Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7855
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ WARSZAWA: Jeleniogórzanie wśród najserdeczniejszych pedagogów

Środa, 9 grudnia 2009, 9:48
Aktualizacja: 17:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ WARSZAWA: Jeleniogórzanie wśród najserdeczniejszych pedagogów
Fot. TEJO
Po zgłoszeniu przez swoich podopiecznych i wyłonieniu przez jedenastoosobową kapitułę, dwoje mieszkańców miasta – Beata Poleszczuk i Piotr Grosman – znalazło się w ścisłej czołówce laureatów prestiżowej nagrody warszawskiego Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w ogólnokrajowym konkursie Wdzięczność Młodych Serc.

Beata Poleszczuk, ekspert ds. bilansu w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogocznej, prężnie i sprawnie włada wiedzą merytoryczną i metodyczną w zakresie terapii pedagogicznej i poradnictwa terapeutycznego oraz zajmuje się readaptacją niedostosowanej społecznie młodzieży, prowadzi Punkt Pomocy Pedagogicznej działający w świetlicy środowiskowej przy cieplickiej parafii św. Jana Chrzciciela.

Piotr Grosman, nazywany przez dzieci i ich rodziców „nauczycielem nie z tej bajki”, na co dzień ujawnia świadectwo życia według wartości chrześcijańskich, a oprócz codziennych zajęć edukacyjnych z uczniami w Szkole Podstawowej nr 7, odnajduje i wspiera ich uzdolnienia i zainteresowania oraz współorganizuje akcje i działania charytatywne na rzecz dzieci z rodzin najuboższych.

Po wnikliwej analizie i obserwacji pracy pedagogicznej ujętej w zgłoszeniach kapituła pod przewodnictwem redaktora tygodnika „Gość Niedzielny” - Tomasza Gołąba uznała, że oboje pedagodzy podejmują systematyczne i długofalowe działania i inicjatywy, które w sposób wybitny przyczyniają się do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży.

I tym samym przyznała im nominację do nagrody Wdzięczność Młodych Serc w różnych kategoriach, do której zakwalifikowano tylko pięć osób z całej niemal Polski. Tak więc Beata Poleszczuk została nominowana do tej nagrody w kategorii edukacja nieformalna, a z kolei Piotr Grosman otrzymał nominację w kategorii edukacja formalna.

Nagrody wręczono wczoraj w trakcie Przedświątecznego Spotkania Środowisk Edukacyjnych w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group