• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 18:44
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 7740
  • Zalogowanych: 18
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jeleniogórzanka wygrała Eurostaż!

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Niedziela, 3 czerwca 2012, 7:25
Aktualizacja: 7:28
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Monika Grzybowska, absolwentka II LO w Jeleniej Górze, a obecnie studentka drugiego roku dyplomacji europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, wygrała w konkursie o Eurostaż. Jako jedyna z województwa przeszła zwycięsko przez trzy etapy i teraz wyjedzie na miesięczny staż do Parlamentu Europejskiego do Brukseli.

- Nie spodziewałam się wygranej, tym bardziej, że nie miałam nawet konta na portalu Facebooku. Dopiero po kilku dniach od ogłoszenia rozpoczęcia III etapu założyłam konto oraz rozpoczęłam agitację wyborczą – przyznaje Monika Grzybowska. - Bardzo pomogli mi moi znajomi, rodzina, bliscy, którzy agitowali w wielu miejscach i prowadzili kampanię wyborczą, jeżeli można to tak nazwać. Dziękuję wszystkim czytelnikom Jelonki.com, bo także dzięki Wam udało mi się osiągnąć ten sukces. Bardzo się cieszę z wygranej. To dla mnie wielka i niespotykana szansa na zdobycie nowego doświadczenia. Na staż wybieram się we wrześniu na miesiąc. Dziękuję wszystkim jeszcze raz za oddawane na mnie głosy i wsparcie – dodaje jeleniogórzanka.

EuroStaż to konkurs, który był przeznaczony dla osób między 19 a 26 rokiem życia. Miał wyłonić tych, którzy nie siedzą z założonymi rękami, ale chcą inwestować w siebie i dążą do podniesienia swoich kwalifikacji.
I etap konkursu był internetowym testem wiedzy o Unii Europejskiej, II etap polegał na napisaniu przemówienia nowo wybranego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, z uwzględnieniem zmian, jakie powinny zostać wprowadzone w nowej kadencji. Przemowa musiała być napisana w języku niemieckim, angielskim, lub francuskim. Monika Grzybowska napisała ją po niemiecku. Trzeci etap finałowy, do którego dostało się 10 osób z każdego województwa, polegał na zebraniu jak największej liczby głosów na portalu Facebook. Gratulujemy zwycięstwa!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~mr00 3-06-2012 9:22
Ciekawe, co takie dziewczynki mogą wiedzieć o Unii Europejskiej oprócz wyświechtanych frazesów na temat wspólnej, rozwiązującej konflikty pokojowo i na drodze demokratycznego sporu Europie, w której granice się zacierają, możemy swobodnie się przemieszczać, która daje każdemu szanse na rozwój itp.? Ciekawe, czy wygrałaby ten konkurs, gdyby napisała prawdę - o tym, że UE nie jest już tym samym co kiedyś - zainicjowaną przez chrześcijańskich demokratów wspólnotą suwerennych państw, której celem jest zażegnanie konfliktów zbrojnych, ale narzędziem realizacji interesów niemieckich oraz ponadnarodowej szajki lewaków? Wykorzystuje się potencjał takich młodych adeptów "integracji europejskiej", nie dając im szansy na samodzielne poszukiwanie tego, co jest istotą tej organizacji.
~Vikusia z Niemiec. 3-06-2012 9:24
Zafascynowana jestem, aż po nogach mi coś cieknie, iż młoda nasza jeleniogórzanka napisała swoje przemówienie do zebranego narodu w jedynie słusznym języku Niemieckim. Dziewczyna wie, co dobre jest i jak należy przez życie iść i dlatego wygrała-Niemcy to wielki kraj i na pewno wielu Niemców posiada konta na facebooku, mimo że ja nie posiadam, ponieważ nie umiem w tak znacznym stopniu obsłużyć komputera, ale Niemcy umieją, i na dziewczynę na pewno całe Niemcy głosowali. Sama bym głosowała, jakbym facebooka miała, lecz niestety, ze mną tragedia w tym temacie. I tyle w tym temacie. Dodam tylko, że polska to smutny kraj, więc dobrze, że ta dziewczyna ma szansę stąd uciec, bo zna jedynie słuszny język Niemiecki. Może nawet może w hotelu na recepcji robić... Wtedy może nawet ja do polski przyjadę...??
~xyzI 3-06-2012 9:40
Jak zawsze Vikusia z Niemiec się pojawiła...
~j. z jg 3-06-2012 10:02
Vikusiu dla wszystkich będzie lepiej jak do końca swych dni będziesz się trzymać z daleka od Polski. Pani Monice gratuluję.
~rodo 3-06-2012 10:50
Zazdrość Was buzuje. Sama oddałam głos,choć dziewczątka nie znam,bo należy docenić fakt że wysoko postawiła sobie poprzeczkę a nie tylko jak wy narzekać i uważacie że należy wam się więcej i więcej a sami tylko godzinami żyjecie wirtualnym świecie, bo w realu was po prostu nie ma z oczywistego powodu - nie radzicie sobie z swoim ego i codziennością. Najłatwiej domagać się a w zamian nic, oprócz narzekań. Patrz i wyciągaj wnioski, bo życie nie zaczyna i kończy się przy klawiaturze.
~evita 3-06-2012 10:59
Gratulacje! Budujące jest to, że młode osoby biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, a nie tylko w wyścigu o tytuł miss, o tytuł najwyższego obcasa w pantofelku, czy tytuł najbardziej próżnej i pustej pannicy! Raz jeszcze gratuluję!
~ość portalu 3-06-2012 11:16
A czy ta Vikusia to taka kosmopolityczna wersja Pippi Jelonkowej ?
Piipi Jelonkowa 3-06-2012 11:29
~OJEJ ! .. .. mój sąsiad wczoraj wysłał mnie do .. Diabła ! .. a Pani Grzybowska trafiła do Brukseli ! ~FAJNIE ! ..z Gratulacjami *piipi
~do 9:24 3-06-2012 11:53
Błazen. Jakież twe życie musi być smętne, jeśli niedzielny poranek rozpoczynasz od trollowania. Ech.. Ale jedno jest pewne, kilku frajerów wciąż się daje "złapać".
~ja,osobiście 3-06-2012 12:03
chociaż jednej udało się stąd wyrwać
goscniedzielny 3-06-2012 12:38
09:22 ~mr00... nie wiem kim jesteś, ale bredzisz. Jak można mylić UE z NATO (pakt militarny)... UE to nic innego jak rozwinięta kontynuacja EWG (Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej) Mieszasz podstawy, mieszasz ideologie, bluzgasz na lewaków, bluzgasz na Niemców. A tak naprawdę jesteś biednym śmierdzącym pisowskim albo skrajnie prawicowym ekstremistą rzucającym hasła bez pokrycia. Gdyby nie ta znienawidzona przez Ciebie Unia, już dawno gniłbyś w jakimś obozie, będąc odizolowanym od społeczeństwa. Na nieszczęście UE i jej prawo pozwala egzystować takim typom wśród nas, normalnych.
goscniedzielny 3-06-2012 12:39
Gratulacje dla Moniki! Powodzenia! sam również oddałem głos na Ciebie :)
~Ewa 3-06-2012 17:05
Po co tyle jady wylewacie? Nie stać Was na gratulacje to nie piszcie nic, zazdrośnicy. Ja Ci Moniko gratuluję :)
~Bea 3-06-2012 18:15
"wygrała w konkursie o ...."???, chyba wygrała konkurs !!! pani Redaktor
~ 3-06-2012 19:24
gratuluję i cieszę się ze szczęścia laureatki ale czy wy droga jelonko już na prawdę nie macie o czym pisać ???
~Basiabarbara 3-06-2012 21:56
~goscniedzielny, chyba niepoważny jesteś. Masz pojęcie, jakie szkody wyrządziła UE Polsce? Otworzyły się granice - dochód z ceł drastycznie zmalał, masa agentów celnych itp straciła pracę, upadła masa POLSKICH przedsiębiorstw, ale co z tego, skoro UE wyłożyła kasę na orliki i drogi, którymi (uwaga, uwaga!) Niemcy i Francuzi mogą wozić swoje towary. Jesteśmy na tym projekcie bardzo stratni, Unia jest już tylko dla mocarstw, które wzbogacają się kosztem biednych krajów - m. in. nas.
~Basiabarbara 3-06-2012 21:58
nie wspominając już o tej pieprapier emigracji, przez którą w naszym kraju już zawsze będzie tak, jak jest, albo i gorzej. Bo młodzi nie mają perspektyw, bo wolą zmywać gary w Wielkiej Brytanii czy gdziekolwiek indziej. Love Unia, love Schengen po prostu.
~fraszka 3-06-2012 23:48
Głosowałam na Panią i gratuluję.
~mr00 4-06-2012 10:09
goscniedzielny - EWG było kontynuacją Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali - organizacji kontrolującej wydobycie i eksploatację tych surowców, gdyż to one są niezbędne do prowadzenia wojny. Dlatego pierwotną ideą UE było pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Nie wiem, skąd wniosek, że gdyby nie Unia, to siedziałbym w obozie, przed 2004 r. nikt nie siedział w obozie - najarałeś się czegoś czy co?
~Stary Staż z Europy 4-06-2012 12:08
Czemu ona taka zaczajona za tym drzewem?? Vikusia, naświetl nam sprawę, bo my smutni polacy nic nie kumamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group