnych spacerów w zimowej scenerii o założeniu odpowiednio ciepłej odzieży a przede wszystkim obuwia.

W mieście śnieg prószy i szybko topnieje. Na drogach bywa jednak niebezpiecznie, zwłaszcza podczas prognozowanych zamieci. To, co martwi kierowców, cieszy stęsknionych za zima mieszkańców. Zwłaszcza młodszych. Jeżeli tak niskie temperatury utrzymają się przez dłuższy czas, w Parku Zdrojowym zostanie uruchomione – zgodnie z zapowiedziami prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego – sztuczne lodowisko.

Synoptycy nie przewidują w najbliższych dniach poprawy pogody. Ta zawsze ma wpływ na frekwencję wyborczą, co nie napawa optymizmem przedstawicieli niektórych ugrupowań politycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Konrad 19-10-2007 16:27
A w Karpaczu jak zaczęło sypać przed 15–tą tak już po godzinie było biało. W wyższych partiach gór zabieliło się już w nocy. Niemniej jednak mam nadzieję, że śnieg do wieczora stopnieje bo nie mam ze sobą ciepłej kurtki, a do domu trzeba wrócić.
~~jaa.! 19-10-2007 18:40
Tya. Ja tam wole snieg. :D . Alee chmury nadchodzą.! :D Bedzie sypać ,jak niewiem. ;)
~pawka 19-10-2007 23:53
Fajny ten prezydent JG obiecal lodowisko.
~Ksiezniczka Ranowalona 20-10-2007 11:36
Prezydent Jeleniej Gory obiecal ze bedzie zima... i staw w Parku Zdrojowym w koncu zamarznie... Wtedy staw stanie sie lodowiskiem... Genialne!!! I w dodatki bez zadnych nakladow finansowych... A gdzies okolo marca Prezydent Jeleniej Gory obieca mieszkancom... staw w Parku Zdrojowym!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group