Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7169
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie pożegnali Przyjaciela Kultury

Niedziela, 17 kwietnia 2016, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie pożegnali Przyjaciela Kultury
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę, 16 kwietnia, ponad 300 osób zgromadziło się na cmentarzu komunalnym przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, by pożegnać Grzegorza Jędrasiewicza – Przyjaciela Kultury, wieloletniego pracownika Biura Wystaw Artystycznych.

Choć nie pełnił eksponowanej, oficjalnej funkcji, to każdy, komu sztuka, teatr czy kościół były bliskie znał Pana Grzegorza. Podczas ostatniej drogi miłośnika kultury nie brakowało wzruszeń i zadumy. Ks. Bogdan Żygadło podkreślał, że nic już nie będzie tak samo – nie porozmawiają przez telefon, ławka na Placu Ratuszowym będzie pusta.

Na pogrzeb Grzegorza Jędrasiewicza przybyło wielu mieszkańców stolicy Karkonoszy, rodzina, przyjaciele, pracownicy BWA oraz osoby z dalszych rejonów Polski.

Pełnym wzruszeń wspomnieniem o Panu Grzegorzu podzielił się Andrzej Marchowski, naczelnik wydziału dialogu społecznego Urzędu Miasta Jeleniej Góry, który w sierpniu ubiegłego roku wybrał się z Grzegorzem Jędrasiewiczem na Śnieżkę. - Mam w pamięci jego radosną, uśmiechniętą twarz jak byliśmy na Śnieżce 10 sierpnia na św. Wawrzyńca. Był tak szczęśliwy, że mógł uczestniczyć w tej mszy – wyznał Andrzej Marchowski. - Mówił, że to jest ostatni raz, a ja go przekonywałem, że nie, że wybierzemy się w 2016 r., ale on miał rację...

- To był wspaniały, ciepły, dobry człowiek, zawsze uśmiechnięty. Dla każdego miał dobre słowo. Ile razy spotkaliśmy się na Placu Ratuszowym, to za każdym razem dziękował mnie i mojej żonie, że mógł być na Śnieżce ze wszystkimi ludźmi, uczestniczyć w mszy, modlić się, śpiewać i być szczęśliwy w naturze z Bogiem – tak blisko. Będę go mile wspominać – dodał Andrzej Marchowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group