Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 7 września
Imieniny: Domosławy, Reginy
Czytających: 11538
Zalogowanych: 94
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Jelonka wysoko we Wrocławiu

Poniedziałek, 10 maja 2021, 16:19
Aktualizacja: 16:20
Autor: MDvR
Wrocław: Jelonka wysoko we Wrocławiu
Fot. użyczone
Wrocław był w dniach 8-9 maja gospodarzem zawoów w ramach III Dolnośląskiej Ligi Juniorów w szachach. W rozgrywkach uczestniczyło 16 zespołów z województwa dolnośląskiego, w tym ekipa z Jeleniej Góry rozstawiona z 8 numerem startowym.

Drużyna KSz Jelonka grająca w składzie: Jagoda Romejko, Jakub Trusewicz, Remigiusz Trusewicz, Patryk Bąk, Aleksandra Zielińska, Katarzyna Michalak z dorobkiem 7 punktów meczowych (3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki) zakończyła zawody na szóstym miejscu. Ekipa Jelonki była jedną z najmłodszych występujących zespołów podczas turnieju. Podczas zawodów ligowych prowadzona jest również klasyfikacja indywidualna na poszczególnych szachownicach. Bardzo dobrą drugą pozycję na piątej szachownicy zajęła Aleksandra Zielińska, uzyskując 5 pkt. (4 zwycięstwa, 2 remisy), a trzecie miejsce (druga szachownica) było udziałem Jakuba Trusewicza (4 pkt.).

Zwycięzcą III Dolnośląskiej Ligi Juniorów został MUKS Śródmieście Wrocław, odnosząc komplet zwycięstw (12 pkt.). Drugie miejsce zajęli szachiści KSz Miedź Legnica (9pkt.), a podium uzupełnili zawodnicy UKS SP3 w Bogatyni (8 pkt.). Czołowe ekipy uzyskały prawo do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w połowie czerwca w Poroninie.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_846/results.html?l=pl&tb=202_

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy byłeś (aś) na rozpoczęciu roku szkolnego ze swoim dzieckiem?

Oddanych
głosów
552
Tak
23%
Nie, mam większe dzieci i one już same chodzą na takie uroczystości
24%
Nie, moje dzieci już nie chodzą do szkoły
53%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Rywale USA łączą siły, a Polska „dostanie” €45 mld od Unii?
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Okiem fotografa
Odpoczynek w Górach Izerskich
 
Aktualności
Święto plonów w gminie Stara Kamienica
 
Aktualności
Lady Pank rozgrzała tłumy na Błoniach
 
112
Auto w płomieniach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group