Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9938
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie poznają języki dzięki Fundacji Aktywni XXI

Piątek, 4 października 2013, 7:47
Aktualizacja: 12:24
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie poznają języki dzięki Fundacji Aktywni XXI
Fot. Mea
– Lekcje są super – mówili uczestnicy zajęć z języka angielskiego i niemieckiego zorganizowanych przez Fundację Aktywni XXI. Są one finansowane przez Urząd Miasta Jelenia Góra oraz Prywatne Centrum Kształcenia Kadr.

Bezpłatne lekcje odbywają się w ramach projektu Aktywizacja, Motywacja, Integracja, którego celem jest podwyższenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych poprzez ułatwienie dostępu do edukacji i wdrażania w uczenie się przez całe życie. Oprócz kursów językowych były również warsztaty rozwoju osobistego.

- Mimo, że kursanci są na różnych poziomach znajomości angielskiego, staram się prowadzić zajęcia tak, by każdy mógł pogłębiać swoją wiedzę poprzez różne formy aktywizacji . Trzeba zaznaczyć, że uczestnicy bardzo chętnie się uczą i spotykają na kursie – powiedziała Angelika Fabijańska, nauczycielka prowadząca kurs języka angielskiego.

- Zajęcia są bezpłatne, cieszę się, że udało mi się dostać na kurs. Zawsze chciałam uczyć się języka angielskiego, a wcześniej nie miałam takiej możliwości. Nauka nie jest trudna, choć trochę problemów sprawia mi poprawna wymowa słówek. Mamy płytę CD z nagranymi rozmówkami, podręcznik i ćwiczenia, dzięki którym kurs jest atrakcyjniejszy. Wcześniej mieliśmy też ciekawe warsztaty rozwoju osobistego – mówiła Lilianna Koźlik z Cieplic.

Na kurs z języka niemieckiego uczęszczają cztery osoby. – Na lekcjach panuje wspaniała atmosfera. Wybrałam ten język, ponieważ mieszkamy blisko granicy z Niemcami i nieraz przydaje się znajomość słówek. Cieszę się, że są to darmowe kursy – podkreślała Krystyna z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group