Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4581
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanina męska książka o rodzicielstwie

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 11:37
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2018, 7:16
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jeleniogórzanina męska książka o rodzicielstwie
Fot. WAC
– To jest książka o wartościach, więziach, miłości oraz wspaniałym rodzicielstwie – mówi jeleniogórzanin Remigiusz Hryniewicki, który pod pseudonimem Luis Timm napisał i wydał książkę "Proste rzeczy o rodzicielstwie".

Pozycja zbiera dobre recenzje i mimo że nie wydało jej duże wydawnictwo i nie znajduje się w ofercie sieci księgarń, znalazła już spore grono czytelników. - Tematem "Prostych rzeczy" jest rodzicielstwo, ale widziane z nieco innej perspektywy - mówi R. Hryniewicki. Ta książka to nie tyle poradnik, a bardziej drogowskaz. Traktuje o tym, jak budować głęboką więź i relacje. W jaki sposób sprawić, aby rodzicielstwo było wspaniałą przygodą. To także książka o miłości i absolutnych podstawach szczęśliwego życia.

- Jej powstanie jest efektem moich przemyśleń i obserwacji różnych sytuacji z życia, także mojego i moich znajomych. Sam też jestem ojcem synka (drugie moje dziecko jest w drodze) i nigdy nie interesowała mnie rola ojca z doskoku – podkreśla.

Książka w założeniu jest przeznaczona dla mężczyzn, na co wskazuje między innymi jej język oraz forma w jakiej autor zwraca się do czytelników. Nie oznacza to jednak, że nie powinny jej przeczytać również panie. W praktyce tak się zresztą dzieje, gdyż ponad 90 procent sięgających po tę pozycję to kobiety.

Co warte podkreślenia, napisanie i wydanie książki jest niemal w całości efektem pracy R. Hryniewickiego. Autor z założenia nawet nie szukał wydawcy, który pomógłby mu w stworzeniu książki. Sam napisał treść, dobrał zdjęcia, znalazł ilustratorkę i zaprojektował okładkę. Wybrał firmę do korekty i druku. Teraz sam zajmuje się poszukiwaniem kanałów reklamowych, głównie za pomocą Internetu.

Autor "Prostych rzeczy" jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 11, Gimnazjum nr 1 i II LO. Potem na dziesięć lat wyjechał spod Karkonoszy, aby studiować oraz szukać różnych sposobów na samorealizację. Ostatecznie wrócił jednak do Jeleniej Góry i tu mieszka wraz z rodziną. R. Hryniewicki nie wyklucza, że jego przygoda z pisarstwem nie będzie jedynie życiowym epizodem. - Na razie mam dużo zajęć przy promocji tej książki, ale w głowie mam już pomysły na kolejne – mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
187
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group