Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7615
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie odwiedzili groby bliskich

Środa, 1 listopada 2017, 16:53
Aktualizacja: Piątek, 3 listopada 2017, 6:46
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie odwiedzili groby bliskich
Fot. WAC
Jak co roku 1 listopada jeleniogórzanie tłumnie udali się na nekropolie, aby w zadumie pochylić się nad grobami swoich bliskich zmarłych.

1 listopad to w tradycji katolickiej dzień, w którym wspomina się wszystkich tych, którzy swoim życiem zasłużyli na życie wieczne. Tego dnia, jak co roku, polskie cmentarze zaludniają się tłumami nawiedzających groby swoich bliskich i przyjaciół. Nie inaczej było i w Jeleniej Górze mimo nie najlepszej aury.

Co warte podkreślenia, choć od ostatniej niszczycielskiej nawałnicy minęło tylko kilka dni, to pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sprawnie poradzili sobie w usunięciem połamanych gałęzi oraz drzew na cmentarzu. Trzeba też przyznać, że mieszkańcy miasta, którzy przyszli na nekropolie przy ul. Sudeckiej zapalali światełka pamięci przy pomnikach ofiar faszyzmu oraz totalitaryzmu sowieckiego.

Mimo apeli władz miasta, wiele osób zdecydowało się udać na cmentarze własnymi samochodami stąd w okolicach nekropolii trudno było znaleźć wolne miejsce parkingowe. Na drogach dojazdowych chwilami tworzyły się korki. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z drogówki, którzy kierowali ruchem w pobliżu cmentarnych bram. Wiele osób, o czym świadczyły zapełnione do ostatniego miejsca autobusy, skorzystało też z oferty Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
913
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group