Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7492
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Jeleniogórzanka w „The Voice of Poland 2. Najlepszy głos” zachwyciła jurorów!

Poniedziałek, 4 marca 2013, 7:55
Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2013, 8:19
Autor: Manu
Kraj: Jeleniogórzanka w „The Voice of Poland 2. Najlepszy głos” zachwyciła jurorów!
Fot. Archiwum Jelonki.com
W minioną sobotę (2 marca) w TVP2 wyemitowano premierowy odcinek pierwszego etapu „Przesłuchania w ciemno” programu muzycznego drugiej edycji „The Voice of Poland. Najlepszy głos” (prowadzi jeleniogórzanin Tomasz Kammel), w którym pochodząca z Jeleniej Góry Michalina Brudnowska zachwyciła jurorów programu swoją wersją „Boskie Buenos” z repertuaru zespołu Maanam. Teraz 30–letnia uczestniczka przeszła do drugiego etapu show.

Wszyscy trenerzy show „The Voice of Poland” odwrócili się na fotelach, żeby zobaczyć, w kim drzemie taki głos. – Publiczność już Cię kocha! Teraz już będzie z górki. Wiesz co mi się bardzo podobało? Że nie zaśpiewałaś tego ani jak Kora, ani jak Justyna Steczkowska. To jest wielki plus. – tak skomentowała występ Michaliny Brudnowskiej jurorka Patrycja Markowska.

– Nie tylko arcyprzyjemnie się ciebie słuchało, ale tak samo przyjemnie się na ciebie patrzy. Ruszasz się jak kot i jesteś w swoim żywiole – dodali inni dwaj jurorzy: Tomson i Baron z grupy Afromental.

– Nie spodziewałem się, że mnie przekonasz w tej piosence, ale jednak mnie oczarowałaś. Ona jest samograjem. Ale ty zaśpiewałaś to po swojemu i to jest najważniejsze. Jesteś sobą i jest to najpiękniejsze – dodał juror Marek Piekarczyk, wokalista legendarnej hardrockowej grupy TSA.

– Gdzie w tym takim drobnym i szczuplutkim ciałku tyle głosu?! Chcę byś należała do mojej drużyny - emocjonowała się Justyna Steczkowska, która w 1994 roku pamiętnym wykonaniem „Boskie Buenos” wygrała w „Szansie na sukces”. Michalina Brudnowska przyjęła zaproszenie do drużyny Justyny Steczkowskiej, która będzie jej trenerem.

Michalina Brudnowska od lutego ubiegłego roku mieszka w Warszawie. Urodzona w Jeleniej Górze, jest absolwentką SP nr 2 im. Bolesława Chrobrego (1998), gdzie śpiewała w szkolnym chórze, i III Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego (2002). W latach 1990-98 uczęszczała do jeleniogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki, w klasie skrzypiec i waltorni (gra również na pianinie). Ukończyła także krakowskie studium aktorskie Lart Studio (2004) i wydział lalkarski w filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu (2009).

W 2005 roku zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki estradowej XI Spotkań z Muzyką i Poezją w Obornikach Śląskich. W roku 2008, po eliminacjach we Wrocławiu, wykonując kompozycję Jerzego Matuszkiewicza „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” do słów Wojciecha Młynarskiego została zwyciężczynią programu TVP2 „Szansa na sukces” w odcinku z Hanną Banaszak, a jako laureatka zaśpiewała w maju 2008 roku w Sali Kongresowej w Warszawie.

Po debiutanckiej roli Momone, przybranej siostry Edith Piaf w musicalu „Edith i Marlene” Evy Pataki w reżyserii Arnolda Pujszy na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, w latach 2008-2011 występowała na poznańskiej scenie w musicalach: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Kabaret”, „Ach, Ameryka” Michała Łaszewicza, „Pippi”, „Porwanie Sabinek” i „Okno na Parlament”. Pojawiała się także gościnne w serialach Polsat: „Pierwsza miłość” (2004) i „Fala zbrodni” (2006), oraz reportażach telewizyjnych: TVP2 „Biuro kryminalne” (2005), TVP Info „Listy gończe” (2011) i Polsat „Malanowski i partnerzy” (2011). W latach 2011-2012 była prezenterką prognozy pogody w TVP Poznań.

W 2009 roku koncertowała wraz z zespołem Good Staff. Zajęła trzecie miejsce na Festiwalu Twórczości Korowód 2010 w Krakowie organizowanym przez Fundację Anny Treter – Piosenkarnia. W 2011 roku na wydanej przez Grzegorza Korytowskiego płycie składance „Zanim odejdę” obok Kuby Badacha, Piotra Dymały i Nicka Sincklera znalazły się w jej wykonaniu dwa utwory: „Przed rozstaniem” i „Posłuchaj mały”. W ub. r. Michalina Brudnowska wraz z drużyną Natalii Kukulskiej walczyła w drugiej edycji programu talent show TVP2 „Bitwa na głosy” i wystąpiła w koncercie poświęconym Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. A dokładnie 29 grudnia ub. r. gościła w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, gdzie pod dyrekcją Zbigniewa Górnego i z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej śpiewała podczas Gali Sylwestrowej „Przetańczyć całą noc”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
297
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group