Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8932
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jerzy Łużniak kandydatem PO

Środa, 23 maja 2018, 10:50
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 6:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak kandydatem PO
Fot. archiwum
– Dzisiaj otrzymałem rekomendację Platformy Obywatelskiej i będę jej kandydatem na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Będę również zabiegał o poparcie ruchów miejskich oraz Nowoczesnej – poinformował wczoraj (22.05) Jerzy Łużniak, aktualny zastępca prezydenta Marcina Zawiły.

- Członkom jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej bardzo dziękuję za zaufanie. O zaufanie proszę też Państwa. Obiecuję, że nie zawiodę. Dziękuję za wszystkie miłe komentarze, które pojawiły się na stronie Platformy pod wpisem o mojej nominacji oraz za telefony i smsy z gratulacjami – dodał polityk PO.

Jerzy Łużniak od dawna nie pełnił żadnej funkcji w samorządzie z wyboru mieszkańców. Był wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego od sierpnia 2009 do 30 listopada 2010 roku (nie jest to wybór bezpośredni wyborców, którzy wybierają jedynie radnych Sejmiku). Od dłuższego czasu zajmuje stanowisko urzędnicze jako pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Jelenia Góra. W wyborach samorządowych w 2014 roku uzyskał wystarczającą liczbę głosów, aby objąć mandat radnego, ale nie skorzystał z zaufania wyborców i przyjął propozycję stanowiska zastępcy Marcina Zawiły.

Wkrótce pozostałe ugrupowania najprawdopodobniej również zaczną ujawniać nazwiska kandydatów, choć formalnie kampania wyborcza wystartuje dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów (najpóźniej w lipcu) zaplanowanych na październik lub listopad br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group