Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6065
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórzanki wśród… Szyderców

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 7:38
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2013, 7:49
Autor: Mea
Region: Jeleniogórzanki wśród… Szyderców
Fot. Archiwum zespołu
Weronika Kowal i Nastazja Babska, absolwentki szkoły muzycznej w Jeleniej Górze, grają w zespole trip–hopowym Scoffers (Szydercy). Wraz z wytwórnią facePALM FICTION muzycy nagrali swój pierwszy klip do utworu „Boys” (Makul Remix) promujący album zespołu pt. „Special Nothing”.

Zespół Scoffers składa się z piątki młodych ludzi: Marta Konik (Pony)- wokal i gitara, Michał Pankowski – gitara, Weronika Kowal – skrzypce, Nastazja Babska - saksofon, syntezator oraz DJ Mr. K (Kamil Kumoś) – gramofony.

Weronika Kowal ma 23 lata i pochodzi z Karpacza, ale związana jest z Jelenią Górą od najmłodszych lat. Razem z Nastazją Babską chodziła do klasy muzycznej w gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Jeleniej Górze. Uczyła się w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej I i II im. St. Moniuszki w klasie skrzypiec. Obecnie przygotowuje się do obrony licencjatu z filologii francuskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nastazja Babska ma 22 lata, również ukończyła I liceum im. St. Żeromskiego, uczyła się też w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej I i II stopnia, lecz w klasie saksofonu i fortepianu. Obecnie kończy Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Gra również w innych zespołach.

- Nastazję znałam wcześniej ze szkoły, natomiast z resztą zespołu poznałam się przez serwis ogłoszeniowy. Każdy z nas chciał grać swoją muzykę, bo każdy jest z innej bajki, więc daliśmy z siebie to co najlepsze i wyszła mieszanka muzyki hiphopowej, triphopowej, jazzowej z elektroniczną - powiedziała Weronika Kowal.

- Mamy już 11 „kawałków” na płycie, która ukaże się na przełomie kwietnia i maja. Pracowaliśmy na nad nią od 2011 r. Będą tam utwory zarówno po polsku, jak i po angielsku, bo chcemy promować naszą muzykę również za granicą. Z tych polskich będą m.in. utwory: „Wstęp do językoznawstwa”, „Ludologia” czy „Psy” – dodała.

W twórczości Szyderców można usłyszeć skrzypce, gitarę, saksofon, syntezator, samplowaną perkusję
pochodzącą wyłącznie z winyli, tworzoną przez dj-a, dużo efektów dźwiękowych oraz dość specyficzny głos wokalistki. Muzyka ta oscyluje między gatunkami takimi, jak: trip-hop, muzyka instrumentalna czy alternatywna.

Na płycie znajdzie się utwór Boys (Makul Remix), do którego powstał klip promocyjny. Remix został wykonany przez Pawła Makula Makulskiego, producenta muzyki z gatunków hip-hop i trip-hop, zwycięzcy prestiżowych konkursów na najlepszy remix (np. Bisc1). Video zrealizowane zostało w całości przez grupę Facepalm Fiction. Obecnie można już w Internecie posłuchać utworów: „Boys” (wersja studyjna + Makul Remix), „You”, „Boring Game”, czy „Wstęp do językoznawstwa”.

Skrót do teledysku “Boys”:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group