Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6012
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonek troskliwie odziany

Sobota, 20 grudnia 2008, 15:09
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2008, 8:28
Autor: Mar
Jelenia Góra: Jelonek troskliwie odziany
Fot. Mar
Jelonek postawiony przy skwerku na ulicy 1 Maja z okazji 900 lecia Jeleniej Góry został dzisiaj o 12 ubrany przez członków Jeleniogórskiego Forum Samorządowego, które było inicjatorem postawienia rzeźby, i Izersko Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko–Narciarskiego.

- Chcemy, żeby przez takie akcje to miejsce żyło, żeby ludzie interesowali się tym materialnym śladem naszego jubileuszu – tłumaczył prezes Forum, Leszek Wrotniewski – dlatego teraz ubieramy go na zimę, na wiosnę pewnie też przygotujemy jakieś inne przebranie.
W ubieraniu jelonka uczestniczył też autor rzeźby, pracujący w jeleniogórskim teatrze Lewan Mantidze. – Cieszę się, że ta rzeźba żyje, że nadal stoi w tym miejscu nietknięta, choć tabliczka z dedykacją już raz zniknęła. Myślę, że takich jelonków w Jeleniej Górze może stanąć więcej.

- Założyliśmy mu na głowę dziecięcy kask rowerowy z dedykacją Majki Włoszczowskiej, płaszczyk od kolarzy, bo z okazji 900 lecia miasto zauważyło, że ma zorganizowany ruch kolarski i zaczęło z nami współpracować oraz szalik, żeby w gardło nie było mu zimo – powiedział Zbigniew Leszek z IKTK-N.

I rzeczywiście, gdy tylko uczestnicy jelonkowego ubierania złożyli sobie świąteczne życzenia i odeszli, do rzeźby zaczęli podchodzić zaciekawieni przechodnie.
- Mamusiu, a dlaczego jelonek ma kask – dopytywał malec – żeby mu w głowę nie było zimno – usłyszał w odpowiedzi i pogłaskał rzeźbę po nosie.

Miejmy nadzieję, że ubranko jelonka przetrwa noc i nie zginie zbyt szybko.
- Jak kask trafi do jakiego potrzebującego dziecka to przynajmniej się nie zmarnuje, mam jeszcze kilka -–powiedział Zbigniew Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group