Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 1986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie solidarni z Gruzją

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 sierpnia 2008, 15:09
Aktualizacja: Piątek, 22 sierpnia 2008, 17:03
Autor: KTL
Fot. Organizator
W związku z zaognioną sytuacją na wschodzie lider Klubu Młodej Prawicy Oliwer Kubicki organizuje w piątek, 22 sierpnia o godzinie 18 na placu Ratuszowym marsz solidarności z Narodem Gruzińskim.

– Chcemy wzorem innych miast pokazać, że Jelenia Góra nie jest obojętna wobec trwającego konfliktu i przemocy stosowanej wobec niepodległego kraju – mówi Oliwer Kubicki, organizator akcji.

W planie happeningu jest milczący przemarsz z placu Ratuszowego pod Pomnik Wolność i Niepodległość przy Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym miejscu krótkie przemówienie wygłoszą organizator i przedstawiciel społeczności gruzińskiej. Całość ma potrwać około trzydziestu minut.

– Zależy nam na jak najliczniejszym udziale jeleniogórzan – dodaje lider Klubu Młodej Prawicy.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: www.ok-jg.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~jurcyś 20-08-2008 15:31
Trzeba być!
~Stefan112 20-08-2008 16:27
A mnie się wydaje, że jest to po prostu LANS człowieka, któremu się marzy bycie wielkim politykiem w przyszłości.
~LuLu 20-08-2008 18:46
Lans, nie lans, pozyjemy, zobaczymy... A co do marszu, to jestem za !!!! Szkoda, ze nie bede mogla tam byc...
~DO PIIPI 20-08-2008 19:06
PIIPI - TUTAJ O WOJNIE PISZĄ, A TY NIC NIE MÓWISZ, JACY LUDZI SĄ DOBRZY???
~rozważny 20-08-2008 19:09
no tak niech żyje wielki temperament, a potem zapach gazu, płacz i jedzenie własnych podeszw. Nasz naród nigdy się nie nauczy pokory, wyważonych wypowiedzi i a...lizowania własnej historii.
~heh 20-08-2008 19:23
Tylko czekać kiedy ruskie zaczną strzelać rakietami w nasz kraj przez te niby poparcie dla jakiejś tam Gruzji! A tak na marginesie to ten małostkowy prezydent gruzji przecież zaczał! Czyżby mysłał że NATO mu pomoże??? oj naiwny był!!!
~ 20-08-2008 19:39
Stefan! Jest rzeczą obowjetna, czy to jest tylko LANS czy inna przyczyna - ale to co MOSKALE wyprawiają w GRUZJI jest to już ciągłość i styl życia TEGO NARODU!!!
~Remember. 20-08-2008 19:46
Stefan, czy juz zapomniałes co MOSKALE wyczyniali z narodem polskim? Przeciez zaledwie 15 lat minęło, gdzy się wynieśł!!! Jeszcze żyją ludzie, którzy na wlasnej skórze odczuli USMIERIENIE - Sybirskie zsylki lat 40, mordy, prowokacje. A Wegry 56, A Czechosłowacja 68? Dletogo OBOWIĄZKIEM SUMIENIA jest udział w tym krótkim pochodzie!!! Po to, aby nie musili inny chodzić w naszej w związku zapowiadana agresją na Polskę. Wszak juz zapowiedzieli iż interweniowac będą w każdym przypadku zagrożenia obywateli Rosji!!! A czy Ty nie jesteś czasem rosjaninem, ze tak piszesz?
nol_ 20-08-2008 19:48
-->Stefan112, wygląda na lans ponieważ nie powiedział jednoznacznie po czyjej jest stronie, tylko "Pomoc dla ofiar".
piipi 20-08-2008 19:58
..wlasnie przeczytalam interesujacy post Tomka z Opola,a ktory chcialabym tutaj w Jelonce powtorzyc: "W Europie nigdy nas nie polubia,USA to jedyna szansa dla Polski".
Budzikusik 20-08-2008 20:34
Najpierw Gruzja, potem Polska.
~jelgór 20-08-2008 20:53
Nie popieram nacjonalistów gruzińskich, którzy biorą Osetyńców pod but i pokazują im, na czym polega samorządność w Wielkiej Gruzji. Podobnie jak nie popieram różnej maści łajdaków, którzy utrzymują tą sztuczną wojnę, aby cieszyć się włądzą i bogacić sie na ludzkim cierpieniu. Migawki w polskiej TV są jednak ostentacyjnie jednostronne i zamiast tłumaczyć konflikt, pokazują stereotyp rosyjskiego najeźdźcy. Polscy politycy spod znaku PIS cynicznie pogrywają o uznanie u wyborców, wygłaszając puste mowy, a chłopcy w terenie, pisowska młodzież, wiernie naśladują wojennych panów. Wiecej sensu jest w wysyłaniu leków dla ofiar (chociaż leżą w magazynach, a potem trafiają i tak do tych, których cenią lokalne władze) niż w czczej gadaninie jednego czy drugiego nacjonasty- gruzińskiego czy polskiego. Chcąc coś zrobić dla Osetii, domagajmy sie od naszych władz zabiegania o powołanie międzynarodowych sił policyjnych oraz referendum wśród lokalnej ludności, w jakim kraju chcą żyć lub ile autonomii chcą mieć, a nie umacniajmy władzę Kaczyńskiego czy Saakaszwili. Tym bardziej, ze z tych cynicznych manewrów wyszło na to, że jesteśmy amerykańską bazą wojskową, w którą inne mocarstwa będą celować w imię zdrowego snu mieszkańców Manhattanu. Oliwer- przemyśl, co robisz! Dajesz się wodzić za nos starym cwaniakom, którzy potzrebują narwanej młodzieży, aby dłużej się utzrymać na dobrze płątnych stołkach. To nie ma nic wspólnego z wolnością, demokracją i prawami człowieka.
~_ojdiridirachciach___ 21-08-2008 0:01
Pipciu droga, nie spodziewałem się tego po Tobie. Myślałem, że jesteśmy już razem i nic nas nie rozdzieli, a Ty mnie zdradzasz z jakimś Tomkiem z Opola??? Rozumiem, że to jakaś straszna pomyłka, ale proszę o szczere wyjaśnienia. Kończę, bo strasznie jestem rozstrojony i dzisiaj pewnie całą noc nie usnę. Z niepewności i tęsknoty ;(((
~Levan 21-08-2008 0:11
~~do jelgóra- Sakartvelo nigdy nie brała nikogo pod but ,od wieków na terenie tego państwa zamieszkuje wiele narodowości i każdy z nich ma prawo do wyznania swej wiary, na jednym placu w Tbilisi som koscioly ormian, muzulmanów , zydów, katolików i gruzinów z rosjanami to nacjonalisci gruzini na to pozwalają , ale nikomu swej ziemi nie oddają , mieszkaj , pracuj, budujśę ...WYSTARCZY ile nam zabrali rosjanie po rewolucji pazdziernikowej na czele bandyta LENINEM , a teraz Putin i Medwiediew rozbierają Gruzje...Tereny o które toczy się walka nigdy nie należaly do osetynów i abchazów / to komunisci nadali im miano abchazji - od nazwy prowincii grużińskiej- a plemie to apsua i nie mający piśmienności az do 1934 roku XX wieku takze i osetyńcy / to komunisci aneksowali niepodlegle państwo SAKARTVELO w 1921 roku , to komunisci stworzyli na terenie Gruzjii te autonomię i tym załozyli ruch separatystyczny a nie imperialna i Wielka Gruzja , szkoda że nie znając historii tego państwa biorą takie wpisy na forum- to starozytny kraj mający wielką kulture i w taki trudny dla nich czas trzeba im wsparcie kazdego ... bo wolnośc i niepodległośc ceni kazdy z nas- przepraszam pana i państwo za błędy - pozdrawiam Levan
kazimierzp 21-08-2008 0:24
Najgorsze, najkrwawsze są wojny rodzinne, między braćmi!!! Tak było w Polsce na terenie dzisiejszej zachodniej Ukrainy i dzisiejszej wschodniej Polski! Tak było pomiędzy Serbami, Bośniakami i Chrowatami. Mam w rodzinie Chorwatkę, ale wiem też, że Jej pobratymcy nie byli aniołkami w czasie II wojny światowej. Gruzja, Osetia, Abchazja. Trzy krainy zamieszkałe przez bardzo bliskie sobie grupy narodowosciowe. Przez lata żyli razem, od czasu do czasu były między nimi waśnie ale zawsze w końcu żyli wspólnie, razem. Byliby może dalej, gdyby nie ten trzeci! Mająca wielkomocoarstwowe ciągoty Rosja. Jej pasuje ten konflikt, ona wręcz wywołuje walki pomiędzy pobratymcami Osetyńcami i Gruzinami. Rosji wręcz ta wojna była bardzo potrzebna!!! Gruzja mogłaby się powstrzymywać, cofać, ustępować! Nie wiadomo jaka byłaby granica tych ustepstw! Lecz NIE!, po tych prowokacjach wojska gruzińskie dokonały najazdu, rajdu wojskowego na teren południowej Osetii. Tam nie byli aniołkami! Strzelali w Osetii Gruzini do wszystkiego co się rusza, rozwalali rózne budynki. To stało się pretekstem do reakcji Rosji. I zareagowała. Niewspółmiernie do zagorżenia, niewspólmiernie do aktualnej sytuacji!!! Teraz świat sie nadął, chce pokazac Rosji jaki jest silny, jaki pryncypialny. Nasi niektórzy politycy się też nadęli, i to JAK!!! Ale do jakiej granicy tenże świat wejdzie w ten konflikt,. Jakie gesty Rosji będą blokowane?!? Europa wraz z Polską pozwoliła przy takich konfliktach zezwolić na "wolność" Albańczykom w Kosowie, nie licząc się zupełnie za racjami Serbii. Jaka jest róznica pomiędzy Osetyńcami, Abchazami a Gruzinami? Dlaczego my to różnicujemy?!? Ma być marsz. Marsz przeciwko jednej stronie: Rosji! Ale czy ten marsz w takim przypadku będzie uczciwy? Może zaprotestujmy przeciwko wszelkim wysiedleniom, wszelkim dyskrymiancjom z racji wyznania, koloru skóry, mowy,... Zaprotestujmy przeciwko wszelkim nacjonalizmom! Dzisiaj kiedy żyjemy w globalnej wiosce czy ważnym jest to czy ktoś jest: Abchazem, Osetyńcem, Gruzinem, Polakiem, Ukraińcem, Łemkiem, Białorusinem, Rosjaninem, Niemcem, Łuczyczanem, Ślązakiem, Kaszebą, Czechem, Słowakiem, Wegrem czy Rumunem? Może wystarczy, że są po prostu ludźmi!!!
~oO 21-08-2008 0:31
No jasne gruzja gruzja. A to te d...le wjechaly do tej oseti bo mysleli ze ruskie im nie wkrocza z wojskeim ze wzgledu na olimpiade. Tak to jest jak sie leci z motyka na slonce. MEdia robia propagande dokladniej polskie media. A spoleczniaki w to wierza i popieraja ich -.- A co z tego wszystkiego mozemy zyskac. DObre stosunki z krajem ktory nawet w eu nie jest? Albo bedzie podbity?
~Oliwer_Kubicki 21-08-2008 0:41
Na wszelkie śmieszne zarzuty typu - chęć zaistnienia w mediach i nieopowiadanie się po czyjejś ze stron nie będę odpowiadał, to oczywiste. Zapraszam do czytania mojego bloga - tam znajdziecie Państwo więcej szczegółów. Zadziwia mnie jak na lokalnym forum powtarzane są tezy propagandystów z Kremla, przygotowywane przez GRU. Czerwona kotlina? Wszystkich nieobojętnych zapraszam w piątek!
~ZosSuperktos 21-08-2008 19:23
Na calym swiecie sa organizowane podibne akcje, ale znajda sie tacy , co dorabiaja ideologie do rewolucji... Lepiej znieczulic sie na wszystko, prawda?? Ach, szkoda slow.. Oli, tak trzymaj !!
nol_ 21-08-2008 21:21
--> Oliwer_Kubicki, racja prawica jest zdecydowanie antyrosyjska.
~ika 22-08-2008 12:33
Takie marsze służą tylko temu żeby organizatorzy mogli się „wylansować”. Dlaczego w akcie solidarności z Gruzją organizatorzy nie przeprowadza np. zbiórki środków opatrunkowych i nie zadbają żeby wraz z transportem akcji humanitarnej dotarły one do Gruzinów? Solidaryzuje się z Gruzją i jej mieszkańcami zapewne tak jak większość Polaków ale uważam że półgodzinne krzyczenie o tej wielkiej solidarności nic nie da. Oni potrzebują konkretnej, materialnej pomocy. Myślę że wiele osób prywatnych, przedsiębiorców czy instytucji włączyło by się w akcję zbierania chociażby materiałów pierwszej pomocy, bo co wyniknie z tego marszu? Ludzi się zbiorą, wysłuchają przemówień, trochę pokrzyczą i rozejdą się do domów a wszystko zostanie po staremu niestety…

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group