Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie wśród najserdeczniejszych pedagogów

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ WARSZAWA
Środa, 9 grudnia 2009, 9:48
Aktualizacja: 17:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Po zgłoszeniu przez swoich podopiecznych i wyłonieniu przez jedenastoosobową kapitułę, dwoje mieszkańców miasta – Beata Poleszczuk i Piotr Grosman – znalazło się w ścisłej czołówce laureatów prestiżowej nagrody warszawskiego Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w ogólnokrajowym konkursie Wdzięczność Młodych Serc.

Beata Poleszczuk, ekspert ds. bilansu w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogocznej, prężnie i sprawnie włada wiedzą merytoryczną i metodyczną w zakresie terapii pedagogicznej i poradnictwa terapeutycznego oraz zajmuje się readaptacją niedostosowanej społecznie młodzieży, prowadzi Punkt Pomocy Pedagogicznej działający w świetlicy środowiskowej przy cieplickiej parafii św. Jana Chrzciciela.

Piotr Grosman, nazywany przez dzieci i ich rodziców „nauczycielem nie z tej bajki”, na co dzień ujawnia świadectwo życia według wartości chrześcijańskich, a oprócz codziennych zajęć edukacyjnych z uczniami w Szkole Podstawowej nr 7, odnajduje i wspiera ich uzdolnienia i zainteresowania oraz współorganizuje akcje i działania charytatywne na rzecz dzieci z rodzin najuboższych.

Po wnikliwej analizie i obserwacji pracy pedagogicznej ujętej w zgłoszeniach kapituła pod przewodnictwem redaktora tygodnika „Gość Niedzielny” - Tomasza Gołąba uznała, że oboje pedagodzy podejmują systematyczne i długofalowe działania i inicjatywy, które w sposób wybitny przyczyniają się do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży.

I tym samym przyznała im nominację do nagrody Wdzięczność Młodych Serc w różnych kategoriach, do której zakwalifikowano tylko pięć osób z całej niemal Polski. Tak więc Beata Poleszczuk została nominowana do tej nagrody w kategorii edukacja nieformalna, a z kolei Piotr Grosman otrzymał nominację w kategorii edukacja formalna.

Nagrody wręczono wczoraj w trakcie Przedświątecznego Spotkania Środowisk Edukacyjnych w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~dd 9-12-2009 16:48
Dobrze, że są jeszcze ludzie z pasją. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Szczere GRATULACJE!!!
~P. 9-12-2009 19:54
Piotrze, jesteś WIELKI!!!
~A.M. 10-12-2009 9:27
Taki niepozorny, delikatny, niewysoki, a z dzieciaków wydobył wszystkie soki. Brawo Panie Piotrze, proroctwo z Ks. Izajasza 41:15 się wypełnia.
~W 11-12-2009 10:23
Brawo Pani Beatko! Serdeczne gratulacje. Należało się!
~Xenia 11-12-2009 13:12
Wiara przenosi góry...Nawet z Jeleniej Góry do Warszawy, czy z Warszawy do Jeleniej Góry. To bardzo sympatycznie, że Pani Beata i Pan Piotr mogą być tego przykładem. Z najlepszymi...obz tak dalej.
~mn 11-12-2009 14:36
Gratulacje Piotrze!!!
~pogo 14-12-2009 12:08
Jak najbardziej zasłużona nagroda dla Pana Piotra! Wielkie zwycięstwo!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group