Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7122
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Jelfa" dla Litwina?

Czwartek, 26 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 16:03
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM
Dwa dni zajęło związkom zawodowym z Jelfy przygotowanie komunikatu, w którym stwierdzili, że nie powiedzą nic o porozumieniu z Sanitasem. Prawdopodobnie litewska firma lada dzień przejmie jeleniogórską Jelfę.

Decyzja związkowców jest o tyle zaskakująca, że wcześniej deklarowali ujawnienie szczegółów pakietu socjalnego. Dlaczego zmienili zdanie? Z komunikatu wynika, że obawiają się, że zawirowania polityczne mogą powstrzymać ministra skarbu przed ostateczną decyzją o sprzedaży kontrolnego pakietu udziałów Jelfy. A wtedy konkurenci Sanitasa mogliby powrócić do gry.

Jeszcze w listopadzie, gdy okazało się, że jeleniogórskie przedsiębiorstwo może przejąć kilkakrotnie mniejsza litewska firma, związkowcy zastanawiali się nad ogłoszeniem strajku. Teraz twierdzą, że Sanitas okazał się inwestorem otwartym na rozmowy o gwarancjach praw pracowniczych i socjalnych.

– Załoga nie poznała szczegółów porozumienia – powiedział nam jeden z pracowników Jelfy, prosząc o zachowanie anonimowości. – Jestem bardzo zaskoczony tym, że związki tak łatwo odpuściły. Przecież Sanitas nie musi być dobrym inwestorem.

Przypomnijmy, że na początku związkowcy zażądali od litewskiego inwestora m.in. 10 tysięcy złotych premii prywatyzacyjnej dla każdego pracownika, czterech dodatkowych pensji w ciągu roku i gwarancji zatrudnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group