Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5755
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie w „Marszu dla życia i rodziny”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:46
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Zwolennicy środowisk prawicowych manifestowali wczoraj (31.05) w Cieplicach swoje przywiązanie do tradycji i nauk katolickich. Trzeci jeleniogórski „Marsz dla życia i rodziny” wystartował spod siedziby Politechniki Wrocławskiej na Placu Piastowskim i wiódł na Plac Kościelny przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia.

Marsz dla życia i rodziny odbywał się wczoraj w ponad 140 miejscowościach Polski, w tym w Jeleniej Górze. - Celem manifestacji była afirmacja naszego przywiązania dla tych wartości, które są bezwzględne, które są ponadczasowe. To wartości, które łączą wszystkich, a nie dzielą – czyli życie i rodzina. Chcemy pokazać, co jest dla nas najważniejsze i co jest najważniejsze dla naszego społeczeństwa, w to wierzymy i temu chcemy dać wyraz uczestnicząc w tym marszu – powiedział jeden z organizatorów Mariusz Gierus.

Przed startem marszu organizatorzy odwoływali się do sytuacji w kraju zarzucając rządzącym działanie na szkodę rodzin i przeciwko ochronie życia. Omawiano kwestie związane z aborcją, in vitro, a także los sześciolatków wysłanych do szkół. - Sejm nie licząc się z głosami ogromnej rzeszy obywateli zatroskanych o przyszłość swoich dzieci, głosami koalicji rządzącej już w pierwszym czytaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy. Posłowie wyrzucając do kosza blisko 2 miliony podpisów osób popierających zmiany w systemie oświaty wykazali się całkowitą obojętnością i ignorancją wobec tak szerokiego głosy społeczeństwa – przemawiał do uczestników M. Gierus.

W czasie manifestacji skandowano okrzyki propagujące bezwzględną ochronę życia, a także odwołujące się do wartości rodzinnych. Punktem docelowym przemarszu była parafia Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie odbyła się msza św. poprowadzona przez ks. biskupa Ignacego Deca z Diecezji Świdnickiej. Do godzin wieczornych przy parafii odbywał się festyn, w trakcie którego zaśpiewała m.in. znana jeleniogórska sopranistka Anna Patrys. Ponadto promowano Światowe Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie, a jedną z baz dla młodzieży ma być Jelenia Góra, gdzie trafi blisko 2 tysiące osób z takich krajów, jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Republika Południowej Afryki, Uzbekistan, Ukraina czy Włochy.

Organizatorami marszu w Jeleniej Górze: Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego oraz Stowarzyszenie Święta Matki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~soc-lib 1-06-2015 9:07
Marsz powinien się odbyć/odbywać pod Sejmem ,pałacem prezydenckim ,siedzibie Episkopatu bo ONI zadecydowali o BIEDZIE .Amen.
~ 1-06-2015 9:26
Imponująca ilośc balonów
~77777 1-06-2015 9:57
Czy to nie ten Pan przemawiał co to chciał ściągnąć fotopułapkę na skrzyżowaniu koło Aniluksu? A co z tymi co przejeżdżają na czerwonym i czasami uda im się kogoś zabić? Tu za ratowaniem życia a tam za ratowaniem potencjalnych zabójców? Ciekawa podwójna mo...lność.
~do ~77777 1-06-2015 10:06
możesz iść być idotą gdzieś indziej?
~do~do ~77777 1-06-2015 10:17
Zapraszam na spektakl w sierpniu:) http://www.jelonka.com/news,single,init,article,58220
~taka prawda 1-06-2015 10:17
"Omawiano kwestie związane z aborcją, in vitro" stawiacie to na jednej szali? Tragedia... A najwięcej do powiedzenia to mają rzecz jasna księża i starsze panie.
~niepisiak 1-06-2015 10:43
Marsz dla życia i rodziny prowadzony przez orkiestrę wojskową... troszkę to pokrętne...
~Po obejrzeniu 1-06-2015 11:04
Podziw budzą rozmiary brzucha księdza witajacego uczestników pochodu. Podziwiam tez wytrzymałość paska na brzuchu księdza. Medialnie lepiej byłoby, gdyby witał jakiś mocno wychudzony duchowny. Ale o szczupłych w tym zawodzie widać trudno. Po za tym niepokoi liczbowa przewaga uzbrojonych w różne bojowe akcesoria: szable, karabiny nad niewinną młodzieżą i pokojowo nastawionymi dorosłymi. Jak powszechnie wiadomo owe przedmioty często służyły ongiś do pozbawiania życia świeżo narodzonych i ich rodzin. Jakim ideom miały też służyć idące w pochodzie jałowe już damy? Nie chcę napisać: mocno posunięte w latach. Wzrusza też widok silnie pobudzonego Mroza. Co go tak podnieciło? Młode dziewczyny, czy tez perspektywa wygranej w wyborach parlamentarnych.
~sami swoi 1-06-2015 11:15
Witający uczestników to nie ksiądz, a niejaki Olgierd Poniźnik we własnej osobie :)
~oko 1-06-2015 11:22
POPIERAM TEN MARSZ ..............!!!! rodzina to maz i zona .. wszysko inne to zwiaski partnerskie ... i won od slow MALOZENSTWO .. !!!!!!!!!!!!! w demokracji rzadzi wiekszosc a nie pyskata grupa mutantow
~dirten 1-06-2015 11:44
Chłopak i dziewczyna - prawdziwa rodzina! Cieszy mnie że obok pederastycznych pochodów jest też miejsce na normalność. Tak trzymajcie!!
~gosc11 1-06-2015 12:34
a te pajace znowu to samo, nie nauczą się, że się ośmieszają co roku
~waldek_a 1-06-2015 12:55
Ciężko będzie żyć w kraju, w którym jakaś religia pragnie narzucać innym jak mają żyć. Czy Was protestanci ktoś zmusza do zapłodnienia in vitro?, czy ktoś was zmusza do aborcji? Jest taki region świata, który tych, którzy myślą nawet inaczej bezwzględnie morduje, czy o to Wam chodzi? Ludzie żyjcie po swojemu i innym dajcie żyć. Chrześcijaństwo miało swoje "osiągnięcia" w minionych wiekach.
~gtui 1-06-2015 13:04
A katolicy powinni wrócić do źródeł wiary. Do chrześcijaństwa. Jezus nie był dostojnikiem Kościoła i nie wiem nic na temat jakich pierścieni używał.
~laboga 1-06-2015 13:46
Jeżeli to Olgierd to gratuluje nawrócenia.bylemu funkcjunariszowi za pieniądze nieboszczki,.Panie Boże ty patrzysz i nie grzmisz.
~ 10-06-2019 16:15
do: ~laboga (13:46)
nie cieszysz się, że ktoś służy dobrej sprawie. Smutne.
~do ~waldek_a 1-06-2015 14:32
To, że chrześcijaństwo miało swoje "osiągnięcia" to dzieki temu możesz mówić po Polsku, oraz nie musisz w południe rozkładać dywanika i odmawiać na przymus modłów... Teraz chrześcijaństwo nie kontynuuje swoich "osiągnięć" no i jest jak jest, ISIS na bliskim wschodzie, coraz bardziej roszczeniowi imigranci na zachodzie Eurosojuza, a w europejskich rodzinach coraz mniej dzieci... Ciekawe czy za 30 lat będziecie tacy tolerancyjni jak przyjdzie cywilizacja islamska...
~waldek_a 1-06-2015 16:17
Pisałem o każdej religii. Sam piszesz, że modły na dywaniku Ci nie odpowiadają. Wyobraź sobie, że mnie nie odpowiada zakaz in vitro, zakaz związków partnerskich i inne ograniczenia wynikające z dogmatów każdej wiary.
~fan sekty pis 1-06-2015 18:32
ja, polak o udokumentowanym pochodzeniu do co najmniej trzeciego pokolenia wstecz, domagam się kontroli prokreacyjnej par. pary, które robią "to" dla przyjemności powinny być surowo karane. karani powinni być też single i posiadacze substytutu małżeństwa czyli zwierzątka domowego jak pies czy kot. domagam się zakazu antykoncepcji a jeżeli to nie dojdzie do skutku to dziurawienia gumowych akcesoriów. niech po każdym akcie prokreacji, poprzedzonym różańcem oczywiście, rodzi się nowy obywatel, który w przyszłości zasili co niedziela tacę! o kasie na chrzcie, komunii i ślubie już nie wspomnę.
~siebie 1-06-2015 20:28
Tolerancja aż kipi z komentarzy wszystkich "nowoczesnych" i "tolerancyjnych". Skoro nie chcecie ingerencji w zapłodnienie ustrojowe, czy pozaustrojowe, to dlaczego wymagacie tego od państwa? "Nie zabijaj" to nakaz wynikający zarówno z prawa boskiego (dla wierzących), jak i prawa świeckiego (dla wierzących i niewierzących). W czym zatem ludzie widzicie problem? Kto Wam robi krzywdę? Czy hasła: "rodzina" i "życie ubliżają Wam? Trzeba być zaślepionym własnymi czubkiem nosa, żeby kwestionować tak elementarne dla nas wszystkich wartości.
~Monia02745189 1-06-2015 20:52
już samo to że przedszkola są płatne i w tak wąskim zakresie czasowym otwarte jest wielkim godzeniem w rodzinę że o pracodawcach spuszczonych ze smyczy przez rząd by orać rodzicami 24/7 nie wspomnę
~@^@ 1-06-2015 20:53
Niektórzy są bardzo krótkowzroczni, bo chodzi o to, ze jeśli teraz kazdy będzie se produkował zarodki, zamrażał, abortował bez żadnych ograniczeń to dlaczego nie dopuścić tego, co już teoretycznie jest możliwe...produkcji dziecka z niebieskimi oczami albo z trzecim uchem, albo dziecko niemowlęcia, albo 100-letniej kobiety, albo sztuczna macica. Jak się mamy zreflektować, to lepiej teraz niż, gdy będzie za późno.
~katoliczka 1-06-2015 21:12
Boże Ty to wszystko widzisz ta obłudę księży , którzy mają na bokach kobiety dzieci siostry zakonne które zabijają swoje dzieci i zakopują w swoich ogrodach klasztornych i tych starszych ludzi na marszu ,którzy za komuny pozbywali się w gabinetach niechcianych ciąż a , teraz chodzą w obronie życia i rodziny ŻENUJĄCE.Cofamy się .Lepiej z takiego kraju jak najszybciej wyjechać!!!!!!!
~do 11:44 1-06-2015 21:37
a co by ci przeszkadzało 2 ojców lub 2 matki tym bardziej że mogłoby się zdarzyć że zajęliby się dzieckiem lepiej niż ojciec i matka
~ 1-06-2015 21:45
No i co z tego wynikło ? A no nic,pochodzilim,pochodzilim i połgalim z przekonaniem,że kto uwierzy w te dziewictwa,nieskrobanki,wierności małżęńskie itp.
~do 21:12 1-06-2015 22:10
"Katoliczko"! Nie oceniaj wszystkich jednakowo. Osoby starsze, które za komuny korzystały z zorganizowanych przez Kościół nauk przedślubnych, poznawały etyczną i bezpieczną metodę "termiczną" zapobiegania ciąży i nie musiały pozbywać się w gabinetach niechcianych ciąż więc teraz z czystym sercem mogą jak najbardziej iść w pochodzie w obronie życia. Kościół zachęca też do etycznej metody leczenia niepłodności - naprotechnologii. Dziwne, że rządzący nie chcą dofinansować tej metody a tylko in-vitro.
~Gość 1-06-2015 22:21
Ciekawe kolory tego napisu"marsz dla ochrony życia i rodziny", takie tęczowe, zupełnie jak pewna tęcza w Warszawce, symbol mniejszości seksualnych!;)
~Daniec tak powiedział 1-06-2015 22:21
PISIORY- tak powiedział wczoraj Daniec
~ 1-06-2015 22:37
Podejmowanie jakiejkolwiek polemiki z katolickimi oszołomami o średniowiecznej mentalności jest całkowicie bezprzedmiotowe. Pozostaje mieć nadzieję, ,ze wkrótce odejdą do domu swojego ojca: im prędzej, tym lepiej; raczej nie ma co liczyć na jakąś zmianę w sposobie ich działania, tak jak stało się to na przykład w Irlandii, w czasie ostatnio przeprowadzonego referendum.A kiedy w Polsce odbędzie się podobne referendum dotyczące stosunku obywateli do katolicyzmu i jego finansowania?
~ 2-06-2015 0:25
Ach mój ksiądz spaślaczek kochany :-8
~ 2-06-2015 0:55
do 22:37 Pozostaje mieć nadzieję, że "katolickie oszołomy" pożyją dłużej niż Ty.
~ 2-06-2015 2:46
do 00:55 uważaj na siebie Przyjacielu żuciłam na Ciebie klątwę i urok :-8
~ 10-06-2019 16:19
do: ~ (2:46)
Ale pierwej rzuciłaś słownikiem ortograficznym i nauką ojczystego języka.
~ 2-06-2015 4:25
Panie Koszałko!nie środowiska prawicowe,ale zwykli normalni ludzie,brali udział w marszach.a jak się komuś nie podoba manifestacja ludzi normalnych,niech dolaczy do zboków na tzw paradach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group