Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6615
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

USA/Jelenia Góra: Jeleniogórzanin ruszył rowerem na podbój obu Ameryk. Dziś pierwsza relacja!

Środa, 17 kwietnia 2013, 8:20
Aktualizacja: Czwartek, 18 kwietnia 2013, 7:55
Autor: Red
USA/Jelenia Góra: Jeleniogórzanin ruszył rowerem na podbój obu Ameryk. Dziś pierwsza relacja!
Fot. Damian Drobyk
– Pozdrowienia z Nowego Jorku :) Jazda rowerem po tak ogromnym mieście nie należy do najłatwiejszych. Jutro ciąg dalszy zabawy w NY, potem kierunek Waszyngton – napisał do nas dzisiaj wczesnym rankiem Damian Drobyk. Jeleniogórzanin wybrał się na wielomiesięczną, samotną podróż rowerem przez oba kontynenty amerykańskie. Jelonka.com patronuje tej wyprawie.

- Będzie to najdłuższa moja wyprawa pod względem przejechanych kilometrów a także czasu podróży. Ponad 30.000 kilometrów w około rok. Nie interesuje mnie przejazd po najkrótszej i najłatwiejszej linii od startu do mety wyprawy. Ekspedycja ma na celu zdobycie najwyższych i najtrudniejszych dróg i przełęczy drogowych obu Ameryk w tym najwyższej drogi Świata na wulkan Aucanquilcha w Chile o wysokości 6176m.npm – opowiadał nam przed wyjazdem Damian.

- Chciałbym zwiedzić Park Yellowstone, Dolinę Monumentów, Dolinę Śmierci, Dolinę Okien Skalnych i Wielki Kanion. Sporym wyzwaniem będzie również przejazd przez największe miasta Ameryk. Nowy York, Waszyngton, Denver, Las Vegas, Los Angeles, Meksyk, La Paz, Buenos Aires to tylko niektóre z nich – relacjonował.

Trasa:
Start wyprawy w Nowym Jorku w kwietniu

Po drodze przejazd przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej od wschodniego po zachodnie wybrzeże, przez najwyższe przełęcze i drogi Apallachów, Gór Skalistych oraz pasma Sierra Nevada powyżej 2000, 3000 i 4000m.npm. Krótki epizod w Kanadzie, gdzie chcę wjechać na trzy najwyższe przełęcze tego kraju. Następnie kierunek na południe do Ameryki Środkowej. Przejazd przez Meksyk, Kostarykę, Panamę. Ten region znany jest z wysokich stratowulkanów. Na kilka z nich prowadzą drogi więc nie mógłbym przepuścić okazji wjazdu. Południowa Ameryka to spore wyzwanie. Najwyższa droga Świata, Droga Śmierci, jezioro Titicaca oraz płaskowyż Altiplano to tylko niektóre wyzwania jakie mnie czekają. Pod koniec wyprawy zawitam w południowe rejony Chile do Patagonii. Meta w stolicy Argentyny Buenos Aires lub w Brazylijskim Rio de Janeiro.

Patronat medialny nad wyprawą objęli między innymi: portal Jelonka.com oraz magazyn NG Traveler, który w tym roku obchodzi jubileusz 125 lecia istnienia ogólnoświatowego Towarzystwa National Geographic.

We wsparcie wyprawy zaangażowały tak znane marki, jak: Author, HTC, Extrawheel, Primal Wear Polska, Cyfrowe.pl, Nordcamp oraz Sante oferując swoje najlepsze produkty.
www.damiandrobyk.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group