Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9458
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie wielkim sercem wsparli Orkiestrę

Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 9:45
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2013, 7:32
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie wielkim sercem wsparli Orkiestrę
Fot. Mea
Ponad 65 tys. zł przeliczyły wczoraj (13.01.) jeleniogórskie sztaby do godz. 21.00, a rekord puszki wyniósł aż 1600 zł. Udało się też pobrać 13 litrów krwi. – Było wesoło, energicznie, z dużym naciskiem na dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych – podsumowała 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Maria Łabaziewicz, szefowa sztabu Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego i jego komendantka.

Ponad 400 wolontariuszy zbierało w całym mieście datki na ratowanie dzieci oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Najmłodsza wolontariuszka miała 4,5 roku. - Fajnie, że zbieramy pieniądze dla dzieci i starszych osób. Wszyscy chętnie wrzucali datki do mojej puszki, najwięcej 20 zł - mówiła Karolinka, wolontariuszka ze sztabu Stowarzyszenia Młodzieży All-Ternatywa.

Pieniądze uzyskano też z licytacji. Najdrożej sprzedane zostały maskotki od straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, każda za 500 zł, koszulkę Alberta Einsteina wylicytowano za 300 zł, tort WOŚP za 250 zł, dzień w siedzibie jeleniogórskiej straży pożarnej, lot szybowcem i wycieczkę na Śnieżkę ze strażą graniczną, poszły (każda z ofert) za 150 zł, czerwony sweter prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły został sprzedany za 110 zł.

- Tegoroczny finał oceniam bardzo dobrze, przebiegał spokojnie, atmosfera była świetna, a ludzie chętnie wrzucali datki do puszek i dobrze się bawili - podkreślił Paweł Bigus, szef sztabu SM All-Ternatywa.

Na jeleniogórskim Rynku od południa mieszkańcy bawili się wraz z animatorami na pikniku rodzinnym, w miasteczku służb mundurowych, podczas Fotogry miejskej, gitarowego bicia rekordu, pokazów aeroklubu oraz loterii fantowej. Pod wieczór odbyły się koncerty znanych grup muzycznych: Sumptuastic, Don't Panic, Paihivo oraz Leniwiec.

- Bardzo mi się podoba organizacja imprezy i cieszę się, że zbierane są pieniądze na szczytny cel. Niestety często zapomina się o starszych ludziach, tym bardziej miło, że Jurek Owsiak pomyślał o nich w tym roku - powiedziała Maria Kwiatkowska z Jeleniej Góry.

- Dobrze, że pomaga się innym, w przyszłości chciałbym również być wolontariuszem - dodał Wojciech Gulcewicz, wnuczek pani Marii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2299
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group