Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8644
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie przywitali Nowy Rok 2008

Wtorek, 1 stycznia 2008, 8:35
Aktualizacja: Środa, 2 stycznia 2008, 7:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie przywitali Nowy Rok 2008
Fot. Tomasz Kościołek
Spontaniczną zabawą, fajerwerkami i strzelającymi korkami od szampana mieszkańcy i goście stolicy Karkonoszy uczcili zmianę daty. Gorącą sylwestrową noc miała policja.

Tradycyjnie już improwizowana zabawa odbyła się na placu Ratuszowym, gdzie wielu mieszkańców miasta i turystów czekało w poniedziałek na północ. Kiedy ratuszowy zegar bił godz. 12 – ze szczególną mocą huknęły i rozświetliły niebo fajerwerki. Nie było ich jednak zbyt dużo, bo miasto nie zorganizowało profesjonalnego pokazu ogni sztucznych.

Kiedy mieszkańcy się bawili, policjanci pracowali i to intensywnie. Nie obyło się bez awantur domowych i wezwań do zbyt głośno zachowujących się „sylwestrowiczów”. Jak już informowaliśmy, w Miłkowie spłonęło mieszkanie. Z kolei po jeleniogórskiej starówce grasowała banda podpitych wyrostków, którzy zaczepiali przechodniów i rzucali się do bicia.

Po upojnej sylwestrowej nocy wielu jeleniogórzan i ich gości czeka ciężki poranek. Sposobów, aby uczynić go lżejszym, jest kilka. Poczytajmy rady Dziennika: Jeżeli jednak nie udaje się nam kaca ani przetrzymać, ani zagłuszyć, musimy go pokonać – pisze gazeta. Zgodnie z powiedzeniem czym się strułeś, tym się lecz, po przepiciu postawi nas na nogi mała dawka alkoholu.

– Ale kto następnego dnia ze wstrętem patrzy na alkohol, niech wypróbuje soki z kiszonych ogórków, świeżej lub kiszonej kapusty lub z surowych buraków. Dobrze jest zjeść coś słonego, bo to wzmaga pragnienie. I pożywnego – najlepiej rosół albo zupę cebulową. Alkoholowe trucizny zneutralizuje węgiel. Na ból głowy pomogą aspiryna i alka–seltzer. Natomiast wątrobie ulgę przyniesie rapaholin i silimarol – radzi Dziennik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group