Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8138
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie w karnawałowo–rockowym nastroju powitali nowy rok na Placu Ratuszowym

Wtorek, 1 stycznia 2013, 7:33
Aktualizacja: Środa, 2 stycznia 2013, 9:06
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie w karnawałowo–rockowym nastroju powitali nowy rok na Placu Ratuszowym
Fot. Mestra
Sylwestrową noc rozpoczął gorący pokaz samby w wykonaniu jeleniogórskiej Rewii Fuego. Skąpo ubrane tancerki w barwnych strojach szybko rozgrzały jeleniogórzan, którzy tłumnie wypełnili Plac Ratuszowy w ostatnią noc starego roku.

Na zmianę z brazylijskimi klimatami, publiczność bawiła się przy znanych przebojach muzyki z lat 70., 80. i 90., które wykonał zespół Holiday. – Pogodę mamy prawie jak w Rio de Janeiro, więc bawmy się na całego w tę gorącą noc – zachęcał publiczność Piotr Oskwarek, prowadzący imprezę pod Ratuszem. Jeleniogórzanom nie trzeba było dwa razy powtarzać, pod sceną szybko pojawili się pierwsi tancerze oraz żywiołowo reagujący widzowie, którzy skakali i śpiewali. – Ale żywioł! Dziewczyny są wspaniałe! Niech żałują ci, którzy siedzą w domu – śmiali się Anna i Piotr Zawadzcy, którzy na imprezę sylwestrową przyszli z pięcioletnią córką Milenką.

Zaraz po godz. 23.00 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli zespół Menchester. Mocne brzmienia brit popowe z domieszką punk rocka okazały się strzałem w dziesiątkę. Mało kto powstrzymał się od żywiołowych podskoków, gdy zespół wykonywał utwory takie, jak: „Dziewczyna gangstera”, „Nie na pierwszej randce” czy „Lubię twoje włosy”. – Nie spodziewaliśmy się takiej imprezy – mówili tuż przed północą Magda i Paweł Pietruniak. – Bawimy się rewelacyjnie!

W ostatnich minutach nowego roku życzenia życzliwości, pozytywnego myślenia i pomyślności, złożył jeleniogórzanom prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła wraz z przewodniczącym Rady Miasta Januszem Grodzińskim. Wraz z wybiciem godziny 00:00 na niebie pojawiła się feeria sztucznych ogni, które przywitały 2013 rok.

– Wszystkiego najwspanialszego i spełnienia marzeń – wołali do siebie składający sobie życzenia na Placu Ratuszowym, przekrzykując strzały petard i fajerwerków. Wszyscy spragnieni zabawy tańczyli jeszcze przy muzyce, którą serwował DJ Paweł Żyła, by chwilę po wpół do pierwszej w nocy rozejść się w różne strony miasta, świętując wciąż pierwsze godziny nowego roku.

Sylwestrową imprezę na Placu Ratuszowym przygotowała firma Holiday Pro Art Z Wałbrzycha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group