Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6937
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Jerzy Pokój dla Marcina Zawiły gotów... poświęcić karierę

Wtorek, 2 września 2014, 12:18
Aktualizacja: Środa, 3 września 2014, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Jerzy Pokój dla Marcina Zawiły gotów... poświęcić karierę
Fot. Przemo
Dzisiaj (2.09.) odbyła się konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie jeleniogórskim, na której była mowa planach wyborczych lidera ugrupowania oraz szansach obecnego prezydenta Jeleniej Góry na start w jesiennych wyborach z listy PO.

Nie ukrywam, że rozważam dwa warianty: sejmik wojewódzki i powiat. Będę starał się uzyskać zgodę do tej koncepcji, która wynika z kilku elementów układanki. Jednym z elementów jest miasto Jelenia Góra, które uważam, że powinno pozostać rządzone przez Platformę Obywatelską i wszystko podporządkowuję tej idei - mówił na wstępie szef struktur powiatowych PO Jerzy Pokój.

Lider partii rządzącej w regionie powiedział, że ma propozycję startu do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z drugiej lub trzeciej pozycji na liście - Nie ma takiej opcji, żebym startował z innego komitetu niż Platforma Obywatelska - podkreślał Jerzy Pokój.

Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry w wyniku porozumienia PO i Obywatelskiego Dolnego Śląska ma być były włodarz naszego miasta Marek Obrębalski.

- Uważam, że byłoby wielką szkodą dla miasta, gdybyśmy usuwali członka PO - obecnego prezydenta z jego funkcji - mówił Jerzy Pokój. Zrobię wszystko co w mojej mocy i poświęcę nawet swoją karierę dla dobra Jeleniej Góry - dodał.

Polityk stwierdził, że cała partia pracuje nad tym, żeby "zasypywać najtrudniejsze rowy, które powstały po wyborach władz wojewódzkich PO w Karpaczu".

- Nic w polityce nie jest wiecznie, zrobię wszystko, żeby region nic nie utracił - powtórzył działacz PO.

Wiele może się wyjaśnić po 8. września, kiedy to mija termin zgłaszania komitetów wyborczych w wyborach samorządowych, zaplanowanych na 16. listopada br. Jeśli Marcin Zawiła zgłosi swój komitet, będzie to znaczyło, że nadal nie ma porozumienia między frakcjami wewnątrz partii. Ostateczne decyzje ws. list poznamy najpóźniej 7 października (w przypadku wyborów do rad gmin, powiatów i sejmików) oraz 17 października (ostateczny termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group