Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8452
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie w „Marszu dla życia i rodziny”

Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:46
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie w „Marszu dla życia i rodziny”
Fot. Przemo
Zwolennicy środowisk prawicowych manifestowali wczoraj (31.05) w Cieplicach swoje przywiązanie do tradycji i nauk katolickich. Trzeci jeleniogórski „Marsz dla życia i rodziny” wystartował spod siedziby Politechniki Wrocławskiej na Placu Piastowskim i wiódł na Plac Kościelny przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia.

Marsz dla życia i rodziny odbywał się wczoraj w ponad 140 miejscowościach Polski, w tym w Jeleniej Górze. - Celem manifestacji była afirmacja naszego przywiązania dla tych wartości, które są bezwzględne, które są ponadczasowe. To wartości, które łączą wszystkich, a nie dzielą – czyli życie i rodzina. Chcemy pokazać, co jest dla nas najważniejsze i co jest najważniejsze dla naszego społeczeństwa, w to wierzymy i temu chcemy dać wyraz uczestnicząc w tym marszu – powiedział jeden z organizatorów Mariusz Gierus.

Przed startem marszu organizatorzy odwoływali się do sytuacji w kraju zarzucając rządzącym działanie na szkodę rodzin i przeciwko ochronie życia. Omawiano kwestie związane z aborcją, in vitro, a także los sześciolatków wysłanych do szkół. - Sejm nie licząc się z głosami ogromnej rzeszy obywateli zatroskanych o przyszłość swoich dzieci, głosami koalicji rządzącej już w pierwszym czytaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy. Posłowie wyrzucając do kosza blisko 2 miliony podpisów osób popierających zmiany w systemie oświaty wykazali się całkowitą obojętnością i ignorancją wobec tak szerokiego głosy społeczeństwa – przemawiał do uczestników M. Gierus.

W czasie manifestacji skandowano okrzyki propagujące bezwzględną ochronę życia, a także odwołujące się do wartości rodzinnych. Punktem docelowym przemarszu była parafia Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie odbyła się msza św. poprowadzona przez ks. biskupa Ignacego Deca z Diecezji Świdnickiej. Do godzin wieczornych przy parafii odbywał się festyn, w trakcie którego zaśpiewała m.in. znana jeleniogórska sopranistka Anna Patrys. Ponadto promowano Światowe Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie, a jedną z baz dla młodzieży ma być Jelenia Góra, gdzie trafi blisko 2 tysiące osób z takich krajów, jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Republika Południowej Afryki, Uzbekistan, Ukraina czy Włochy.

Organizatorami marszu w Jeleniej Górze: Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego oraz Stowarzyszenie Święta Matki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group