Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4962
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelonka Brass Band z pozytywnym zadęciem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 sierpnia 2008, 18:27
Aktualizacja: 18:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nasz imiennik, zespół Jelonka Brass Band stworzony przez muzyków Filharmonii Dolnośląskiej, dał w niedzielę popis swoich możliwości podczas tradycyjnego wakacyjnego koncertu promenadowego w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

Filharmonicy, którzy tworzą „Jelonkę”, grają na instrumentach dętych. Kwintet ma w swoim repertuarze szeroki wachlarz utworów. Od patetycznego Mozarta z jego „Ave Verum” poprzez Rossiniego z Uwerturą do „Wilhelma Tella”, aż do standardów muzyki jazzowej i klasyków big bandu.

„Jelonka” świetnie się zaprezentowała w tym swoistym koktajlu muzycznym, a finałowego Marsza Radeckiego Johanna Straussa syna zakończyła na stojąco. – Było świetnie, tylko za krótko – mówili słuchacze, w większości kuracjusze i turyści. Zespół nie dał się długo prosić i zagrał na bis. W nagrodę otrzymał burzliwe oklaski.

W przedostatnim koncercie promenadowym w Muszli Koncertowej w Cieplicach wystąpi w nadchodzącą niedzielę (24 sierpnia) smyczkowy zespół kameralny „Kwartet im. Wieniawskiego”. Impreza zatytułowana „Alfabet rozrywki” zaczyna się o godz. 16. W razie deszczu zostanie przeniesiona do Teatru Zdrojowego. Cykl koncertów promenadowych zamknie występ Karkonoskich Stompersów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~partycja 20-08-2008 12:49
genialny koncert, niepowtarzalna atmosfera i kontakt z muzykami. świetnie, że ten zespół się ujawnił. takie koncerty powinny być częstsze. Polecam wszystkim!
jedrula007 20-08-2008 16:44
Brawo, brawo, brawo! Najlepszy koncert na jakim byłem, w wykonaniu tak znakomitych muzyków Filharmonii Dolnośląskiej! Polecam wszystkim ten zespół! Po koncercie, który był wręcz wyborny, muzycy okazali się nie tylko świetnymi artystami ale także ludźmi w pełnym wymiarze:) Mają świetne poczucie humoru, są otwarci na wszelakie propozycje. Mam nadzieję, że nasze miasto skorzysta z szansy posiadania tak wykwintnego i reprezentacyjnego zespołu i będzie dużo częściej korzystać z niego, bo przecież nie byle zespół nosi w swojej nazwie skrótowy element naszego miasta- Jelonka ;) Szkoda, że dopiero po raz pierwszy Jelonka Brass Band mogła zaprezentować sie oficjalnie naszym mieszkańcom w tym mieście... Mam ogromną nadzieję na to, iż w najbliższym czasie będziemy mieli okazję obejrzeć ponownie Jelonkę Brass Band w akcji. Po koncercie dowiedziałem się od muzyków, ze nie występują oni tylko w plenerze, lecz również na sympozjach, zjazdach, w bazylikach, katedrach, czy kościołach. Już 6.09 będzie można usłyszeć Jelonkę Brass Band w iście klasycznym koncercie w bazylice w Krzeszowie ;) Polecam bardzo serdecznie ten jakże młody,ale utalentowanyi rozwijający się zespół :)
~Do jedrula007 23-08-2008 22:35
no juz przestań z tą reklamą :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group